Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Benjamin Netanyahude un criminal ...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii
 Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 

Despre lipsurile din meniul telefonului nostru

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
39 răspunsuri în acest subiect

#19
Spider1

Spider1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 55
  • Înscris: 09.09.2004
Hai sa va spun si eu cate ceva: La un Samsung SGH-X600 irda-ul este pus de frumusete, pentru ca nu poate fi folosit decat pentru transfer de numere cu alte telefoane...in rest doar cu PC-ul. Alta chestie este sunetul(click-ul) atunci cand faci poza, nu poate fi oprit nici pe silent(naspa in timpu orelor) ...doar cu niste coduri ciudate. Am incercat sa scriu un mesaj mai lung (se copiaza bine la lucrari de pe tel  :naughty: ) si s-a blocat la mesajul al 8-lea(restart). Java nu ai cum sa bagi prin irda. Aceiasi chestie ca si la V200 cu animatiile gif. Unui grup de apelanti(friends, family), sau unui anumit apelant nu poti sa ii asociezi decat una din melodiile standard. Atunci cand suna nu vibreaza decat daca melodia este speciala, la midi nu functioneaza...

Cam atat... daca mai gasesc 'bube' o sa le postez. :coolspeak:

#20
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 813
  • Înscris: 02.04.2004
Noului meu Nokia 3220 pot sa-i schimb shortcut-ul din dreapta, dar cel din stanga nu. La un 6230 am obs. ca e la fel. Am cautat si in manual si nimik. :angry:
In rest meniul e super, temele il fac si mai atractiv, interfata e foarte bine facuta.

#21
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.977
  • Înscris: 20.05.2004
pai la 6230 ai meniul "go to" care este un shortcut mai mare... ;)

#22
marce

marce

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.117
  • Înscris: 24.06.2004
la samsung..incepand de pe la a800, c100, e700, si cam tot ce e dupa si intre..
nu exista optiune sa sune si sa vibreze in acelasi timp decat la 2-3 melodii mai speciale..in schimb ai optiune sa il faci sa vibreze de 3 ori dupa care sa inceapa sa sune(melodie)..care totusi nu e tocmai rea
o alta chestie ciudata..cel putin la a800(d'asta am), mi se pare ca si la c100(daca nu ma insel)..lipsa profilelor..
inainte de samsung am avut un nokia 3310..la care o chestie foarte utila mi se parea prezenta profilelor..daca erai la birou si nu vroiai sa se auda cand suna..acasa si iti lasai tel prin alta camera..era destul de util..
acum in schimb..e destul de aiurea..ca tre sa stau sa umblu prin meniu..

#23
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.147
  • Înscris: 09.09.2003
T65  ar trebui sa aiba "SAVE" cand scrii numarul pe ecran... in rest sunt multumit...

#24
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 813
  • Înscris: 02.04.2004

vektor12, pe Oct 16 2004, 21:24, a scris:

pai la 6230 ai meniul "go to" care este un shortcut mai mare... ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Stiu, si pe 3220 e la fel, dar pur si simplu ma enerveaza, eu sunt obisnuit de la Siemens, sa pot personaliza toate shortcut-urile, si ma enerveaza ca nu pot personaliza tastele, decat ptr. apeluri. Chiar nu pot sa scot "go to"???

#25
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.977
  • Înscris: 20.05.2004
incearca sa "de-bifezi" toate optiunile si vezi ce iese... mie imi e prea lene sa il deschid acum...

#26
paulgsm

paulgsm

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 755
  • Înscris: 08.02.2002
Pentru "vektor12": in card introduci foarte simplu o melodie mai mare decit memoria telefonului. Legi Nokia 6230 la PC prin cablu de date USB DKU-2 si cu ajutorul aplicatiei Nokia PC Suite (de preferabil versiune 6.4) iti transferi in cardul MMC melodia respectiva!.

La 6230 se poate configura total tasta soft din dreapta; cea din stanga este o scurtatura la un meniu de Shortcut-uri mai ample. Joystick-ul are si el gata configurate cele 4 directii:

- in jos se intra in agenda;
- in sus in modul Camera (foto, video);
- in stinga direct la Mesaje (scrie mesaje);
- in dreapta in calendar.

Daca aveti headsetul pus si ascultati radio la apasare butonului de pe headset se schimba postul de radio.
Apasarea unei taste - de la 1 la 9 - activeaza apelarea rapida pentru numerele de pe locatii. Se poate de asemenea seta si blocarea automata a tastaturii si cererea unui cod la delocarea ei. Daca aveti mai mult de un apel pierdut de la acelasi numar de telefon va arata data si ora pentru fiecare apel.
Din pacare mai exista carente (mai mari decit in versiune anterioara 4.28) la partea de Bluetooth cind telefonul se conecteaza cu un carkit auto Bluetooth fabricat de Nokia.

#27
Sima2k

Sima2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.780
  • Înscris: 08.08.2004
noroc....

acum cateva zile am cumparat un sony ericsson k500i ...
si am observat k nu are "rename" pentru pozele care le fac....
si.. sunt curios....asa e de la softu` lui... ? sau... poate... la mine au uitat sa puna "rename" pt poze ?! :)

#28
pripici

pripici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 231
  • Înscris: 30.09.2003
Am postat si eu ceva nemultumiri despre Sagem myx5-2 dar intr-un alt topic . Urmeaza adresa:

http://forum.softped...ndpost&p=398884

#29
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.160
  • Înscris: 21.04.2004
nokia 3100: cand bagi un numar in memorie il salveaza direct de telefon. dupa ce ai dat save trebuie neaparat sa apesi pe botonu "realizat" altfel numaru nu se salveaza.
daca vrei sa copiezi/muti toata agenda de pe telefon pe sim, ti-o zapaceste de o ia dracu.

#30
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.741
  • Înscris: 20.09.2003
Am scapat de SE T630 si mi-am luat 6230. Pana acum totul pare super. Versiunea de soft 4.44. Inca ii mai caut nod in papura.

#31
dan2

dan2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.166
  • Înscris: 05.11.2003
K700i ma seaca la culme ca nu pot sa scot ceasul acela care se pune drept ... screensaver !!!

#32
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.741
  • Înscris: 20.09.2003
Nu o sa-l poti scoate la nici un telefon. Fie Nokia fie SE fie Siemens

#33
RTL

RTL

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 491
  • Înscris: 07.06.2004
La Siemens S55 se poate scoate screensaverul dar este extrem de util pentru un standby bun, motiv pentru care la majoritatea telefoanelor color screensaver-ul nu poate fi scos.

#34
Cristy18

Cristy18

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 26.10.2004
Nokia 3200,memoria unpic cam mica(1mB) pentru oamenii mai sportivi cum s-ar zice.La radio trebuie sa bagi Handsfreeiele daca vrei sa asculti pe LoudSpeakear.Lanterna..nu stiu eu unu am impresia ca e pozitionata unpic cam aiurea(exact unde bagi mufa de incarcare a bateriei),puteau so puna si astia mai pe langa camera...ceao

#35
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3.776
  • Înscris: 03.01.2004
și eu tot cu Nokia 3200 am probleme. În primul rând și cel mai deranjant este că nu pot opri iluminarea la ecran. :cursing: Dacă nu pot să încarc bateria și vreau să economisesc din ea, nu pot să o fac, luminile fiind aprinse tot timpul când butonez.

La jocuri e exact invers. Adică nu pot face lumina să fie permanentă. Mă joc ceva, trebuie să aștept să se întâmple ceva în joc și BRUSC mi se stinge lumina. :cursing: Ca să o reaprind trebuie să apăs o tastă, dar nu văd ce face personajul, practic putând să pierd jocul.

și asta nu e numai la 3200, din câte știu eu e la TOATE Series 40, ceea ce mi se pare o mare MARE prostie și ignoranță din partea Nokia. :angry:

#36
craiuVerde

craiuVerde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.103
  • Înscris: 07.08.2003

azertiti, pe Oct 15 2004, 23:14, a scris:

Ericsson T65 daca primesc un beep nu are optiune sa treaca numarul respectiv in agenda. Trebuie sa o fac eu manual...si aia era cea mai simpla metoda de a lua numarul  :death:

<{POST_SNAPBACK}>



add, pe Oct 18 2004, 16:17, a scris:

T65  ar trebui sa aiba "SAVE" cand scrii numarul pe ecran... in rest sunt multumit...

<{POST_SNAPBACK}>



mai degraba minusuri sunt faptul ca nu are speed-dial - ca nu se pot configura tastele de la 0 la 9 cu apelare de numere sau cu apelare de submeniuri (ca la M55). faza cu storage de numar... o data scris un numar si apelat sau dupa primirea unui beep... se intra la 2.Add contact > Mobile > ... si acolo sageata stanga si se ia din 3. Unsaved nos. numerele folosite dar nesalvate... ;)

alt minus este cel specificat si de altcineva mai inainte vis-a-vis de alt model de SE... faptul ca dupa ora 24.00 nu mai vezi decat data apelurilor (date, primite, ratate), nu si ora... :(

Editat de craiuVerde, 03 noiembrie 2004 - 16:15.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate