Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu mai sunt proteste?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 

CCleaner

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
adriancean

adriancean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 53
  • Înscris: 23.02.2008
Buna. Citind posturile referitoare la ccleaner m-am hotarat sa-l folosesc si eu. L-am downloadat dar m-am confruntat cu o problema! As vrea sa-mi spuneti ce se bifeaza la curatare si la registri pt a nu afecta sistemul de operare si altele. Cand l-am dechis era bifat tot si mi-a fost frica sa -l rulez asa cum a fost bifat.Va multumesc mult.

#2
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 16.079
  • Înscris: 26.11.2005
Bifezi tot si faci backup atunci cind te intreaba.
De aia este program special de curatare, sa stie singur ce e bine sa stearga si ce nu!!

#3
tavi----

tavi----

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 303
  • Înscris: 31.01.2008
incearca daca vrei si eusing free registry cleaner
eu am scanat cu cc cleaner am curata tot dupa am dat cu eusing cleaner si mi-a gasit si altele
prin acelasi el si tuneup mi-a gasit
la registry n-are ce sa iti scoata de obicei la registry sunt doar cateva lucruri care le sterge si nu sunt ceva folsoitor eu zic la registry lasa-l asa ca eu de cand il folosesc n-am aut probleme  
la curatare .... fisiere temporare internet lasi bifat , cookies lasi , istorie daca vrei si pe ala, adrese internet recente nu il sterge pentru ca daca ai de exemplu cateva vizitatae si vrei sa le vizitezi n-o sa mearga , index.dat nici ala sa nu-l stearga , ultima descarcare nu ca cine stie ce descarci si iti sterge , autocompletare nu
asa windows explorer nimic nu lasi bifat eu asa am
system goleste cosul de reciclare da
fisiere temporare da
desktop nu
note nu
fragmente fisiere chdisk aaa la astea da
fisiere windows log nu
scurtaturi din meniu nu
scurtaturi desktop nu
la avansate nu bifa nimic daca nu intelegi ce e acolo ... nici eu nu inteleg si le las nebifate
eventual dimesiuni ferestre
ordine meniu
informatii prefetch vechi hmmm depinde cat de vechi
istorie asistenta
notificari in tray
cam astea restul fisiere iis log lasa nebifat dezinstalator hotfix lasa asa directoare fisiere personalizate lasa nebifat
cam astea ar fi si daca se intampla ceva foloseste system restore care nu mai stiu la ora asta unde se gaseste
de asemenea daca dai click dreapta pe hdd in my computer te duci la properties de acolo la intrumente si dai jos ultima optiune copie de rezerva pe engleza nu stiu cum se zice ca am windows-ul in romana
faci o copie dupa hdd o pui pe vreun cd ( daca ai cd writer ) si cu ocazia asta ai si ce iti trebuie sa pui la loc daca se viruseaza calc si au fost sterse datele :)


LE foloseste si back-up ul de la cc cleaner dare cam tarseala mereu back-up se strang trebuie sa le cauti dupa ce s-a intamplat

LE2
autocompletare daca il bifezi si ala va sterge si parolele retinute in calc

Editat de tavi----, 29 aprilie 2008 - 11:44.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate