Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Ingradirea dreptului de a circula pe strada

- - - - -
  • Please log in to reply
163 replies to this topic

#19
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004

View PostSINEKT, on May 14 2008, 17:38, said:

Eu propun otravirea celor ca voi si familiilor voastre incompetente (si poate chiar mai rau din moment ce au fost ocupate cu altceva decat cu educatia voastra, dar nu ma scap ca iau ban).

Da' chiar, oameni de ce nu omorati ? De ce nu va omorati copii ca se caca pe ei, uhh, e scarbos si periculos pt. sanatate, bacterii alea alea, de ce nu va otraviti copii ? Sau mamele ? A, da stai... ca mai sunt si de-astia. Scuze, dar in alta categorie nu pot sa va bag. Locul vostru e la 2 metri sub pamant sau cel mai bine in inchisoare cu carnacioru'n fund.  Dupa ce gustati si voi un "carnacior" doi, trei, o suta, poate va mai trece.

esti offtopic. mai citeste o data despre ce e vorba aici si daca ai de spus ceva inteligent despre cum putem scapa de cainii vagabonzi, spune. altfel, abtine-te.
on-topic, n-a cumparat nimeni aparat din ala cu ultrasunete contra cainilor? chiar vreau sa aud o parere pertinenta  :(

#20
trestie-de-balta

trestie-de-balta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,505
  • Înscris: 24.01.2007

View Postkappa_man84, on May 14 2008, 08:20, said:

Astazi mai iau niste "carnaciori fermecati", iar s-a strans pe langa bloc o haita de 10-15 javre. Die, die, die!!! :death: :death: :death:


zi, frate, care e reteta.
da-o pe post si-ti raman recunoscator in numele unei mari parti a locuitorilor cartierului madrid din voluntari.
fa un pustiu de bine si da reteta minune sa scape oamenii de belea.

#21
mnezo

mnezo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,762
  • Înscris: 06.03.2006
Ah, deci voi stati pe sate de aveti probleme cu cainii. In capatul bun de Pantelimon unde stau nu prea exista asa ceva.

Sunt vreo 6 caini printre blocurile de aici, toti grasi, frumosi, spalati si iubiti de toata lumea. De 2 ani de cand ma plimb p'acolo l'au latrat doar pe un dobitoc care, instinctiv, a inceput sa dea dupa unul din ei cu pietre. Ca e turbati dom'le daca stau (sau sta? cum e?) pe sub masini si'si traiesc si ei viata in pace. :death:

#22
resenbrink

resenbrink

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 04.12.2007

View Postfreetools, on May 13 2008, 13:43, said:

cei care au prins perioada lu ceausescu isi aduc aminte daca erau caini pe strazi, aurolaci,tigani cu carutele,boschetari,cersetori etc?
ceausescu bun-rau a facut ce se vede acu (blocurile, parcurile, metrou, scoli, si tara fara datorii).
astia de acu nu pot nici cateva  javre sa  prinda, dar stiu sa inlocuiasca bordurile.
În 1984, trebuia sã am grijã când ajung acasã, fiindcã dupã ce se întuneca se adunau câte 20 de câini vagabonzi în faþa unui ºantier. Deºi locuiam într-un cartier de blocuri. Þigani cu cãruþe cu coviltir erau pe strãzi, cerºetori la fel ºi aurolaci la fel. Am auzit prima datã despre aurolac prin 1980, adicã prin clasa a V-a.

Odatã cu blocurile, Ceauºescu a creat oamenii care ne conduc astãzi. De la Dan Voiculescu la Gigi Becali.

Tot aºa au apãrut câinii vagabonzi, dupã 1970, odatã cu demolarea unor cartiere întregi de case. Oamenii au fost mutaþi în blocuri, iar câinii pe care-i aveau când locuiau la casã, au rãmas de capul lor.

View PostSINEKT, on May 14 2008, 06:23, said:

P.S.: Azi-noapte la ora 12 treceam printr-o haita de vreo 10 caini pe care nu ii mai vazusem in viata mea, pe o strada aproape lipsita total de iluminare. Nu s-a intamplat nimic. Nu pricep cum se face ca nu m-au atacat cainii pana acum, ca am destui ani traiti in Bucuresti, oi avea vreun fel de aura ceva ? <_<
Dacã nu le creezi impresia cã reprezinþi o ameninþare ºi dacã nu fugi de ei, nu te atacã.

View Posttrestie-de-balta, on May 14 2008, 19:56, said:

zi, frate, care e reteta.
da-o pe post si-ti raman recunoscator in numele unei mari parti a locuitorilor cartierului madrid din voluntari.
fa un pustiu de bine si da reteta minune sa scape oamenii de belea.
Ca sã provoci cu bunã ºtiinþã moartea unor animale, ai nevoie de o anumitã structurã psihicã. Structurã psihicã pe care vei putea conta ºi când o sã te tenteze sã-þi otrãveºti soacra sau nevasta. E mai bine sã nu mergi în direcþia asta, trust me.

Edited by resenbrink, 14 May 2008 - 21:17.


#23
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004

View Postmnezo, on May 14 2008, 21:47, said:

Sunt vreo 6 caini printre blocurile de aici, toti grasi, frumosi, spalati si iubiti de toata lumea. De 2 ani de cand ma plimb p'acolo l'au latrat doar pe un dobitoc care, instinctiv, a inceput sa dea dupa unul din ei cu pietre. Ca e turbati dom'le daca stau (sau sta? cum e?) pe sub masini si'si traiesc si ei viata in pace. :death:

spalati?  :lol:   esti sigur ca sunt spalati? oricum, cu astia n-are nimeni nimic, dar ia fa o plimbare prin spate pe la obor la 1 noaptea. sau pe floreasca, dinspre pipera spre centru... n-o sa treci a doua oara fara un ciomag sanatos in mana.

View Postresenbrink, on May 14 2008, 22:17, said:

Dacã nu le creezi impresia cã reprezinþi o ameninþare ºi dacã nu fugi de ei, nu te atacã.

eu chiar traversez cand trec noaptea pe langa o haita de caini, nici gand sa-i amenint. dar al dracu sa fiu daca stau pe loc cand sar 10 dulai dupa mine....

View Postresenbrink, on May 14 2008, 22:17, said:

Ca sã provoci cu bunã ºtiinþã moartea unor animale, ai nevoie de o anumitã structurã psihicã. Structurã psihicã pe care vei putea conta ºi când o sã te tenteze sã-þi otrãveºti soacra sau nevasta. E mai bine sã nu mergi în direcþia asta, trust me.

hmm... cand o fi nevasta'ta turbata si o sari la tine cu cutitul, cu intentia clara sa-ti mai faca niste aerisiri, tare sunt curios cum reactionezi... prima reactie e sa te aperi cum poti  :)  inca o data, topicul acesta se refera EXCLUSIV la haitele de caini foarte agresivi, de teama carora ti-e frica sa-ti trimiti copilul la scoala (sau dupa o sticla de vodka, fiecare dupa gust...)

Edited by born2lose, 14 May 2008 - 22:00.


#24
mnezo

mnezo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,762
  • Înscris: 06.03.2006
Spalati si castrati, culmea. Probabil depinde si de nivelul de civilizatie al locuitorilor din zona respectiva. Aici se ocupa cateva binevoitoare de ei, iar restul ii lasa in pace. Pentru ca si cainii maidanezi ii ai cum ii cresti, oricat de tampit ar suna.

Fara suparare, dar a te plange ca sunt caini in Voluntari e comic.

#25
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007

View Postfreetools, on May 14 2008, 18:37, said:

vrajeala.

Fals. Ferentari.

#26
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,056
  • Înscris: 02.03.2003
SINEKT, te rog ia-ti talpasita de aici.

Cred ca ai o problema de sexualitate dupa cum te exprimi mai sus.
Trateaza-te si lasa oamenii sa discute o problema serioasa.

#27
irinuca8082

irinuca8082

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,985
  • Înscris: 04.03.2007
soda caustica  a incercat cineva?  
nu mai tin minte daca miroase sau nu.

postati odata solutiile gasite. mi-e ca o sa am nevoie pt cand ma intorc in tara.  :samui:  

@sinekt si de-al de tine: nu mai intrati pe topicul nostru. daca tot va plictisiti, mergeti la curatat strazile de excremente de caine. intelegi odata ca in toate tarile civilizate cainii vagabonzi sunt ucisi.



View Postterratec, on May 13 2008, 13:03, said:

Propun inceperea unei campanii "Zero caini vagabonzi in oras".



o sa ma implic si eu in campania asta de cum incepe toamna. promit.:)  numai sa scapam de  problema.
spuneti ce avem de facut.

View Postborn2lose, on May 14 2008, 20:33, said:

esti offtopic. mai citeste o data despre ce e vorba aici si daca ai de spus ceva inteligent despre cum putem scapa de cainii vagabonzi, spune. altfel, abtine-te.
on-topic, n-a cumparat nimeni aparat din ala cu ultrasunete contra cainilor? chiar vreau sa aud o parere pertinenta  :(

daca tu crezi ca eu o sa cheltuiesc milioane pt nu stiu ce smecherie impotriva cainilor, te inseli amarnic.
imi si imaginez o familie sarmana cu 3 copii, care tre sa cumpere chestii din alea mici, bip-iitoare, fiecaruia din plozi, ca deh, nu au timp sa se tina dupa curul fiecaruia din ei, mai tre sa si munceasca. dar nici imaginea propriului copil sfasiat nu ii incanta.

Edited by irinuca8082, 15 May 2008 - 05:03.


#28
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007

View Postirinuca8082, on May 15 2008, 06:10, said:

intelegi odata ca in toate tarile civilizate cainii vagabonzi sunt ucisi.

Probabil, dar nu stiu de ce am impresia ca autoritatile din tarile alea civilizate s-ar ocupa intai de cei ca voi, si la urma de caini.

#29
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
dar oare ce ne-am face noi fara impresiile tale ?!
nu stiu de ce, dar am impresia ca in tarile alea civilizate astia ca tine se cheama bagatori in seama !

#30
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postspare-me, on May 15 2008, 07:59, said:

dar oare ce ne-am face noi fara impresiile tale ?!
nu stiu de ce, dar am impresia ca in tarile alea civilizate astia ca tine se cheama bagatori in seama !

si cei care baga bagatorii in seama, cum se cheama? :P

#31
irinuca8082

irinuca8082

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,985
  • Înscris: 04.03.2007

View Postmianna, on May 15 2008, 08:04, said:

si cei care baga bagatorii in seama, cum se cheama? :P


te mananca pielea? :D

lasa-l in pace. prima oara cand mi-e simpatic.  :huh:

@sinekt: daca mai calci pe aici, dau cu spray de gandaci in directia ta. :D

#32
geo13ana

geo13ana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 08.02.2008

View Postirinuca8082, on May 15 2008, 06:10, said:

@sinekt si de-al de tine: nu mai intrati pe topicul nostru. daca tot va plictisiti, mergeti la curatat strazile de excremente de caine. intelegi odata ca in toate tarile civilizate cainii vagabonzi sunt ucisi.

Sa-mi fie cu pardon .... dar poate vroiai sa spui " in toate tarile civilizate cainii vagabonzi sunt eutanasiati"

Si e in concordanta directa cu "in toate tarile civilizate oamenii nu arunca cu otrava pe strada" ;)

Edited by geo13ana, 15 May 2008 - 08:48.


#33
jihadu

jihadu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,377
  • Înscris: 19.01.2007

View Postgeo13ana, on May 15 2008, 09:47, said:

Sa-mi fie cu pardon .... dar poate vroiai sa spui " in toate tarile civilizate cainii vagabonzi sunt eutanasiati"

Si e in concordanta directa cu "in toate tarile civilizate oamenii nu arunca cu otrava pe strada" ;)


Nu, dar statul isi face datoria acolo.

Cainii maidanezi din Romania trebuie eutanasiati cat mai rapid.

#34
geo13ana

geo13ana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 08.02.2008

View Postjihadu, on May 15 2008, 09:49, said:

Cainii maidanezi din Romania trebuie eutanasiati cat mai rapid.

Corect! Dar NU CU OTRAVA de sobolani sau cu bata!

Sunati la hingheri si vor veni sa ridice cainii/cainele din zona indicata. Il vor tine 2 saptamani in adapost si apoi il vor eutanasia; asta daca nu-l rascumpara cineva (apropo costa 100 lei rascumpararea). Simplu, curat si UMAN!

#35
jihadu

jihadu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,377
  • Înscris: 19.01.2007

View Postgeo13ana, on May 15 2008, 09:56, said:

Corect! Dar NU CU OTRAVA de sobolani sau cu bata!

Sunati la hingheri si vor veni sa ridice cainii/cainele din zona indicata. Il vor tine 2 saptamani in adapost si apoi il vor eutanasia; asta daca nu-l rascumpara cineva (apropo costa 100 lei rascumpararea). Simplu, curat si UMAN!


Bineinteles ca nu cu otrava.

Nu mi se pare corecta oricum rascumpararea, trebuie eutanasiati toti.

#36
geo13ana

geo13ana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 08.02.2008

View Postjihadu, on May 15 2008, 10:07, said:

Bineinteles ca nu cu otrava.

Nu mi se pare corecta oricum rascumpararea, trebuie eutanasiati toti.

Stai nitel! Cainele ala poate a fost luat din greseala! Are dreptul omul sa-l caute si sa-l ia inapoi. Nu o data s-a intamplat sa se ia cateii cu stapan iesiti in strada (fara sa vada stapanul) sa se joace.
Daca cineva are 100 lei pentru un caine vagabond inseamna ca acel caine are stapan macar cu jumatate de norma ... iar daca a fost prins din cauza violentei ORICUM e eutanasiat imediat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate