Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Alternativa Winamp

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Daca nu s-ar fi inventat WINAMP (presupunand ca majoritatea folosim acest soft), ce ati fi folosit acasa, la servici etc, pt a asculta muzica? Ma refer la un player la fel de simplu. Unul din ele zic eu ca este sonique. Voi cu ce veniti?

#2
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
foobar2000.

#3
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Quintessential Player - http://www.softpedia.../11-1-1-9.shtml

#4
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
Subscriu si eu la Quintessential Player - mai ales pt grafica sa, functionalitate si resursele destul pe care le ocupa.

#5
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Intrebare despre Quintessential Player. Care este hot key-ul cu ajutorul careia caut o melodie in playlist? Gen "J" in Winamp?
Merci.

#6
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Playerul asta chintesential nu l-am incercat. O sa il incerc, acum am dat sa il scoata. AM folosit, si pb. o sa folosesc din nou Mucic Match ( eu sunt obsedatul ala cu music match, de s-a inchis si topicul cu music match :D ). Pana acum nu am intalnit player care sa se ridice la nivelul lui mm la capitolul calitatea sunetului. Insa, am renuntat deocamdata la mm ptr ca mananca FOARTE multe resurse, daca ii dai restore sta o gramda.. etc. Acum sunt cu winamp, plug-in DSP (nu se poate fara) enhancer. Oricum, nimic nu se comapra cu mm (si mp3PRO)... poate chintesential player asta... sa vedem. Voi reveni. :D

#7
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

Frankie, on Oct 17 2004, 22:30, said:

Daca nu s-ar fi inventat WINAMP (presupunand ca majoritatea folosim acest soft), ce ati fi folosit acasa, la servici etc, pt a asculta muzica? Ma refer la un player la fel de simplu. Unul din ele zic eu ca este sonique. Voi cu ce veniti?

<{POST_SNAPBACK}>


Majoritatea din RO folosesc WINAMP. Insa in state si in tarile civilizate iTunes este cel mai popular. De ce? Interfata super easy, acces la Music store, iPod, CD burning, suport AAC, airtunes si multe multe altele.
Faza e ca in RO  nu stiu citi au auzit de el sau l-au incercat...insa e cu mult mai simplu si in acelasi timp mai avanasat decit WINAMP. Give it a try
http://www.apple.com/itunes/

#8
dan2

dan2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 05.11.2003
faptul ca folosesc (si) Winamp ma face un om necivilizat ?

#9
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Steinberg my mp3PRO... e o chestie smechera. Suna bine de tot. Il am in teste. :D Quintesential e urat. iTunes se aude bine dar sunt altele care se aud mai bine (inclusiv winamp cu plugin enhancer)

#10
Ossiriss

Ossiriss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 26.02.2005
As dori si eu o alternativa. Acum incerc AIMP player. Mi se pare mult peste orice player. Ma refer strict la calitatea sunetului. Nu ma intereseaza altceva.

#11
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,429
  • Înscris: 08.12.2006

View PostMasterboy, on Oct 18 2004, 00:11, said:

Majoritatea din RO folosesc WINAMP. Insa in state si in tarile civilizate iTunes este cel mai popular. De ce? Interfata super easy, acces la Music store, iPod, CD burning, suport AAC, airtunes si multe multe altele.
Faza e ca in RO  nu stiu citi au auzit de el sau l-au incercat...insa e cu mult mai simplu si in acelasi timp mai avanasat decit WINAMP. Give it a try
http://www.apple.com/itunes/
Dacă e popular implicit e și mai bun ca altele? Și hamburgeru` e popular în state...
Subscriu la MyMP3Pro, da nu înțeleg de ce trebe alternativă la Winamp...

#12
Ossiriss

Ossiriss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 26.02.2005
E popular? Credeam ca se stiu putine despre el.

#13
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005

View PostOssiriss, on Sep 3 2007, 15:07, said:

As dori si eu o alternativa. Acum incerc AIMP player. Mi se pare mult peste orice player. Ma refer strict la calitatea sunetului. Nu ma intereseaza altceva.
toate playerele suna la fel. nu cred ca e rocket science sa decodezi un mp3 sau orice alt format

#14
Ossiriss

Ossiriss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 26.02.2005
Pentru cineva care are habar :) Asa zice si unu de la info, nu cred ca e rocket science sa sortezi un sir unuia de la filologie. Oare ala de la filologie ce o sa zica?

#15
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006

View PostPiorel, on Oct 25 2004, 22:20, said:

Steinberg my mp3PRO... e o chestie smechera. Suna bine de tot. Il am in teste. :D Quintesential e urat. iTunes se aude bine dar sunt altele care se aud mai bine (inclusiv winamp cu plugin enhancer)
destul de bun Steinberg dar mananca o gramada de resurse ,si incarca foarte greu o lista de cateva mii de melodii,la mine se blocheaza compul cand le incarc cu steinberg,pe cand la winamp le incarca instantaneu

#16
Ossiriss

Ossiriss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 26.02.2005
Se incarca instantaneu, dar este alta metoda de citire. Am instalat si eu myMp3. Sincer, WOOOOW :) Ah, si mi-am reparat si sistemul audio:D Adio vecini!

#17
jack_daniels6996

jack_daniels6996

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 23.06.2005
jetAudio7.0. este mic, se aude f.bine, este moka si fata de alte playere nu face pauza intre melodii ba din contra trecerea de la o melodia la alta se face folosind un gen de fader ca la mixer. playerul care m-a nemultumit cel mai mult este playerul lui nero pacat de grafica deosebita pe care o are.

#18
Ossiriss

Ossiriss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 26.02.2005
Multumesc, insa nu mai vreau nimic. Am MyMp3 :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate