Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m
 Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...
 Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?
 Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...
 

VW Golf vs Ford Focus

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
190 răspunsuri în acest subiect

#181
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.261
  • Înscris: 30.07.2005
Rosu de pe golf e asa mai spre visiniul ala, nu ? Da, arata fain.

Merge o masina arginitiu/gri cu jenti negre :D

"Inseamna ca o sa am de lucru la intretinut aspectul exterior"
da, mai mult sau mai putin, depinde si de zona unde stai/parchezi/circuli, dar in cea mai mare parte tot aia e.

#182
gege

gege

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 351
  • Înscris: 14.03.2006

View Postionut_ionut, on Apr 6 2008, 13:43, said:

la new mitsu lancer te-ai uitat 1.8 143cp-18300e ddp dotat chiar f bine ?la Honda civic sedane 1.8 140cp 17200e ddp ??

Hmmmmmmmm.......se cam complica lucrurile....n-ar suna rau.

#183
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.261
  • Înscris: 30.07.2005
Nu se complica deloc. El isi ia ce-i place lui, nu ce-i recomandam noi.

#184
DominatoR

DominatoR

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 374
  • Înscris: 24.09.2006
Nu se complica ca alea-s sedanuri :) . oricum, eu va multumesc pt replyurile la topic si mi se pare firesc sa merg pe ceea ce imi place mie .. adica am ramas pe Leon, motorizarea o stiu, 1.6 - le, culoarea neagra ( sau inchisa oricum ) , acuma o sa vad cu dotarile cum o sa merg .. si promit si ceva poze cand o sa-mi vina, cine stie, poate in 5 zile :D

#185
gege

gege

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 351
  • Înscris: 14.03.2006
Atunci nu ar ramane decat sa-ti uram sa-l stapanesti sanatos  ;)

#186
DominatoR

DominatoR

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 374
  • Înscris: 24.09.2006
Mersi .. ce pot sa spun, am deja 200 de km si sunt foarte multumit de cum merge masina .. interior si exterior foarte frumos, ireprosabil, mie imi plac mult. Legat de motor, este bineinteles in rodaj, insa imi raspunde foarte bine si imi place si sunetu discret pe care il face. Acuma shimb la 2600 de turatii si inca nu vad nimic din ce poate motorul ( la 3800 are cuplu maxim ) insa in oras nici nu pot merge mai tare .. consum am scos in acesti 200 de km o medie de 10 l/100 km , mers prin oras cam 80% . Cutia este excelenta ..
  In cele din urma am mers pe versiunea Sport a masinii, si suspensia e absolut minunata in curbe. E adevarat ca e mai dura insa incep sa ma obisnuiesc cu ea . Cand o scot la drum in afara, pe serpentine, e o adevarata placere sa sofez .. in plus scaunele sport te tin foarte bine si inca un beneficiu al acestora ar fii ca, fiind un pic mai tari scaunele , ma forteaza sa tin spatele drept si sa nu mai stau cocosat :D .
  Acuma sa ma intorc un pic la titlul topicului de la care am deviat destul de mult .. daca ar fi sa aleg, cred ca as fi mers pe Golf, in cazul in care dispuneam de un buget mai mare. Ford mi se pare o var foarte buna dar nici Seatul nu este de neglijat .. si este in mod clar o varianta de luat in seama pt o masina hatchback. pana la urma ramane si o chestie de gust, care va place mai mult ..
  Eu va urez la toti drum bun si fara incidente neplacute . :)

#187
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.261
  • Înscris: 30.07.2005
Schimba si tu pe la 3000...

#188
spataru_eu

spataru_eu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 21.04.2008

View Postgege, on Mar 26 2008, 02:30, said:

Cine ar vinde o masina de maxim un an?Eu stiu, se poate intampla, rara exceptie, dar de ce ai da o marca buna (indiferent ca e VW sau Ford) dupa o perioada asa scurta de la achizitie si fara sa fi apucat probabil nici prima revizie.

cineva care a castigat la loto sau a fost promovat la locul de munca si simte nevoia de scimbare ;))

#189
opersoanacareostii

opersoanacareostii

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 17.05.2008

View PostDominatoR, on Mar 25 2008, 20:48, said:

Va salut. Am urmatoarea dilema : doresc achizitionarea unei masini, hatchback si am ajuns la alegerea intre acestea 2 .
    Astept pareri pro sau contra uneia dintre masini. De asemenea, daca aveti recomandari legate de motorizare, ele sunt bine venite. mentionez ca nu prea ma pricep , dar doresc un motor cu un raport putere/consum bun ( da, stiu ca toata lumea cauta asta :D ).
Mersi fain .. take care :)
parerea mea k golfu e net superior..fordului
in curand va aparea golf 6:
http://www.cwwcardes...vw_golf_vI.jpg"]http://www.cwwcardes.../vw_golf_vI.jpg[/url]

Editat de opersoanacareostii, 17 mai 2008 - 16:37.


#190
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.044
  • Înscris: 02.07.2007
ai pus url-ul gresit. Si stai calm ca nu asa arata Golf-ul 6. Ce ai postat tu e pur photoshop aparut acum vreo 2 ani. Intre timp sunt alte schite, modelul spionat in trafic...golf 6 va aduce mult cu scirocco la grila frontala si la cea spate, forma din profil va fi alta si garda la sol. Interiorul..vom vedea.

p.s: si invatati nene sa scrieti, in romaneste se scrie "ca" nu "k". Pustanii si mIRC-ul...

#191
alekcxs

alekcxs

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 11
  • Înscris: 27.02.2008
Salut. Eu mi-am achizitionat de curand un Golf V second. Uite dotarile : Golf V, 2007, 1.9 TDI - 105 cai, 4 geamuri electrice, incalzire oglinzi si scaune, CD Player original, climatic, torpedou climatizat, negru metalizat, scaune si volan reglabile , scaune spate rabatabile pt. marire portbagaj, spritzuitoare faruri. Focusul n-am ajuns sa-l conduc inca, dar de asta sunt foarte multumit. Mai intreaba si de la altii .. si vezi u ce-ti iei. Oricum, Un Golf V nou nu-ti cumperi cu  15.000 euro, nici macar chel. Nush ce ziceau unii mai sus ca poti, iti zic eu ca nu poti, m-am interesat inainte sa mi-l cumpar pe asta .. poate ma insel, vezi tu . Bafta !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate