Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Centrala Panasonic KX-TA308ce

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
ciprian74

ciprian74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.03.2004
Multumesc tare, tare mult. Daca pot fi de folos cu o documentatie de centrala Panasonic va stau la dispozitie!

#2
v6v9

v6v9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.03.2004
Ce tip de centrala Panasonic?

#3
ciprian74

ciprian74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.03.2004
Pot oferi manuale de utilizare si programare pentru centrale PANASONIC KX-TD816/1232, KX-TD500, KX-TA308/616

#4
bbt

bbt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.10.2004

ciprian74, on Mar 17 2004, 15:38, said:

Pot oferi manuale de utilizare si programare pentru centrale PANASONIC KX-TD816/1232, KX-TD500, KX-TA308/616

<{POST_SNAPBACK}>


Am dat un search pe google si am gasit thread-ul asta despre manualul de utilizare si programare.

Avem la birou o centrala Panasonic KX-TA308CE si dorim sa adaugam interioare si sa modificam modul de formare dar nu reusim sa-i dam de capat in nici un fel. Firma care a vandut-o si instalat-o nu mai poate fi contactata, iar acum ne-am dat seama ca la instalare nu ne-a fost inmanat nici un fel de manual, lucru pe care eu il consider total anormal.

Aveti disponibil manualul de operare-programare pentru KX-TA308CE?
Ne puteti ajuta in acest sens?

Multumesc.

#5
bbt

bbt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.10.2004
Avem la birou o centrala Panasonic KX-TA308CE si dorim sa adaugam interioare si sa modificam modul de formare dar nu reusim sa-i dam de capat in nici un fel. Firma care a vandut-o si instalat-o nu mai poate fi contactata, iar acum ne-am dat seama ca la instalare nu ne-a fost inmanat nici un fel de manual, lucru pe care eu il consider total anormal.

Aveti disponibil manualul de operare-programare pentru KX-TA308CE?
Ne puteti ajuta in acest sens?

Multumesc.

#6
neoliviu

neoliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 09.09.2004

Quote

Am dat un search pe google si am gasit thread-ul asta despre manualul de utilizare si programare.

Avem la birou o centrala Panasonic KX-TA308CE si dorim sa adaugam interioare si sa modificam modul de formare dar nu reusim sa-i dam de capat in nici un fel. Firma care a vandut-o si instalat-o nu mai poate fi contactata, iar acum ne-am dat seama ca la instalare nu ne-a fost inmanat nici un fel de manual, lucru pe care eu il consider total anormal.

Aveti disponibil manualul de operare-programare pentru KX-TA308CE?
Ne puteti ajuta in acest sens?

Am manual pt 306 -308. Cat de cat pot sa o configurez si eu. Daca vrei o copie dupa manual pot sa ti-l imprumut sa-l xeroxezi.

Edited by Speedo, 11 October 2004 - 09:55.


#7
bbt

bbt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.10.2004
Aveti disponibil manualul de operare-programare pentru KX-TA308CE?
Ne puteti ajuta in acest sens?

Quote

Am manual pt 306 -308. Cat de cat pot sa o configurez si eu. Daca vrei o copie dupa manual pot sa ti-l imprumut sa-l xeroxezi.

<{POST_SNAPBACK}>


Ar fi super!
As iesi din belea cu seful meu care de ieri ma freaca ca nu am solicitat manualul la instalare.

Cum as putea face sa-l copiez?

306-308 inseamna 306 si 308 sau e un alt tip de centrala?

#8
neoliviu

neoliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 09.09.2004
1 La instalare nimeni ! nu-ti lasa manualul de configurare (in general configurarile se fac de catre cei de la panasonic si daca vrei sa schimbi ceva tre sa traiasca si ei)
2 306 e identica cu 308 (3 externe 6 intrerioare, 3 externe 8 interioare)
3 pt configurare este necesar de consola (telefonul cu display) (cei de la panasonic o mai fac si altfel nu stiu cum - eu stiu doar cu consola)
4 iti imprumut cartea sa o xeroxezi de luni, cauta-ma pe email

#9
bbt

bbt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.10.2004

neoliviu, on Oct 8 2004, 16:11, said:

1 La instalare nimeni ! nu-ti lasa manualul de configurare (in general configurarile se fac de catre cei de la panasonic si daca vrei sa schimbi ceva tre sa traiasca si ei)
2 306 e identica cu 308 (3 externe 6 intrerioare, 3 externe 8 interioare)
3 pt configurare este necesar de consola (telefonul cu display) (cei de la panasonic o mai fac si altfel nu stiu cum - eu stiu doar cu consola)
4 iti imprumut cartea sa o xeroxezi de luni, cauta-ma pe email

<{POST_SNAPBACK}>


Ok!
Thanks a lot!
Trimit mesaj luni si poate putem facem cumva sa-l copiez.

Avem un telefon proprietar (consola) KX-T7730 de pe care se pot da comenzile de configurare.

Din ce am vazut pe net exista diverse programe pentru PC care trimit comenzi de configurare prin portul serial al centralei. Probabil asa fac si cei de la Panasonic cand nu au o consola.

Inainte am avut un Siemens la care ne-a fost data toata documentatia.
Referitor la traiul celor de la Panasonic, ma gandeam totusi ca e anormal si dealtfel contrar legii sa vinzi un produs de folosinta indelungata fara a furniza un manual si instructiuni de operare. Noua nu ne-a fost data nici macar o hartiuta de descriere sumara a functiilor principale ale produsului. Chestii de administrare minima.

De regula, asta se poate face eventual cu acordul si informarea prealabila a clientului, inainte de vanzarea in sine, pentru ca el sa poata evalua pretul de vanzare si sa-l compare cu cel al produselor similare luand in calcul si viitoarele costuri legate de exploatare.

Daca ar incerca manevra intr-o tara civilizata s-ar alege cu returnari de produse sau cu un proces.

#10
neoliviu

neoliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 09.09.2004
k astept mailul tau

#11
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 16.05.2003

bbt, on Oct 8 2004, 16:35, said:

Avem la birou o centrala Panasonic KX-TA308CE si dorim sa adaugam interioare si sa modificam modul de formare dar nu reusim sa-i dam de capat in nici un fel. Firma care a vandut-o si instalat-o nu mai poate fi  :notangel: contactata, iar acum ne-am dat seama ca la instalare nu ne-a fost inmanat nici un fel de manual, lucru pe care eu il consider total anormal.

Aveti disponibil manualul de operare-programare pentru KX-TA308CE?
Ne puteti ajuta in acest sens?

Multumesc.

<{POST_SNAPBACK}>




Contactati si voi alta firma de telecomcare se ocupa de centrale tip PBX,   sau chir Romatelecom ( ca au si ei un dep pentru asa ceva ) si sigur va rezolvati treaba....Altfel moca de...pentru firme se "plateste " consultatia sau documentatia

#12
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

bbt, on Oct 8 2004, 16:35, said:

Aveti disponibil manualul de operare-programare pentru KX-TA308CE?

<{POST_SNAPBACK}>


Ai doua variante:
1. Contactezi Panasonic Romania, pentru a obtine manualul in limba romana.
2. Utilizezi documentatia oficiala in limba engleza, disponibila in format *pdf pe site-ul Panasonic International. Am atasat si un fisier *.pdf cu ceva completari la manual.
Bafta!

Attached Files



#13
bbt

bbt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.10.2004
Thanks!

Am gasit ceva si pe www.phreak.se.

#14
claudiu.baltean

claudiu.baltean

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.11.2004
Salut ai cumva un manual pentru centrala telefonica Panasonic KX-TD816CE ? poti sa imi trimiti un mail la adresa [email protected] Multumesc mult

#15
salex

salex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 05.09.2005
Are cineva vreun programator pentru PBX KX-TD1232-CE.
In afara de cel de la  pbxsoftware.
Multam.

#16
pbxx

pbxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 11.06.2007
Pentru centrale telefonice Siemens din gama mica softurile de programare centrala telefonica si documentatia de sistem sunt gratuite, vin pe CD sau se pot downloada de pe site-urile de distribuitori Siemens : http://www.dect.ro/n...?newsdesk_id=12


 salex, on Mar 7 2007, 15:47, said:

Are cineva vreun programator pentru PBX KX-TD1232-CE.
In afara de cel de la  pbxsoftware.
Multam.


#17
Djorkaeff

Djorkaeff

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 08.12.2004
v-as ramane recunoscator daca m-ati putea ajuta cu un manual ( ENG / RO ) pentru instalarea unei centrale Panasonic KX-TA308 ...

am cautat pe net de mi-am pierdut rabdarea... am gasit un programator (de care nu ma pot folosi ptr ca nu ma pot conecta direct la centrala...) si am gasit si un manual dar care se refera la User (manual de utilizare) .. eu doresc unul de INSTALARE  /  configurare ....

este setata o parola pe centrala pe care nimeni nu o mai stie.. pentru asta va trebui resetata centrala .... dupa resetare va trebui reconfigurata de la 0 ... de aceea am nevoie de acel manual....


va multumesc anticipat,
Cu respect,
EMIL

#18
speleus

speleus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 02.01.2006
ia vezi la

http://www.overline.com/support.htm

s-auzim de bine!
bafta la programat!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate