Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 

Centrala Panasonic KX-TA308ce

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
edy79

edy79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.04.2008
Avem la birou o centrala Panasonic KX-TA308CE si dorim sa adaugam interioare si sa modificam modul de formare dar nu reusim sa-i dam de capat in nici un fel. Firma care a vandut-o si instalat-o nu mai poate fi contactata, iar acum ne-am dat seama ca la instalare nu ne-a fost inmanat nici un fel de manual, lucru pe care eu il consider total anormal.


[/quote]

Vezi ca exista o fima care instaleaza centrale telefonice Panasonic si Alcatel, European Telecom se numeste sunt super ok, si au si un magazin online dedicat firmelor www.etelecom.ro parca,  i-am contactat eu odata sa imi schimbe niste interioare si sa imi creeze mesajul de intampinare. Poti sa ii ii suni pe ei

[quote name='Djorkaeff' post='4110787' date='Feb 19 2008, 12:38']v-as ramane recunoscator daca m-ati putea ajuta cu un manual ( ENG / RO ) pentru instalarea unei centrale Panasonic KX-TA308 ...

am cautat pe net de mi-am pierdut rabdarea... am gasit un programator (de care nu ma pot folosi ptr ca nu ma pot conecta direct la centrala...) si am gasit si un manual dar care se refera la User (manual de utilizare) .. eu doresc unul de INSTALARE  /  configurare ....

este setata o parola pe centrala pe care nimeni nu o mai stie.. pentru asta va trebui resetata centrala .... dupa resetare va trebui reconfigurata de la 0 ... de aceea am nevoie de acel manual....


va multumesc anticipat,
Cu respect,
EMIL[/quote]

De obicei eu stiu ca la sistemele care se configureaza pe un calculator nu exista manuale ci doar un soft de instalare pe care trebuie sa il cunosti ca sa iti fie util. Acest soft il au doar cei care instaleaza centralele ...am crezut si eu ca tine ca tine doar de un manual ...ei uite ca nu e chiar asa....Suna la una din fimele de telecomunicatii si intreba daca pot sa te ajute. Eu iti recomand pe cei de la European Telecom,  www.eurotelecom.ro , dar cu siguranta sunt si altii la fel de buni.

#20
hipath78

hipath78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 29.10.2006
Sal te pot ajuta eu cu programarea ...........Da-mi PM

 edy79, on Apr 22 2008, 20:26, said:

Avem la birou o centrala Panasonic KX-TA308CE si dorim sa adaugam interioare si sa modificam modul de formare dar nu reusim sa-i dam de capat in nici un fel. Firma care a vandut-o si instalat-o nu mai poate fi contactata, iar acum ne-am dat seama ca la instalare nu ne-a fost inmanat nici un fel de manual, lucru pe care eu il consider total anormal.




Vezi ca exista o fima care instaleaza centrale telefonice Panasonic si Alcatel, European Telecom se numeste sunt super ok, si au si un magazin online dedicat firmelor www.etelecom.ro parca,  i-am contactat eu odata sa imi schimbe niste interioare si sa imi creeze mesajul de intampinare. Poti sa ii ii suni pe ei



De obicei eu stiu ca la sistemele care se configureaza pe un calculator nu exista manuale ci doar un soft de instalare pe care trebuie sa il cunosti ca sa iti fie util. Acest soft il au doar cei care instaleaza centralele ...am crezut si eu ca tine ca tine doar de un manual ...ei uite ca nu e chiar asa....Suna la una din fimele de telecomunicatii si intreba daca pot sa te ajute. Eu iti recomand pe cei de la European Telecom,  www.eurotelecom.ro , dar cu siguranta sunt si altii la fel de buni.


#21
ionutste

ionutste

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 14.05.2007
Salve,

Cine ma poate ajut cu un soft de programare pentru kx-ta 308, care sa mearga.
Mentionez ca programarea nu pot sa o fac din telefonul proprietar, nu imi merge portul 1 de la centrala.

#22
ionutzmeister

ionutzmeister

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 02.05.2008

 ionutste, on 29th April 2009, 12:47, said:

Salve,

Cine ma poate ajut cu un soft de programare pentru kx-ta 308, care sa mearga.
Mentionez ca programarea nu pot sa o fac din telefonul proprietar, nu imi merge portul 1 de la centrala.

Ofer orice soft, cablu, accesoriu, asistenta pentru centrale Panasonic.
Soft dedicat unui anumit model = 25 RON
Soft unified(pentru toate modelele actuale (de la TEA, TES, TEM pana la TDA si TDE) = 150 RON

#23
danvizi

danvizi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 16.11.2007

 ciprian74, on 17th March 2004, 15:38, said:

Pot oferi manuale de utilizare si programare pentru centrale PANASONIC KX-TD816/1232, KX-TD500, KX-TA308/616


Buna Ziua. Am o centrala Panasonic KX-TA308CE si telefonul KX-T7730CE. Daca se poate un manual de programare. Ma intereseaza:
1. atunci cand suna cineva din exterior la linia 1 sa sune numai tel t7730 conectat la portul 01 apoi din el se face tranferul catre un anumit interior. CUm se face?
Multumesc anticipat.

#24
gbo12

gbo12

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 10.05.2011
stie cineva cum pot seta Centrala telefonica Panasonic EASA 308 sa sune mai mult timp , suna o singura data dupa care intra  fax-ul. Multumesc...

#25
CIP_2009

CIP_2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.01.2009

 ionutzmeister, on 24 august 2009 - 20:44, said:

Ofer orice soft, cablu, accesoriu, asistenta pentru centrale Panasonic.
Soft dedicat unui anumit model = 25 RON
Soft unified(pentru toate modelele actuale (de la TEA, TES, TEM pana la TDA si TDE) = 150 RON
Buna ziua ,
mai este valabila oferta dvs ? Sunt interesat pt programarea sistemului KX-TA308 cu telef. KX-7730CE.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate