Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

The Best Bittorrent Client

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
626 răspunsuri în acest subiect

Sondaj: Dupa parerea voastra care este cel mai bun BitTorrent client ?!? (1867 membri au votat)

Dupa parerea voastra care este cel mai bun BitTorrent client ?!?

  1. BitSpirit (0 voturi [0.00%])

    Procentaj al voturilor: 0.00%

  2. BitComet (3 voturi [1.90%])

    Procentaj al voturilor: 1.90%

  3. Azureus (3 voturi [1.90%])

    Procentaj al voturilor: 1.90%

  4. burst! (0 voturi [0.00%])

    Procentaj al voturilor: 0.00%

  5. ABC [ Yet Another Bittorrent Client ] (0 voturi [0.00%])

    Procentaj al voturilor: 0.00%

  6. BitTornado (0 voturi [0.00%])

    Procentaj al voturilor: 0.00%

  7. TorrentStorm (0 voturi [0.00%])

    Procentaj al voturilor: 0.00%

  8. TorrenTopia (0 voturi [0.00%])

    Procentaj al voturilor: 0.00%

  9. BitTorrent (7 voturi [4.43%])

    Procentaj al voturilor: 4.43%

  10. Shareaza (0 voturi [0.00%])

    Procentaj al voturilor: 0.00%

  11. uTorrent (82 voturi [51.90%])

    Procentaj al voturilor: 51.90%

  12. Deluge (11 voturi [6.96%])

    Procentaj al voturilor: 6.96%

  13. qBittorent (43 voturi [27.22%])

    Procentaj al voturilor: 27.22%

  14. Tixati (9 voturi [5.70%])

    Procentaj al voturilor: 5.70%

Votează Vizitatorii nu pot vota

#91
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.110
  • Înscris: 28.01.2004

sktes182, on May 29 2005, 22:06, said:

Hop si eu ca musca'n lapte ;). E doar parere personala, nimic profesional, ca sfat, ce sa folositi si ce nu...Eu folosesc BitComment datorita "aspectului" mai prietenos. Nu m'am mai obosit sa caut si sa incerc altele. Insa, daca as sta sa va citesc parerile, a celora care au folosit si altele, poate o sa le incerc si eu :)

@DanyBoss: Odd, dar mie imi permite limitarea si la 1-2k.

<{POST_SNAPBACK}>

Poate limitarea la download dar la uploud nu cred.  :naughty:

#92
sktes182

sktes182

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 61
  • Înscris: 28.02.2005
Touche ;). My bad. Stiam ca de obicei lasam limita la 1 (da, sunt zgarcit cateodata :D ), dar nu m'am obosit niciodata sa observ ca imi scrie la Kb/s UP de fapt <3  :)

#93
bbrnv

bbrnv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 43
  • Înscris: 19.04.2005

sktes182, on May 29 2005, 22:54, said:

Touche ;). My bad. Stiam ca de obicei lasam limita la 1 (da, sunt zgarcit cateodata :D ), dar nu m'am obosit niciodata sa observ ca imi scrie la Kb/s UP de fapt <3  :)

<{POST_SNAPBACK}>


Am eu un client care te lasa sa pui limita la upload la 0.00000000000001 Kb. Il vrei,nu-i asa?  :notangel:

#94
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.110
  • Înscris: 28.01.2004

bbrnv, on May 30 2005, 10:52, said:

Am eu un client care te lasa sa pui limita la upload la 0.00000000000001 Kb. Il vrei,nu-i asa?  :notangel:

<{POST_SNAPBACK}>

Nu prea va inteleg dar nici o problema e P2P toti fac ce vor dar cum ar fi sa iti pun eu limita la 0,00....1k si apoi sa incerci tu sa tragi ceva de la mine...  :death:

#95
sktes182

sktes182

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 61
  • Înscris: 28.02.2005
Dc pun limita? Desigur nu din propria vointza. Sunt oarecum obligat de imprejurari: nu de mult admini retelei din care fac parte au deschis mai multe porturi avand si noi acces intr;un final la Dc++, BitTorrent etc. Si acest fapt a dus la un upload imens, astfel incat limita de upload a fost atinsa, si chiar daca mai aveam pana la limita de download, nu puteam s'o atingem din cauza uploadului (prost am explicat, nu stiu daca vei intelege). Si astfel, incercam sa reducem acest "fenomen" prin limitarea (nu pana la 0 :P ) a uploadului...

#96
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.110
  • Înscris: 28.01.2004

sktes182, on Jun 1 2005, 00:37, said:

Dc pun limita? Desigur nu din propria vointza. Sunt oarecum obligat de imprejurari: nu de mult admini retelei din care fac parte au deschis mai multe porturi avand si noi acces intr;un final la Dc++, BitTorrent etc. Si acest fapt a dus la un upload imens, astfel incat limita de upload a fost atinsa, si chiar daca mai aveam pana la limita de download, nu puteam s'o atingem din cauza uploadului (prost am explicat, nu stiu daca vei intelege). Si astfel, incercam sa reducem acest "fenomen" prin limitarea (nu pana la 0 :P ) a uploadului...

<{POST_SNAPBACK}>

In fine, deci daca ai uploud-ul mai mare sau cel putin egal cu downlod-ul ai acces mai repede la fisierele noi. Toate lumea vrea ration (download < uploud)

#97
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 5.089
  • Înscris: 19.06.2004
Eu pun limita ca am viteza mica deseori. Daca nu mai pot descarca de pe un site pentru ca nu am uploadat destul, trec pe altul!

#98
LAurenZIO

LAurenZIO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 111
  • Înscris: 21.01.2004
Imi spune si mie careva cum naiba downloadez cu Azuresu ? Cu BitComet e easy, dar cu asta....  <_<
Am instalt Java, totul, dar nimik :console:
Si inca ceva: fisierele de tip torent sunt comune pt toate tipurile de  programe filesharing? Adica, daca am BitComet pot trage torentele pe care le trag si cu Azureus de ex ? Sau fiecare are propiile tipuri de fisiere torent ?

#99
Gobi

Gobi

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 365
  • Înscris: 13.05.2005
Azureus este facut pe java ceea ce rezulta in performante slabe. Dar este complex ceea ce imi place.

BitCommet ajuns la ver.0.59 e bun. Facut in C. Se misca f.bine dar mai putin complex.

#100
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.110
  • Înscris: 28.01.2004

LAurenZIO, on Jun 19 2005, 18:12, said:

Imi spune si mie careva cum naiba downloadez cu Azuresu ? Cu BitComet e easy, dar cu asta....  <_<
Am instalt Java, totul, dar nimik :console:
Si inca ceva: fisierele de tip torent sunt comune pt toate tipurile de  programe filesharing? Adica, daca am BitComet pot trage torentele pe care le trag si cu Azureus de ex ? Sau fiecare are propiile tipuri de fisiere torent ?

<{POST_SNAPBACK}>

Torrentele sunt unice, ele pot fi rulate cu orice dintre zecile de programe care suporta torrentele. Mai nou am vazut ca Overnet (eDonkey) suporta acest format.

ATENTIE !!! - Daca downlodezi sa spunem 60% dintr-un fisier cu BitComet, nu vei putea continua downlodul cu Azureus deoarece temp-urile sunt diferite si din aceasta cauza Azureus va downloda de la 0 acel fisier.

BitComet face temp-urile cu extensia .bc!

#101
bgdftw

bgdftw

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 798
  • Înscris: 21.06.2004

maxy, on Jun 1 2005, 17:12, said:

Eu pun limita ca am viteza mica deseori. Daca nu mai pot descarca de pe un site pentru ca nu am uploadat destul, trec pe altul!

<{POST_SNAPBACK}>


bad think bad think  :nonobad:  :nonobad:  si cand s-or termina site-urile de torrent ce o sa faci? o sa vrei sa iei de pe altu dar nu o sa poti ca nu o sa ai ratio. si asa astepti si plangi  :console:

#102
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.110
  • Înscris: 28.01.2004

Simple User, on Jun 21 2005, 10:00, said:

bad think bad think  :nonobad:  :nonobad:  si cand s-or termina site-urile de torrent ce o sa faci? o sa vrei sa iei de pe altu dar nu o sa poti ca nu o sa ai ratio. si asa astepti si plangi  :console:

<{POST_SNAPBACK}>

De terminat nu prea cred ca se vor termina asa de curand. Din cate am vazut, 2 site-uri de torrente au cazut si au rasarit inca 4 site-uri noi.

#103
savone

savone

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 385
  • Înscris: 13.08.2005
Bit spirit nene .da-i link-ul si gata merge.iar daca mai iei si in haita...   >si tousi cred ca BitComet e cel mai bun :photo:

#104
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.351
  • Înscris: 24.02.2002
Eu folosesc BitComet si sunt foarte multumit de el. Nici nu vreau sa incerc atlceva.

#105
eugene

eugene

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 266
  • Înscris: 13.08.2005
Help, am instalat BitComet si mi-au disparut fisiere pe care le facusem torrente.....cum le recuperez?

#106
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.829
  • Înscris: 06.12.2004
eu folosesc defaultul , adica bittorrent :D

#107
eugene

eugene

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 266
  • Înscris: 13.08.2005
help?...cum recuperez fisierele?

#108
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.110
  • Înscris: 28.01.2004

eugene, on Aug 25 2005, 12:16, said:

help?...cum recuperez fisierele?

<{POST_SNAPBACK}>

adica? ce vrei sa spui? ai folosit un client si apoi l-ai schimbat?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate