Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Nelamurire cu iGO8

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
catalin18

catalin18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 19.09.2006
Salut,imi cer scuze daca deschid un topic nou,moderatorii pot sa-l inchida,dar am nevoie de o lamurire:am un iGo8 de la cineva dar nu are indicatii in limba romana.Voi stiti ca trebuie sa aiba?Este full Europa acest soft care il am.A doua nelamurire este ca interfata nu e si in limba romana.Iar a treia nelamurire si cea mai ciudata este ca atunci cand dau cautare la un oras din Romania ,interfata nu ma lasa sa tastez de ex.Bucuresti,Brasov,etc.practic parca nu le-ar recunoaste,dar daca scanez harta de sus sunt toate orasele pe harta Romaniei si chiar foarte detaliate.Ma puteti ajuta cumva cu aceste probleme va rog.Multumesc frumos.

#2
cataane

cataane

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.04.2008
PENTRU CATALIN 18 cum as putea primi si eu acel igo8. tot ce am luat nu se poate instala. daca vrei contacteaza-ma  pe mes. id:annecristea

#3
catalin18

catalin18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 19.09.2006

View Postcataane, on May 1 2008, 14:16, said:

PENTRU CATALIN 18 cum as putea primi si eu acel igo8. tot ce am luat nu se poate instala. daca vrei contacteaza-ma  pe mes. id:annecristea
Deschide mesu cataane!

Nu are nimeni fisierul cu limba romana a lui iGO8?Sau de unde il pot lua?

#4
florinj

florinj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 14.03.2008

View Postcatalin18, on May 1 2008, 13:41, said:

Salut,imi cer scuze daca deschid un topic nou,moderatorii pot sa-l inchida,dar am nevoie de o lamurire:am un iGo8 de la cineva dar nu are indicatii in limba romana.Voi stiti ca trebuie sa aiba?Este full Europa acest soft care il am.A doua nelamurire este ca interfata nu e si in limba romana.Iar a treia nelamurire si cea mai ciudata este ca atunci cand dau cautare la un oras din Romania ,interfata nu ma lasa sa tastez de ex.Bucuresti,Brasov,etc.practic parca nu le-ar recunoaste,dar daca scanez harta de sus sunt toate orasele pe harta Romaniei si chiar foarte detaliate.Ma puteti ajuta cumva cu aceste probleme va rog.Multumesc frumos.
Pentru interfata RO: in folderul Content, subfolderul Lang trebuie sa ai/pui Romanian.zip
Pentru indicatii RO: in folderul Content, subfolderul Voice trebuie sa ai/pui V_ROM_F1.zip sau V_ROM_M1.zip
Pot sa le trimit pe mess daca-mi zici ID-ul tau.
Cu stima,
Florinj

Edited by florinj, 01 May 2008 - 14:44.


#5
catalin18

catalin18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 19.09.2006

View Postflorinj, on May 1 2008, 15:42, said:

Pentru interfata RO: in folderul Content, subfolderul Lang trebuie sa ai/pui Romanian.zip
Pentru indicatii RO: in folderul Content, subfolderul Voice trebuie sa ai/pui V_ROM_F1.zip sau V_ROM_M1.zip
Pot sa le trimit pe mess daca-mi zici ID-ul tau.
Cu stima,
Florinj
Multam mult Florinj,ID-ul meu este sorincarminacatalin

#6
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

Quote

Nu are nimeni fisierul cu limba romana a lui iGO8?Sau de unde il pot lua?

Limba8 si Voce8!

Attached File  L_V.zip   1.03MB   1453 downloads

#7
catalin18

catalin18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 19.09.2006

View Postcristian11, on May 1 2008, 15:54, said:

Limba8 si Voce8!

Attachment L_V.zip
Multam mult Cristian 11

Cristian,am inteles ca esti,,doctor,, in ale chestiilor astea,interfata mere acum in limba romana dar instructiunile vocale,ioc,nici nu apare la limbi.Ma poti ajuta cumva?Si ar mai fi o chestie:cand incerc sa caut un oras de exemplu Bucuresti nu ma lasa sa-l tastez pana la capat si pune el automat Bucuresci.Si cu alte orase se intapla la fel.

#8
catalin18

catalin18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 19.09.2006
Am rezolvat Cristian11 cu vocea de la tine:in loc de voice_rom-I.zip ,am facut voice_rom_I.zip
Nu stiu ce sa fac cu meniul cautare.

#9
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postcatalin18, on May 1 2008, 16:39, said:

Multam mult Cristian 11

Cristian,am inteles ca esti,,doctor,, in ale chestiilor astea,interfata mere acum in limba romana dar instructiunile vocale,ioc,nici nu apare la limbi.Ma poti ajuta cumva?Si ar mai fi o chestie:cand incerc sa caut un oras de exemplu Bucuresti nu ma lasa sa-l tastez pana la capat si pune el automat Bucuresci.Si cu alte orase se intapla la fel.

nu sunt niciun "doctor"!

iti trebuie fonturile "romanesti":
pune-le in locul celor din kittul tau!

Attached File  ROFonts.zip   398.21K   606 downloads

#10
catalin18

catalin18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 19.09.2006
Nu mi-o lua in nume de rau ca am auzit ca esti ,,doctor,, multam mult pentru fonturi,le-am bagat in chitul meu dar degeaba,cand dau pe cautare sa scriu bucuresti,nu ma lasa scrie el automat bucuresci.Disper nu altceva.Ce e de facut?Nu ca ar fi un soft bun,dar mi s-a pus pata acum sa mearga,ca mie imi place tot miomap sau igo2006.

#11
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postcatalin18, on May 1 2008, 18:43, said:

Nu mi-o lua in nume de rau ca am auzit ca esti ,,doctor,, multam mult pentru fonturi,le-am bagat in chitul meu dar degeaba,cand dau pe cautare sa scriu bucuresti,nu ma lasa scrie el automat bucuresci.Disper nu altceva.Ce e de facut?Nu ca ar fi un soft bun,dar mi s-a pus pata acum sa mearga,ca mie imi place tot miomap sau igo2006.


scrie doar "bucur" si da-i "gata" sau terminat" (nu stiu cum e tradus); Bucurestiul o sa-l vezi in lista!

#12
catalin18

catalin18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 19.09.2006
Nu degeaba ti s-a zis ,,doctor,, in softuri gps,multam mult merge,bafta,salve.

#13
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postcatalin18, on May 1 2008, 19:33, said:

Nu degeaba ti s-a zis ,,doctor,, in softuri gps,multam mult merge,bafta,salve.

joaca-te cu el si intoace-te la MyWay 2006; deocamdata e mult mai stabil si mai "prietenos"!
iGO8 mai are "de crescut"!

#14
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006

View Postcristian11, on May 1 2008, 15:03, said:

joaca-te cu el si intoace-te la MyWay 2006; deocamdata e mult mai stabil si mai "prietenos"!
iGO8 mai are "de crescut"!
Total de acord... In afara ca este mare mancator de resurse mai este si foarte instabil. Ce aveti cu goana dupa cele mai noi versiuni cand nu sunt inca lansate oficial?

#15
catalin18

catalin18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 19.09.2006
Total de acord cu tine Super Duper,dar vorba lui Cristian11 imi place sa ,,ma joc,, un pic cu el ,dar de circulat circul tot cu iGO2006 sau cu MioMap3.2,care oricum raspund mai repede la comenzi.Daca stie careva imi spune de ce nu pot edita camerele bagate de mine in iGO8,sau mai bine zis de ce nu le pot sterge din meniu,le pot sterge decat daca ies din iGO si le sterg din file expolrer/iGO8/SpeedCam.Multam.

#16
alfaromeo

alfaromeo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 01.09.2003
offtopic
Curios cata nevoie si cat ne dorim sa avem un GPS in ziua de azi.Pe telefon,pe PDA,pe laptop,daca s-ar putea si pe ceasul de la mana.Si macar 2 softuri diferite pe fiecare echipament.Imi amintesc ca acum cativa ani cand GPSul era in fasa,am facut primul drum international cu masina,singur.Ruta a fost Barcelona-Timisoara iar GPS a fost o harta cumparata dintr-o benzinarie de prin Frana cu 6 euro.Am ajuns in Timisoara in 30 de ore.De atunci am mai facut aceasi ruta de cateva ori,cu GPS TomTom si mai repede de 38 de ore nuam reusit.Nu ca ar avea o relevanta asta.Sunt curios cand or sa apara POIuri cu informatii unde gasim primul magazin cu lapte semidegresat sau ca mai apropiata strada cu mai putin de 4 gropi. :D

#17
xexe

xexe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.07.2006
salutare,
are cineva telefonul HTC diamond si daca da, ce soft de navigare ati instalat, ca mie igo2006 nu vrea sa-mi ruleze?

#18
michiuco

michiuco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 29.01.2007
Am o problema cu gestionarea consumului de energie. Cu toate ca activez Iluminare fundal activ, dupa cca. un minut se stinge ecranul ca si cum as fi activat regimul de consum economic. Dispozitivul pe care il am este un asus 632N. Am avut instalat si Igo 6 si nu am avut asemenea probleme...   Help...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate