Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 

cum se creeaza o organigrama? (poza)

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Cluna

Cluna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 29.10.2003
Buna, stie cineva cum se poate face o organigrama (poza de pus pe web)? Am incercat in Illustrator, dar iese aiurea: textul trebuie creat cu un font de marime destul de mare, ori eu vreau un text mai finut si sa se vada bine...la redimensionare poza, mi-apare textul in ceata, si chiar si dreptunghiurile nu-mi ies bine.
Am cautat pe web si am gasit niste tutoriale in aplicatii special create pentru organigrame, de exemplu: Corel Presentation sau SmartDraw, dar aceste aplicatii nu sunt gratuite. :(

Va rog mult, scoateti-ma din "nisipul asta miscator". :)

#2
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
incearca sa o pui in format .pdf, nu esti prima persoana si este o solutie onorabila... sau din illustrator salvezi ca eps, deschizi in fotoshop si salvezi un jpeg de calitate, asa ar trebui sa iti mearga... pentru web foloseste un font fara serife...

#3
edwardcandet

edwardcandet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 05.05.2004
Organigrama am impresia ca poti face in PowerPoint sau tin minte ca era un program orgchart. Singura problema daca nu ma insel este ca nu puteai salva acea organigrama dar putei tipari si astfel o poti tipari ca pdf pe care il poti dupa aia salva ca orice in ps. Daca ma insel sa ma scuzati.

#4
Cluna

Cluna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 29.10.2003
Multumesc la amandoi, dar ca .pdf nu pot sa salvez, pentru ca acea poza imi trebuie dupa aia pentru a crea o harta de imagine (image map), cred ca stiti ce-i aia. Am sa incerc solutia lui Viktor, cu salvare ca .eps din Illustrator si transferare in Photoshop. Poate va spun dupa aia ce-a iesit, ochii sigur da... :wacko:

Edited by Cluna, 02 November 2004 - 08:44.


#5
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
ok, sa ne tii la curent.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate