Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire
 Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...
 Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...
 COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune
 

Muffins

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1 răspuns la acest subiect

#1
BettinaW

BettinaW

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 94
  • Înscris: 05.08.2007
Muffins cu ciocolata si banane

300gr faina, putina sare, 1 lingurita praf de copt, 2 banane zdrobite, 125gr unt moale, 200gr zahar, 3 linguri iaurt simplu, 2 oua, 1 pachet zahar vanilat, 100gr, ciocolata taiata bucatele.

Se amesteca toate ingredientele, se lasa putina ciocolata pentru presarat deasupra si gata. I-am copt la 190°C circa 30
minute.

[ http://i56.photobucket.com/albums/g167/adminbutterfly/muffin.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
saragosa69

saragosa69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 138
  • Înscris: 13.03.2006
mmmm...tare bine arata , am sa le incerc si eu, multumesc
eu pana acum am experimentat astea(desi nu am forme de briose, am facut in cele de tarte) :)

http://picasaweb.goo...158592450711682
si
http://picasaweb.goo...277948983068546

Briose cu ciocolata si glazura de ciocolata 125 gr faina 125 gr zahar 3 oua 50 ml ulei 1 linguritza praf de copt 1 plic zahar vanilat 2 lingurite kko Se mesteca cu mixerul toate ingredientele intr-un castron timp de 2-3 minute eu nu am forme pentru briose asa ca le-am facut in forma de tarta:) (sunt in curs de achiziotionare...am facut comanda si astept tava de briose) buuun...ungem cu ulei si tapetam cu faina formele, punem doar pana la juamtate compozitie, rupem bucatele 100 gr ciocolata si punem in fiecare forma cateva bucatele de ciocolata, adaugam deasupra restul de compozitie(aluat) si punem la cuptorul preincalzit sa se coaca pentru 20 min... Intre timp facem o glazura din 50 gr ciocolata, 25 gr unt si o lingura de lapte eu le-am pus in microunde la topit, am amestecat bine si cand au fost gata briosele am pus glazura deasupra fiecareia...si un pic de nuca de cocos pentru aspect.
La cele de sus am folosit aceeasi reteta mai putin kko din compozitie si glazura de cioco de pe deasupra

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate