Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Nibiru!a zecea planeta

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
69 replies to this topic

#37
andi_

andi_

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 225
  • Înscris: 03.08.2008

View Postcrisio, on Aug 30 2008, 11:30, said:

Ati vazut ce sustin suporterii lu' Nibiru....? Ca, cu aceasta ocazie, o sa aiba loc si o schimbare de poli magnetici, cu care ocazie se reseteaza tot ce este inregistrat magnetic plus memoria omului. Eu nu prea le am cu efectele fenomenelor astora, dar chiar asa sa fie? Adica dupa 2012 o sa fim 6 miliarde umbland in patru labe, cautandu-ne de pureci unu' pe altu' si facand bilute de muci?  :coolspeak:





Daca ar fi asa......atunci ar fi bine ...pt ca am scapa de masonerie.....dar cum masoneria isi continua planurile de dominare a lumii.....inseamna ca teoria cu stergerea memoriei la nivel mondial este falas........

#38
km1kze

km1kze

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 26.11.2006
uite-asa cum scrieti voi pe acest forum s-a scris si Biblia :)

s-au adunat omuletii si si-au dat cu parerea pana a iesit imbarligarea :D

#39
andi_

andi_

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 225
  • Înscris: 03.08.2008

View Postkm1kze, on Sep 6 2008, 00:47, said:

uite-asa cum scrieti voi pe acest forum s-a scris si Biblia :)

s-au adunat omuletii si si-au dat cu parerea pana a iesit imbarligarea :D




aici iti dau dreptate....... :D

#40
Cyber-sapiens

Cyber-sapiens

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,912
  • Înscris: 04.10.2007
S-au descoperit inca 14 noi planete in sistemul nostru planetar, dincolo de Neptun, si se asteapta sa se mai descopere inca cateva zeci si alte cateva mii de corpuri plutino.

Nu m-as mira ca printre fratii lui Pluton-Sedna, sa se afle undeva mai departe chiar o planeta gigant cu sateliti, adica Nibiru.

mai departe la distanta de 1-1,6 ani lumina, se crede ca ne-am invecina cu cateva sisteme planetare de tip Nemesis-Vulkan, sisteme cu stele Pitice rosii, pitice maro si chiar pitice negre.

Exista cca. 3.ooo de stele pitice rosii noi descoperite, insa care nu au calculata distanta de Terra, si s-ar putea sa existe si mai multe sisteme-reci de tipul sub-red-dwarf (sub-pitice-rosii) !!!


Pana in 2015, se crede ca se vor finaliza noile telescoape care vor detecta aceste stele reci.


Concluzia: spatiul este mult mai aglomerat decat credeam initial si nu este de mirare, deoarece se stia ca 10 % din masa intregului sistem solar si a Soarelui, se gaseste la periferia sistemului in Norul Local al lui Oort, pana la 1,6 ani lumina !, si ca Alfa centauri are gravitatia pana in Norul lui Oort, si deci s-ar putea sa existe intre Soare si Alfa Centauri inca cel putin 6-9 sisteme planetare de tip pitice rosii, plus cateva zeci de sisteme de tip sub-pitice -rosii, plus mii de planete solariene si centauriene cu orbite ultra-excentrice !

#41
0ctogon

0ctogon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.10.2008

View Postprometeu30, on May 5 2008, 18:28, said:

Cica o planeta gigant ameninta omenirea!Nu stiu cit e de adevarat dar uitativa putin pe linkul asta [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/82J3Ip94UyU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Astept pareri de pe niste site-uri mai serioase!

Se vede k lumea habar nu are istoria pamantului si prin ce pericole a trecut. Vad k subiectele despre Nibiru in momentul anului in care a fost facut forumul lumea era dezinformata la fel k acum in 2008. Unul dintre utilizatori sa chinuit sa scrie o formula de calcul si nu mai stiu ce bazaconii k NIBIRU nu exista sau dak exista e vreun mit. Dupa capul vostru mit ar trebui sa fie si piramidele k aia nu descoperise roata dar in schimb ditamai piramida exista si nu una ci 3, asezate precis in vremea constelatie Orion acum 10700 de ani. Tot utilizator "destept" spunea k aia nu aveau telescoape :lol:))))) ce gluma buna acea civilizatie era cum mult mai avansata decat ce este azi. Noi am preluat de la ei urmatoarele : k sunt oameni si nu maimutze, k exista Dumnezeu si diavolul, k exista constelatzii folositor zodiacului si nu numai, tabelul lui Mendelev (el preluand tabelul din o arhiva antica si actualizandul)
si inainte de Columb sa descopere America exista deja o harta precisa a globului Pamantesc. Cat despre NIBIRU... EXISTA!
FARA INDOIALA!!.. pe Google Sky, Microsoft Telescope si multe alte sisteme de explorare spatiala au avut grija sa stearga Nibiru din poze. Si astia se cred desteptzi :lol:)))) Sunt vai de capul lor... Dc? Simplu... NIBIRU SE VEDE DEJA CU OCHIUL LIBER IN EMISFERA SUDICA A PAMANTULUI! Iar ptr sceptici am o singur raspuns : dak vrei sa crezi k exista ceva anume ce vrei sa se intample? un exemplu am ptr voi orbilor : dak peretele care nu il vezi tu crezi k nu exista? sau asteptzi sa te dai cu capul de el sa dovedesti asta :lol:)))))) ptr voi sfarsitul e aproape.

Edited by Bean, 14 October 2008 - 14:15.
Te rog, incearca sa scrii corect romaneste, fara "k"-uri, "dc"-uri etc. Nu incurajam limbajul stil mirc. Mersi.


#42
blitz09

blitz09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 05.11.2007

View Post0ctogon, on Oct 14 2008, 14:38, said:

Se vede k lumea habar nu are istoria pamantului si prin ce pericole a trecut. Vad k subiectele despre Nibiru in momentul anului in care a fost facut forumul lumea era dezinformata la fel k acum in 2008. Unul dintre utilizatori sa chinuit sa scrie o formula de calcul si nu mai stiu ce bazaconii k NIBIRU nu exista sau dak exista e vreun mit. Dupa capul vostru mit ar trebui sa fie si piramidele k aia nu descoperise roata dar in schimb ditamai piramida exista si nu una ci 3, asezate precis in vremea constelatie Orion acum 10700 de ani. Tot utilizator "destept" spunea k aia nu aveau telescoape :lol:))))) ce gluma buna acea civilizatie era cum mult mai avansata decat ce este azi. Noi am preluat de la ei urmatoarele : k sunt oameni si nu maimutze, k exista Dumnezeu si diavolul, k exista constelatzii folositor zodiacului si nu numai, tabelul lui Mendelev (el preluand tabelul din o arhiva antica si actualizandul)
si inainte de Columb sa descopere America exista deja o harta precisa a globului Pamantesc. Cat despre NIBIRU... EXISTA!
FARA INDOIALA!!.. pe Google Sky, Microsoft Telescope si multe alte sisteme de explorare spatiala au avut grija sa stearga Nibiru din poze. Si astia se cred desteptzi :lol:)))) Sunt vai de capul lor... Dc? Simplu... NIBIRU SE VEDE DEJA CU OCHIUL LIBER IN EMISFERA SUDICA A PAMANTULUI! Iar ptr sceptici am o singur raspuns : dak vrei sa crezi k exista ceva anume ce vrei sa se intample? un exemplu am ptr voi orbilor : dak peretele care nu il vezi tu crezi k nu exista? sau asteptzi sa te dai cu capul de el sa dovedesti asta :lol:)))))) ptr voi sfarsitul e aproape.

Copile, intai invata sa scrii.
Aia "descoperise" deja roata cand au construit piramidele. Si povestea cu alinierea precisa e o aiureala, "precizia" lor  e cam de 25%. Probabil mai precis decat gramatica ta.

Daca eu iti spun ca langa mine sta un klingonian, ma crezi? Ce, nu crezi daca nu il vezi? Lasa ca vezi tu ce patesti daca il intalnesti. :wacko:  :roflmao:

#43
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Din ceea ce am citit eu, din 1980 s-a intrat intr-o zona energizata a galaxiei, a fost chiar un comunicat oficial, dar au uitat cu totii pina au aparut efectele care se vad. Aceasta incalzire este efectul mai ales al acestei zone din galaxie, iar alte efecte asupra oamenilor urmeaza. Incalzirea este doar virful aisbergului. Efectele vor fi benefice dar nu de tip bine in groapa de noroi. Planeta nibiru ar fi cam de 4 ori in diametru cit terra si are efecte mai mult de incalzire. Va intra intre marte si jupiter si s-ar putea sa ravaseasca centura de asteroizi. Are un efect de linistire la apropiere maxima. Dar este o enigma cum de nu a fost detectata sau cum de nu se fac anunturi oficiale despre ea. S-ar putea sa fie o interpretare gresita a textelor din vechime. Nu va mai speriati de fenomenele naturale, caci se produc oricum si trebuie sa vedem partea pozitiva a acestor fenomene. In privinta configuratiei planetare din 2012 21 12, sint numai trigoane. Maiasii si multe alte cuvilizatii nu erau mai prejos de noi in privinta inteligentei, poate mai sadici. Cunosteau o metoda de inmuiere la rece a pietrelor cu zeama de plante. In privinta "vidului" interstelar, se pare ca exista miliarde de comete si citeva mii de corpuri asemanatoare lui pluto pina la un an lumina de soare. Si ce ati spune de o provocare de gindire, s-ar putea ca in spatiul interstelar si intergalactic sa existe chiar planete solide scapate dupa exploziile din trecut ale stelelor din primele generatii. Aceste planete practic circulind cu viteze asemanatoare cu ale pamintului, ratacesc miliarde de ani pina sint captate de alte stele. Pacea interioara e totul si nu frica de materie.

Edited by Monitox, 07 November 2008 - 15:30.
change case


#44
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
si din ceea ce am observat eu, de la 1995, "zona energizata a galaxiei" a produs exponentializare a bullshiturilor. datorita internetului, orice psiho isi poate imprastia liberal teoriile de conspiratie, care de care mai comice, ca de exemplu "cassini transforma jupiter intr-o stea (chestie care se intampla cand scoala Waldorf meets odiseea spatiala 2010) si multe altele.

de la era newsgroupurilor incoace, onorata vrajitoare Nancy Lieder ne plictiseste cu catastrofa planetara "planet X", extraterestrii de pe zeta reticuli samd. un mic record aici: http://www.badastron...d/misc/planetx/

iar dupa cum spunea un mare filozof contemporan pe slashdot amu cativa ani: "after all, what would you prefer? peace with your inner self, or doggy style sex with Jenna Bush".

#45
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,977
  • Înscris: 21.08.2008

View Postsnipest, on May 7 2008, 09:31, said:

Pana la urma care-i faza cu 2012? Care-i faza cu farsitul lumii?

De fapt nu este sfarsitul lumii este doar sfarsitul emisiei tv terestre analogice! :)

#46
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View PostNASTYPRIMUL, on Nov 7 2008, 08:34, said:

DIN CEEA CE AM CITIT EU, DIN 1980 S-A INTRAT INTR-O ZONA ENERGIZATA A GALAXIEI, A FOST CHIAR UN COMUNICAT OFICIAL, DAR AU UITAT CU TOTII PINA AU APARUT EFECTELE

Daca mai scrii ASA.. vei fi banat INSTANT! THX!

#47
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

View Postkonami, on May 8 2008, 16:50, said:

pai japonezii de la Kobe au descoperit asta, si i-au dat numele de "planet x" si ei zic ca e cam la fel de mare ca si pamantul, iar NASA spune ca e mult mai mica. probabil ca rezultatele difera din cauza formulelor folosite :D
DIMENSIUNLE DIFERA IN FUNCTIE DE PIB-UL TARII RESPECTIVE :lol: O SA NI SE UMPLE INIMA DE BUCURIE IN 2012. CICA VA TREBUI SA STAM PUTIN IN CASA SA SE FACA CURATENIE DUPA...CE PLANETA RESPECTIVA VA RAVASI METEORITII DIN ROIUL DINTRE MARTE SI JUPITER. O SA CULEGEM DUPA ACEEA PIETRICELE DE PE STRAZI. SI VOM MURI CU TOTII DE RIS DE PROSTIA NOASTRA A TUTUROR. NU GLUMESC.

Edited by NASTYPRIMUL, 26 November 2008 - 21:45.


#48
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
ai ban . papa :D

#49
horatiu665

horatiu665

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.12.2008
in 2012 se va intampla un lucru EXTREM DE IMPORTANT!!!! ALEGERI ELECTORALE!!! glumesc...

toate ideile cu sfarsitul lumii sunt niste aberatii. daca ne luam dupa ce zicea biblia(ceea ce nu cred ca ii adevarat, dar totusi o iau de buna si rationez cu ajutorul ei), Isus va veni inca odata dupa un timp. de ce sa vina exact la 2000 de ani? nu ar fi previzibil si evident? nu mai bine ar veni intr-un an in care nimeni nu se asteapta? Asa, daca chiar ar fi venit in 2000, toata lumea s-ar fi asteptat, nu ar fi fost nicio surpriza. candva, de exemplu 2433 - un numar la intamplare, care nu da de gandit - asta ar fi fost o data mult mai buna decat 2000. 2000 - numar prea rotund, oamenii si-ar fi dat seama, "ma, ceva-i de bai cu data asta, se intampla ceva". acuma toti sunt pe ideea de 2012. daca chiar ar fi fost un nr. rotund ar fi fost 1000. sau 10 000. sau 5000. sau 666 - ca tot e nr satanic. sunt toate niste aberatii, nu va alarmati de pomana, si aveti grija cand va zic toate companiile de sucuri scumpe sa cumparati cat mai repede pana nu vine sf. lumii. nu va lasati pacaliti.

#50
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,685
  • Înscris: 20.09.2006

View Posthoratiu665, on Dec 11 2008, 13:03, said:

in 2012 se va intampla un lucru EXTREM DE IMPORTANT!!!! ALEGERI ELECTORALE!!! glumesc...

toate ideile cu sfarsitul lumii sunt niste aberatii. daca ne luam dupa ce zicea biblia(ceea ce nu cred ca ii adevarat, dar totusi o iau de buna si rationez cu ajutorul ei), Isus va veni inca odata dupa un timp. de ce sa vina exact la 2000 de ani? nu ar fi previzibil si evident? nu mai bine ar veni intr-un an in care nimeni nu se asteapta? Asa, daca chiar ar fi venit in 2000, toata lumea s-ar fi asteptat, nu ar fi fost nicio surpriza. candva, de exemplu 2433 - un numar la intamplare, care nu da de gandit - asta ar fi fost o data mult mai buna decat 2000. 2000 - numar prea rotund, oamenii si-ar fi dat seama, "ma, ceva-i de bai cu data asta, se intampla ceva". acuma toti sunt pe ideea de 2012. daca chiar ar fi fost un nr. rotund ar fi fost 1000. sau 10 000. sau 5000. sau 666 - ca tot e nr satanic. sunt toate niste aberatii, nu va alarmati de pomana, si aveti grija cand va zic toate companiile de sucuri scumpe sa cumparati cat mai repede pana nu vine sf. lumii. nu va lasati pacaliti.
corect. chestiile cu sfarsitul lumii sunt niste aberatii. dar sa lasam asta pt. aria Religie & Spiritualitate, sa nu deviem de la subiectul topicului

#51
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

View Posthoratiu665, on Dec 11 2008, 13:03, said:

in 2012 se va intampla un lucru EXTREM DE IMPORTANT!!!! ALEGERI ELECTORALE!!! glumesc...

toate ideile cu sfarsitul lumii sunt niste aberatii. daca ne luam dupa ce zicea biblia(ceea ce nu cred ca ii adevarat, dar totusi o iau de buna si rationez cu ajutorul ei), Isus va veni inca odata dupa un timp. de ce sa vina exact la 2000 de ani? nu ar fi previzibil si evident? nu mai bine ar veni intr-un an in care nimeni nu se asteapta? Asa, daca chiar ar fi venit in 2000, toata lumea s-ar fi asteptat, nu ar fi fost nicio surpriza.

Sfirsitul lumii nu este un subiect actual. La fel se spune de cind e lumea . Oricum nu este un subiect ptr 15 ani .Tu faci bine ceea ce faci cu blogul tau. Este exceptional. Exista niste cicluri la 1000, la 2000 ani, la 3600 ani (ciudat cu ciclul acelei planete), un ciclu la 12000-13000 ani. Sint cicluri reale la perioade chiar mai mici de timp (omenirea invata sa le teaca cu bine chiar in acesti ani si in viitor. Despre aceste cicluri este vorba in biblie. Biblia va fi depasita cit de curind, deoarece acolo se vorbeste numai de rau despre oameni si viitorul lor. Incepind cu anii 90 oamenii invata sa se fereasca de rele. Dar asta nu inseamna ca nu sint niste cicluri independente de oameni. Atit doar ca vom invata sa traim cu ele. Cei care doresc sa-i paralizeze pe toti cu acest sfirsit al lumii sint in general oameni de tip molusca, ce nu fac in viata decit sa-i impregneze pe altii cu o frica oculta si in felul acesta sa domine ceea ce nu li se cuvine. Exista sfirsituri si inceputuri continui in orice. La 15 ani oricum ai lua-o exista doar inceputuri, si ce mai inceputuri. Am sa-ti dau 3 exemple de sfirsituri si inceputuri ptr noi rominii, primul, al doilea razboi mondial si revolutia romina. In privinta acelei veniri a lui Isus lasa-i pe cei care il promoveaza sa explice. A zecea planeta este de fapt a 12-a, conform datelor actuale (daca Nibiru se va dovedi ca exista). Dupa Pluto sint citeva mii de planetoizi asemanatori lui Pluton (se cerceteaza zona). In privinta centurii fotonice in care am intrat, as vrea sa dau un raspuns unei persoane care confunda ipotezele personale cu datele stiintifice deja existenta). Centura de radiatii e o realitate deja, s-a comunicat de ea (NASA in 1980), nu se stiu implicatiile asupra sistemului solar, se pare ca vor fi foarte mari, pe termen lung. Originea acestor radiatii se banuie ca sint din centrul galaxiei. Sint pe aici persoane care dupa ce fac confuzii asupra persoanelor, fac confuzii si intre ideile personale si date deja cunoscute, si in plus jignesc fara nici un motiv si aiurea, probabil cind sint depasiti chiar de evenimente, nu numai de idei. Caldura face victime. ACEA PERSOANA ESTE PENGOON. Administratorul vad ca se leaga de o chestie de fond cu scrisul mare, iar cind este cineva ca Pengoon care te face psiho pe forum, tace. Probabil ca aici conteaza mai putin schimbul de informatii si idei.

Edited by NASTYPRIMUL, 13 December 2008 - 17:54.


#52
arhanghelul

arhanghelul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.05.2007

View PostNASTYPRIMUL, on Dec 13 2008, 17:35, said:

Sfirsitul lumii nu este un subiect actual. La fel se spune de cind e lumea . Oricum nu este un subiect ptr 15 ani .Tu faci bine ceea ce faci cu blogul tau. Este exceptional. Exista niste cicluri la 1000, la 2000 ani, la 3600 ani (ciudat cu ciclul acelei planete), un ciclu la 12000-13000 ani. Sint cicluri reale la perioade chiar mai mici de timp (omenirea invata sa le teaca cu bine chiar in acesti ani si in viitor. Despre aceste cicluri este vorba in biblie. Biblia va fi depasita cit de curind, deoarece acolo se vorbeste numai de rau despre oameni si viitorul lor. Incepind cu anii 90 oamenii invata sa se fereasca de rele. Dar asta nu inseamna ca nu sint niste cicluri independente de oameni. Atit doar ca vom invata sa traim cu ele. Cei care doresc sa-i paralizeze pe toti cu acest sfirsit al lumii sint in general oameni de tip molusca, ce nu fac in viata decit sa-i impregneze pe altii cu o frica oculta si in felul acesta sa domine ceea ce nu li se cuvine. Exista sfirsituri si inceputuri continui in orice. La 15 ani oricum ai lua-o exista doar inceputuri, si ce mai inceputuri. Am sa-ti dau 3 exemple de sfirsituri si inceputuri ptr noi rominii, primul, al doilea razboi mondial si revolutia romina. In privinta acelei veniri a lui Isus lasa-i pe cei care il promoveaza sa explice. A zecea planeta este de fapt a 12-a, conform datelor actuale (daca Nibiru se va dovedi ca exista). Dupa Pluto sint citeva mii de planetoizi asemanatori lui Pluton (se cerceteaza zona). In privinta centurii fotonice in care am intrat, as vrea sa dau un raspuns unei persoane care confunda ipotezele personale cu datele stiintifice deja existenta). Centura de radiatii e o realitate deja, s-a comunicat de ea (NASA in 1980), nu se stiu implicatiile asupra sistemului solar, se pare ca vor fi foarte mari, pe termen lung. Originea acestor radiatii se banuie ca sint din centrul galaxiei. Sint pe aici persoane care dupa ce fac confuzii asupra persoanelor, fac confuzii si intre ideile personale si date deja cunoscute, si in plus jignesc fara nici un motiv si aiurea, probabil cind sint depasiti chiar de evenimente, nu numai de idei. Caldura face victime. ACEA PERSOANA ESTE PENGOON. Administratorul vad ca se leaga de o chestie de fond cu scrisul mare, iar cind este cineva ca Pengoon care te face psiho pe forum, tace. Probabil ca aici conteaza mai putin schimbul de informatii si idei.


    Ca o completare...  http://www.astro-urs...ro/planete.html   ...

   O greseala foarte des intilnita pe aceasta tema ,o gasim si in acest site
http://www.paranormal.ro/nibiru.htm

...ce reproduce aceasi informatie (copy/paste) ..."care este" folosita in foarte multe link-uri ...chiar si pe site-urile cu stiri ale agentiilor de presa si a ziarelor (chiar de tiraj mai mare) ...

http://www.gardianul...ra-s119230.html
http://zoom.jurnalul...-planeta-x.html
http://revistapresei...gul-descope.htm


    Astea sunt la rublica ...nu stiu cum sa ii zic ..ca  nu mai pot de ris...:))

http://2012en.wordpr...-si-apocalipsa/
http://www.9am.ro/st...-extreme-2.html
http://www.adevarul....l-omenirii.html
http://agonia.ro/ind...7807/index.html
http://2012en.wordpr...umurile-incase/

    Greseala consta in ... confuzia dintre Nibiru (sau cum o mai fi poreclita) ...care ipotetic apare la aproximativ 3600 ani in apropiere "astronomica" de nava noastra Terra (mai degraba se presupune ca "da cu capul" intre Marte si Jupiter ...ii mai tavaleste paia mici de respira greu ) ...e nasol daca stie faza aia "ala Maradona"(sa ne-o bage in poarta cu gravitatia)... unde mai punem ca nici nu stim daca apartine sistemului nostru solar ... poate fi o planeta ce orbiteaza  in jurul unei stele pitice indiferent de clasa din care face parte ...rosie,maro,roz,mov,samd ...pe o orbita foarte alungita ce o mai baga pe terenul lui Sorel "al nostru"... si Eris (alias Xena sau 2003 UB 313)  care este deja "dovedita" ca find unul din pitici nostri (clasa BRRRRRRR cai frig rau pe la ei) cu un posibil satelit (Gabrielle) si o perioada de rotatie in jurul soarelui de ~557 ani (pamanteni)...

http://ro.wikipedia....anetă_pitică)

<<Si v-am zis eu ca-i popa ...nu ...voi  o tinea...ti una si buna ...Batman , Batman...>>


P.S. Acum ca m-am bagat ca prostul ... DATI CU ASTEROIDUL "CARE ESTE' ...IN MINE...dar inainte sa aruncati ...am o ultima dorinta... sa spuneti  vorba asta ...MATRIXUL E MARE...

Edited by arhanghelul, 20 December 2008 - 06:51.


#53
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008

View Postarhanghelul, on Dec 20 2008, 06:45, said:

Ca o completare...  http://www.astro-urs...ro/planete.html   ...

   O greseala foarte des intilnita pe aceasta tema ,o gasim si in acest site
http://www.paranormal.ro/nibiru.htm

...ce reproduce aceasi informatie (copy/paste) ..."care este" folosita in foarte multe link-uri ...chiar si pe site-urile cu stiri ale agentiilor de presa si a ziarelor (chiar de tiraj mai mare) ...

http://www.gardianul...ra-s119230.html
http://zoom.jurnalul...-planeta-x.html
http://revistapresei...gul-descope.htm


    Astea sunt la rublica ...nu stiu cum sa ii zic ..ca  nu mai pot de ris...:))

http://2012en.wordpr...-si-apocalipsa/
http://www.9am.ro/st...-extreme-2.html
http://www.adevarul....l-omenirii.html
http://agonia.ro/ind...7807/index.html
http://2012en.wordpr...umurile-incase/

    Greseala consta in ... confuzia dintre Nibiru (sau cum o mai fi poreclita) ...care ipotetic apare la aproximativ 3600 ani in apropiere "astronomica" de nava noastra Terra (mai degraba se presupune ca "da cu capul" intre Marte si Jupiter ...ii mai tavaleste paia mici de respira greu ) ...e nasol daca stie faza aia "ala Maradona"(sa ne-o bage in poarta cu gravitatia)... unde mai punem ca nici nu stim daca apartine sistemului nostru solar ... poate fi o planeta ce orbiteaza  in jurul unei stele pitice indiferent de clasa din care face parte ...rosie,maro,roz,mov,samd ...pe o orbita foarte alungita ce o mai baga pe terenul lui Sorel "al nostru"... si Eris (alias Xena sau 2003 UB 313)  care este deja "dovedita" ca find unul din pitici nostri (clasa BRRRRRRR cai frig rau pe la ei) cu un posibil satelit (Gabrielle) si o perioada de rotatie in jurul soarelui de ~557 ani (pamanteni)...

http://ro.wikipedia....anetă_pitică)

<<Si v-am zis eu ca-i popa ...nu ...voi  o tinea...ti una si buna ...Batman , Batman...>>


P.S. Acum ca m-am bagat ca prostul ... DATI CU ASTEROIDUL "CARE ESTE' ...IN MINE...dar inainte sa aruncati ...am o ultima dorinta... sa spuneti  vorba asta ...MATRIXUL E MARE...


Eu cred ca sumerienii observau o aliniere a lui Venus cu Jupiter, ori si cu ceva stea (Sirius ?).

Daca exista si o Nibiru veritabila, atunci aceasta nu are treaba cu intersectarea orbitei planetei Marte.


Astronomii prevad ca se vor descoperi cateva (9-20) de sisteme planetare mici si intunecate, aflate intre Soare si Alfa Centauri.

Recent s-au descoperit cateva zeci de asemenea sisteme red dwarf (pitice rosii), intre stele apropiate unde se credea ca este spatiu gol.

Vom putea zbura pana la Alfa centauri (4,5 a.l) dintr-un sistem planetar in altul.

Cele 9-20 de sisteme planetare aflate pe o raza de 4 ani lumina distanta de Soare, sunt majoritatea sub-red dwarf, adica PITICE MARO si RED PLANETS; adica ele nu dau lumina aproape deloc, sunt sisteme planetare intunecate, unde viata apare pe planete binare (sateliti planete-binare cu uriase gazoase) si totul provine din efectul gravito-geo-mareic care produce vulcanism si caldura, plus efectul de sera de pe aceste planete; fiintele de aici s-ar baza pe spectrul IR, daca nu cumva planeta ar dispune de AURORA PLANETARA ce ar lumina continu.  B)

#54
mglazaruss

mglazaruss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.06.2005

View Postandi_, on Aug 4 2008, 13:24, said:

Salutare....voi ati auzit de masonerie? Ati auzit de manipularile masoneriei? Totul este o inventie...anul 2012...sfarsitul lumii.....inventii si manipulari masonice.......daca nu stiati masoneria manipuleaza toate aspectele vietii....si are ramificatii in toate institutiile statelor lumii........ce naivi sunteti......pana si clima este manipulata....cutremurele la fel.....va trimit aici un articol sa va mai desteptati.....

Domnul general Strainu(care se pare ca a fost sau este membru in serviciile romane de informatii),recunoaste oficial ca la ora actuala se poarta un razboi psihotronic in toata regula.....si de asemenea mai recunoste existenta armelor climaterice,tectonice si altele.El afirma de asemenea ca se poarta un adevarat razboi psihotronic impotriva Romaniei si a romanilor. Aici este linkul pt cine este interesat :

http://www.antena3.r..._49758_ext.html

Strainu e lunatic. "Recunoaºte" el? Pãi de unde ar ºti? Un pensionar de o eternitate. Câºtigã un ban cinstit bãtând câmpii la tv. Nu e nici o diferenþã între el ºi Urania ori Nety de la protv.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate