Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Nibiru!a zecea planeta

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
69 replies to this topic

#55
raducanu09

raducanu09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.02.2009

View Postmglazaruss, on Feb 9 2009, 07:33, said:

Strainu e lunatic. "Recunoaște" el? Păi de unde ar ști? Un pensionar de o eternitate. Câștigă un ban cinstit bătând câmpii la tv. Nu e nici o diferență între el și Urania ori Nety de la protv.


Confirm chestia cu Strainu.
Nu e sanatos.
Cine-l poate crede?

#56
johnyk_vl

johnyk_vl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 15.09.2007
dar ce ne facem totusi cu atatea "coincidente"? Calendarul Mayas, I-Ching si programul acela de calculator care a scanat tot Internetul?

sunt curios daca Nostradamus, Cayce sau Lloyd au scris sau au afirmat ceva despre acest lucru...

#57
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008

View Postjohnyk_vl, on Feb 15 2009, 12:51, said:

dar ce ne facem totusi cu atatea "coincidente"? Calendarul Mayas, I-Ching si programul acela de calculator care a scanat tot Internetul?

sunt curios daca Nostradamus, Cayce sau Lloyd au scris sau au afirmat ceva despre acest lucru...
Fiecare cultura se exprima cum doreste, de aceea nu ne intereseaza Maiasii, egiptenii, ...,

calendarul maias este printre ultimele sfarsituri de lume care mai stau sa fie infirmate deoarece este plasat in viitor, caci pana in prezent am asistat la mai multe, toate infirmate !


TOTUSI !

A existat TSUNAMI-ul din Oceanul Indian, a fost KATRINA uraganul, ...

In VIITORUL APROPIAT vom fi martorii unor catastrofe planetare fara precedent si acestea nu datorita PROFETIILOR biblice, maiase, etc, ci datorita DENSITATII UMANE !!!  ;)

Astazi lumea este inter-conectata si locuieste pe toata planeta, in zonele cele mai fertile dar si cele mai PERICULOASE totodata, astfel ca o catastrofa naturala va lua din ce in ce mai multe vieti, transmisiile TV vor fi incarcate de si mai mult tragism.

Sa ne gandim ca intr-o zi linistita cu Soare, o stanca cosmica "micuta", loveste Terra din directia Soarelui, ... este un pietroi dintre cei mici, care nu sunt monitorizati, in plus venea din directia Soarelui precum asteroidul din sept. 2004, iar telescoapele optice au fost complet oarbe.

aceasta stanca de 0,5 km in diametru sa spunem ca va lovi undeva intre oceanul Indian si Pacific, generand un tsunami cum nu a mai vazut umanitatea.

EFECTELE: un bang sonic fierbinte pe toata planeta, apoi aparitia unui strat de nori ce va tine planeta in intuneric cateva zile-saptamani, valul ucigas ucigand cateva miliarde de oameni (sute de milioane-1-2 miliarde), distrugerea economiei mondiale, foamete, haos, ...

#58
leilaromancutza

leilaromancutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 06.09.2008
sfarsitul lumii o sa vina mai precis peste vreo cateva milioane de ani cand steluta noastra o sa se duca spre cele "vesnice".cat despre planeta Nibiru care si-a anuntat vizita pe la noi cat de curand cred k e ceva serios .avand deja doua planete gigant daca mai vine si a treia , planetutza noastra se va transforma in asteroizi (daca m-am exprimat corect) din cauza gravitatiei prea mari .am citit pe internet k daca saturn era cat jupiter ele ar fi atras toate planetele din jur si le-ar fi zdrobit asa ca inca o planeta gigant ar fi catastrofal.

#59
brux

brux

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 07.02.2009

View Postprometeu30, on May 5 2008, 18:28, said:

Cica o planeta gigant ameninta omenirea!Nu stiu cit e de adevarat dar uitativa putin pe linkul asta [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/82J3Ip94UyU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Astept pareri de pe niste site-uri mai serioase!

Nu e vorba de o planeta gigant. Era vorba de o planeta locuita de soprlani ( pt cine cunoaste termenul ) sau gri ori saurieni. Adica aia mici cu ochii mari pe care i-au primit americani dupa al doilea razboi mondial si i-au lasat sa faca ce var pe terra in schimbul tehnologiei farfuriilor zburatoare. Planeta lor, asa zisa Nubira, impreuna cu toata civilizatia lor a fost distrusa la inceputul anului 2008. Au mai ramas din rezultatele experimentelor pe pamant diveri mutanti creeati de ei in vederea obtinerii unei noi rase hibride. Cam atat, nu e nevoie sa stiti mai mult si nici nu cred ca va preocupa !

View Postandi_, on Aug 4 2008, 14:24, said:

Salutare....voi ati auzit de masonerie? Ati auzit de manipularile masoneriei? Totul este o inventie...anul 2012...sfarsitul lumii.....inventii si manipulari masonice.......daca nu stiati masoneria manipuleaza toate aspectele vietii....si are ramificatii in toate institutiile statelor lumii........ce naivi sunteti......pana si clima este manipulata....cutremurele la fel.....va trimit aici un articol sa va mai desteptati.....

Domnul general Strainu(care se pare ca a fost sau este membru in serviciile romane de informatii),recunoaste oficial ca la ora actuala se poarta un razboi psihotronic in toata regula.....si de asemenea mai recunoste existenta armelor climaterice,tectonice si altele.El afirma de asemenea ca se poarta un adevarat razboi psihotronic impotriva Romaniei si a romanilor. Aici este linkul pt cine este interesat :

http://www.antena3.r..._49758_ext.html

Ce bati tu campii se intampla acum 100 de ani. Acum masoneria este o epava a ceea ce era. A ramas doar o grupare de strans bani, nu mai are nici un fel de invatatura sau legatura cu inaltele stiinte. Iti spun asta in cunostinta de cauza. Adica masoni sunt la fel de prosti ca si voi. Cat in priveste pe Emil Strainu. el e strain de cauza asa cum spune si numele. Batr campii despre toate prostiile si are curu plin de spaime, ba se mai crede si extraterestru cum a declarat la TV. Asta ca daca tot a fost in Zona %1 .......

#60
myhy_viper

myhy_viper

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 11.07.2007
Planeta X (denumita recent si Nibiru) exista. Stiu ca am citit intr-o revista stiintifica si nu numai, doar ca p-acolo nu erau scrise tampenii de genu: aduce sfarsitul lumii, pe ea sunt nuj-ce extraterestri, etc. ci pur si simplu ca e o alta planeta a sistemului nostru solar. Singurul lucru mai ciudat ar fi orbita, care este aproape perpendiculara pe discul format de orbitele celorlalte planete. Explicatia celor care au studiat-o : ceva (cum ar fi explozia stelei din apropiere, impactul cu o alta planeta, cu o cometa) a smuls-o de pe orbita initiala si planeta a inceput sa mearga in deriva prin spatiu. Cand a ajuns aproape de sistemul nostru solar, campul magnetic al acestuia a prins-o si planeta a inceput sa se roteasca in jurul soarelui.

In 2012 vine sfarsitul lumii doar daca incep astia vre-un razboi ceva de ne-arunca niscai bombe atomice sau, mai rau, bombe cu hidrogen. Si ciocnirea cu un corp ceresc ar fi o posibilitate, insa nu cred.

In legatura cu ce e pe net si la tv... mai bine de jumatate e doar fictiune menita sa atraga cititorii/ascultatorii.

Stiati ca Un asteroid a trecut printre Pamant si Luna si era cat p-aci sa rada cateva tari de pe suprafata Pamantului? Cred ca multi nu stiau, de ce? pentru ca daca e ceva care ne poate face praf nu se da la tv si nu apare pe net pentru s-ar crea o panica generala, ar fi haos si s-ar putea sa nu fi calculat cercetatorii bine si sa nu se intample nimic.

Cum vorbeam cu mai multi pasionati de asa ceva, impactul cu un corp ceresc poate fi cert doar cu cateva saptamani inainte (mai putin de 10) deci stati linistiti ca nu veti afla cand o sa muriti decat in ultimele zile, poate nici atunci si chiar daca s-ar afla, noi nu avem tehnologia necesara pentru a evita un asemenea impact.  :(

#61
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008

View Postmyhy_viper, on Mar 29 2009, 19:32, said:

Planeta X (denumita recent si Nibiru) exista. Stiu ca am citit intr-o revista stiintifica si nu numai, doar ca p-acolo nu erau scrise tampenii de genu: aduce sfarsitul lumii, pe ea sunt nuj-ce extraterestri, etc. ci pur si simplu ca e o alta planeta a sistemului nostru solar. Singurul lucru mai ciudat ar fi orbita, care este aproape perpendiculara pe discul format de orbitele celorlalte planete. Explicatia celor care au studiat-o : ceva (cum ar fi explozia stelei din apropiere, impactul cu o alta planeta, cu o cometa) a smuls-o de pe orbita initiala si planeta a inceput sa mearga in deriva prin spatiu. Cand a ajuns aproape de sistemul nostru solar, campul magnetic al acestuia a prins-o si planeta a inceput sa se roteasca in jurul soarelui.

In 2012 vine sfarsitul lumii doar daca incep astia vre-un razboi ceva de ne-arunca niscai bombe atomice sau, mai rau, bombe cu hidrogen. Si ciocnirea cu un corp ceresc ar fi o posibilitate, insa nu cred.

In legatura cu ce e pe net si la tv... mai bine de jumatate e doar fictiune menita sa atraga cititorii/ascultatorii.

Stiati ca Un asteroid a trecut printre Pamant si Luna si era cat p-aci sa rada cateva tari de pe suprafata Pamantului? Cred ca multi nu stiau, de ce? pentru ca daca e ceva care ne poate face praf nu se da la tv si nu apare pe net pentru s-ar crea o panica generala, ar fi haos si s-ar putea sa nu fi calculat cercetatorii bine si sa nu se intample nimic.

Cum vorbeam cu mai multi pasionati de asa ceva, impactul cu un corp ceresc poate fi cert doar cu cateva saptamani inainte (mai putin de 10) deci stati linistiti ca nu veti afla cand o sa muriti decat in ultimele zile, poate nici atunci si chiar daca s-ar afla, noi nu avem tehnologia necesara pentru a evita un asemenea impact.  :(

Da, exista comete de marimi planetare, pot fi chiar de marimea lui Marte, desi sunt foarte usoare, constituite din gheturi diverse si un miez de roca.

Pot exista in Sistemul solar zeci, sute, chiar mii de asemenea comete-planeta.
De asemenea se asteapta descoperirea a catorva zeci de sisteme planetare sub-red-dwarf intre Sistemul solar si Alfa Centauri, un fel de lumi de tranzitie, care in loc de sori dispun de o planeta giganta-gazoasa, ori o pitica intunecata (sunt numite sisteme intunecate deoarece acestea nu emit lumina, mai mult decat aurora planetara si poate nici atat).  ;)

#62
raducretu

raducretu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.04.2009

View Postkm1kze, on Sep 6 2008, 00:47, said:

uite-asa cum scrieti voi pe acest forum s-a scris si Biblia :)

s-au adunat omuletii si si-au dat cu parerea pana a iesit imbarligarea :D

asta ai aflat-o tot pe youtube?

Edited by raducretu, 02 April 2009 - 00:07.


#63
nataroman

nataroman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 01.01.2009
Sincer, topicul asta m-a facut sa rad cu lacrimi. Noi romanii avem umor nu gluma. Chiar de vine sfarsitul il vom primii cu eternul nostru haz de necaz. Suntem totusi unici! Ar fi pacat sa vina sfarsitul iar daca vine nu prea cred ca il putem impiedica. Ideea e sa ne traim viata cat o mai avem!

#64
Kakashi-Hatake

Kakashi-Hatake

    I am from New York. I will kill to get what I need!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,703
  • Înscris: 16.09.2008
Si Nibru tot in 2012 o sa se ciocneasca cu Terra nu?

#65
myhy_viper

myhy_viper

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 11.07.2007

View PostKakashi-Hatake, on Apr 2 2009, 20:49, said:

Si Nibru tot in 2012 o sa se ciocneasca cu Terra nu?
Asa-i, s-au adunat cam multe pentru 2012 (cum a fost si cu 2000) daca la asta te referai.
Stati linistiti ca nu o sa se intample nimic, sunt 90% sigur, si daca se intampla, asta e, oricum noi nu putem face nimic.

#66
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008

View Postmyhy_viper, on Apr 3 2009, 18:58, said:

Asa-i, s-au adunat cam multe pentru 2012 (cum a fost si cu 2000) daca la asta te referai.
Stati linistiti ca nu o sa se intample nimic, sunt 90% sigur, si daca se intampla, asta e, oricum noi nu putem face nimic.

Asa este.

S-a anuntat de cativa ani buni un cutremur mare cu epicentrul in Vrancea, dar surpriza !!! anul trecut prin Aprilie-iunie, am avut un cutremur cu epicentrul in Slovacia-Ucraina care l-am simtit doar cei din Baia-Mare ! (eram la etajul 1 si am simtit o deplasare cu 0,5 m ).

Si eu vreau sa vina incalzirea mondiala, de fapt topirea unor mari calote de gheata groenlandeza si antarctica.

De fapt vorbim de un vulcan activ sub Antarctica care a fisurat 2 blocuri de gheata grroase de 1-3 km si intinse cat Mexicul unul si cat Romania altul.

Nu stim daca se vor indeparta semnificativ de mult de Antarctica intrand in deriva oceanica si cand o vor face, ... deci sa vedem cand se va intampla.

Daca aceste evenimente se vor produce, se vor produce datorita eruptiilor vulcanice din Antarctica si nu datorita omului.

Rezultatul ar fi: Lacul-Marea Pripeat-Nipru, Marea Siberiei Occidentale, o mare Caspica dubla, o mare Amazoniana, etc.


http://www.scienceda...20130074839.htm

http://www.scienceda...80123181952.htm

http://www.scienceda...80229183818.htm



http://www.scienceda...80120160720.htm


Asadar suntem la mana hazardului, ... calota de gheata arctica se va topi complet pana in 2012, Groenlanda va urma pana prin 2020, iar ANTARCTICA este la cheremul vulcanilor proprii care ORICAND pot transforma Terra intr-o lume a apelor.


Iata cateva amenintari care pot sa se concretizeze oricand:

1. TOPIREA Antarcticii datorita vulcanilor de aici plus fortele Tindal.

2. Furtuni solare de pana la 1.ooo x mai puternice.

3. ASTEROIZII:
-intalnirea Terrei cu nori meteoritici de densitate mare;
-intalnirea Terrei cu nori de praf intergalactic;
-... cu comete intunecate;
-... cu comete-planeta;
-... cu asteroizi mici (si mari);

4. Tsunamiuri datorate cutremurelor sub-oceanice;

5. Super-uragane ...

6. Seceta de cativa ani-zeci de ani in zonele tropicale (India, China);

7. Oprirea GULF STREAM-ului;

8. O noua pandemie planetara de CIUMA / Gripa spaniola;

etc.

Edited by Infinitty, 05 April 2009 - 08:15.


#67
Kakashi-Hatake

Kakashi-Hatake

    I am from New York. I will kill to get what I need!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,703
  • Înscris: 16.09.2008

View PostInfinitty, on Apr 5 2009, 09:00, said:

8. O noua pandemie planetara de CIUMA / Gripa spaniola;

etc.
Gripa spaniola? Aia ce mai e? :huh:

#68
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008

View PostKakashi-Hatake, on Apr 5 2009, 15:39, said:

Gripa spaniola? Aia ce mai e? :huh:

In perioada WW-1, 1918 a decimat vreo 25 mil locuitori in toata Europa intr-un timp foarte scurt.  ;)

#69
Roget

Roget

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 28.08.2008
Avem acum Gripa porcina. Si pare destul de ambitioasa pentru inceput.

#70
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Se pare că amenințarea cu a 10-a planetă s-a dus. Despre amenințarea cu gripa găsiți-vă alt loc de taclale!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate