Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Nibiru!a zecea planeta

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
69 replies to this topic

#1
prometeu30

prometeu30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 25.10.2007
Cica o planeta gigant ameninta omenirea!Nu stiu cit e de adevarat dar uitativa putin pe linkul asta [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/82J3Ip94UyU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Astept pareri de pe niste site-uri mai serioase!

Edited by prometeu30, 05 May 2008 - 17:29.


#2
clara_spiele

clara_spiele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 04.02.2008
Nu am inteles in ce consta amenintarea pentru omenire.
In rest, frumoase imagini. Si o noua sursa de venituri pentru oamenii de stiinta.

#3
prometeu30

prometeu30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 25.10.2007

View Postclara_spiele, on May 5 2008, 19:13, said:

Nu am inteles in ce consta amenintarea pentru omenire.
In rest, frumoase imagini. Si o noua sursa de venituri pentru oamenii de stiinta.

Din cite am inteles eu orbita planetei respective va intersecta orbita planetei noastre!Cica pina in 2009 va putea fi vizibila cu ochiul liber!
Aceasta planeta are o orbita eliptica in jurul Soarelui, aproximativ perpendicura pe planul sistemului nostru planetar.Denumirea ai e 2003 UB 313 !
http://www.trilulilu.../18a220b5767729

Edited by prometeu30, 05 May 2008 - 19:24.


#4
andreiandrei

andreiandrei

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,421
  • Înscris: 13.08.2007
http://en.wikipedia....echaria_Sitchin

"planetary bodies whose existence is not supported by scientific evidence, but which are occasionally believed to exist by pseudoscientists, conspiracy theorists or certain religious groups"

"Sitchin's theory proposes the planets Tiamat and Nibiru"

"Beginning in 1995, websites such as ZetaTalk have identified Nibiru or "Planet X" as a large object in the outer Solar System currently on collision course with Earth. Sitchin himself disagrees with these claims" :lol:

#5
Nigel

Nigel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 24.08.2005
Eu sper să se hotarască o dată lumea ce se va întîmpla în 2012. Distrugerea va veni prin,
-schimbarea polilor magnetici, efect de sera, declanșarea unei noi ere glaciare,

sau pămîntu va fi lovit de: o cumeată, asteroid, planetă, bla bla bla.

:ewwpu:  cîte variante și interne și externe. Ar trebui să votam.

#6
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007
Pana la urma care-i faza cu 2012? Care-i faza cu farsitul lumii?

#7
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
eu ma intreb de ce s-ar numi o planeta Tiamat...

#8
mnezo

mnezo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 06.03.2006
@snipest: calendarul mayas prevede ca in 2012 am pus'o cu totii.
ontopic: lol. prometeu, asteapta tu pareri de la saituri serioase, ca n'o sa vina.

#9
padi88

padi88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.04.2008
nu exista nibiru sau planet-x, e fictiune

#10
441529

441529

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 17.08.2006
Este deja haios cum se tot muta sfarsitul asta al lumii. In ultimii 30 de ani cred ca a fost de vreo 5-6 ori. Bine, pentru noi, locuitorii tinutului romanica era mai greu pana in 1989 sa auzim de asa ceva... dar, dupa 1990, de cand este mare democratie si libertate ...
Au unii o imaginatie, nenica... sau mai corect, consumati baieti, consumati, acum cat mai puteti ca tot vine sfarsitul lumii. La ce bun sa te prinda cu bani in buzunar?

#11
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008

View Postmnezo, on May 7 2008, 09:38, said:

@snipest: calendarul mayas prevede ca in 2012 am pus'o cu totii.

Voi stiti de ce nu s-a continuat calendarul mayas? Ei bine exista o explicatie foarte simpla: pentru ca nu mai exista civilizatia care sa il continue!

Edited by Ovidiu93, 08 May 2008 - 16:26.


#12
konami

konami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,493
  • Înscris: 25.04.2008
pai japonezii de la Kobe au descoperit asta, si i-au dat numele de "planet x" si ei zic ca e cam la fel de mare ca si pamantul, iar NASA spune ca e mult mai mica. probabil ca rezultatele difera din cauza formulelor folosite :D

Edited by konami, 08 May 2008 - 16:51.


#13
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Stati linistiti. Exista Ceacnoris, Vandam, Arnold s.a. care vor arunca planeta inapoi cu o singura flegma.

#14
Nigel

Nigel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 24.08.2005

View PostC.F.S., on May 8 2008, 21:21, said:

Stati linistiti. Exista Ceacnoris, Vandam, Arnold s.a. care vor arunca planeta inapoi cu o singura flegma.
Nu dom'le, Brusc Willis ne va salva pe toți. A mai făcut-o și în Armaghedon. Are deja antrenamient.

Acum ca să nu o luăm chiar așa pe arătură cu subjectu, eu tind să cred că în 2012 se va întîmpla ceva serios, doar că nu știu ce.

#15
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008

View Postsnipest, on May 7 2008, 10:31, said:

Pana la urma care-i faza cu 2012? Care-i faza cu farsitul lumii?
faza suna cam asa:

anul trecut a fost defapt 2012 deoarece era noastra a inceput cu 5 ani mai devreme
nu stiu date exacte sapa netul si vei gasi demonstratia
bafta!!!

#16
prometeu30

prometeu30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 25.10.2007
Eu sunt curios daca intradevar aceasta planeta exista si intradevar se apropie de sistemul nostru solar! Fazele cu 2012 nu prea ma intereseaza!

#17
bonobo

bonobo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,465
  • Înscris: 23.09.2004

View Postdoktorofsat, on May 8 2008, 22:33, said:

anul trecut a fost defapt 2012 deoarece era noastra a inceput cu 5 ani mai devreme
Io stiam ca Christos s-a nascut in anul 4 inainte de christos, deci acum am fi in anul 2012 (=2008+4) dupa christos. Dar, avand in vedere ca nu exista anul 0 dupa christos, suntem in anul 2011 dupa cristos. :lol:

#18
askey

askey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 31.08.2005

View Postkonami, on May 8 2008, 16:50, said:

pai japonezii de la Kobe au descoperit asta, si i-au dat numele de "planet x" si ei zic ca e cam la fel de mare ca si pamantul, iar NASA spune ca e mult mai mica. probabil ca rezultatele difera din cauza formulelor folosite :D

good point  :OK:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate