Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 

Verificare MAC

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
nevrozel

nevrozel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 19.09.2004
Salut. La ce ma sfatuiti sa ma uit in momentul in care vreau sa cumpar un PowerBook nu din magazin, nou totusi. Nu e sigilat. Unde ar putea fi eventualele smecherii care sa nu le vad si care sa ma afecteze mai tarziu? Poate sugerati ceva detalii, hardware sau software, nu stiu.
Mersi.

#2
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

nevrozel, on Oct 28 2004, 22:06, said:

Salut. La ce ma sfatuiti sa ma uit in momentul in care vreau sa cumpar un PowerBook nu din magazin, nou totusi. Nu e sigilat. Unde ar putea fi eventualele smecherii care sa nu le vad si care sa ma afecteze mai tarziu? Poate sugerati ceva detalii, hardware sau software, nu stiu.
Mersi.

<{POST_SNAPBACK}>


Ce smecherii sa fie ?!? OS-ul iti ofera toate informatiile despre hardware-ul de pe ele. Click pe mar ;)
  Sper totusi ca confunzi un PowerBook cu PC-urile asamblate de "baietshasii" de la noi. Mac-urile sint "propietary" si din acest punct de vedere nu ar trebui sa ai probleme cu fake-uri.

#3
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003
incearca sa obtii si cd-urile originale de instalare - incolo.... numa'de bine

#4
edwardcandet

edwardcandet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 05.05.2004
Daca totusi este nou ar trebui (nu sunt 100% sigur) sa aiba un Hardware Test CD, uita-te in  System Profiler. Vezi sa verifici daca face sau nu parte din seria cu probleme la baterie (https://depot.info.a...ange/index.html). Cam atat imi trece prin cap la ora asta.
Succes

#5
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
Mac-urile nu sunt asa de usor de "coafat" ca si PC-urile asa ca un test de functionare al porturilor (USB/FW) si al drive-ului de CD-Rom ar fi suficiente. un alt test necesar, ar fi cit de repede scade bateria intr-un mod de utilizare medie. daca esti foarte scrupulos poti rula un hardware-test de pe DVD-ul de boot care ar trebui sa fie inclus cu calculatorul.

cele bune,

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate