Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Bucuresti-Belgrad

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
guest10

guest10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 12.03.2008
Salut,
A fost cineva pe ruta Bucuresti-Drobeta-Belgrad? Ma intereseaza in mod special drumul de la Sip(Serbia) pe clisura Dunarii pana aproape de Belgrad.
As vrea sa stiu deasemeni ce taxe se platesc la intrarea in Serbia.

Merci

#2
videosuzy

videosuzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,397
  • Înscris: 04.04.2007

View Postguest10, on Mar 21 2008, 10:49, said:

Salut,
A fost cineva pe ruta Bucuresti-Drobeta-Belgrad? Ma intereseaza in mod special drumul de la Sip(Serbia) pe clisura Dunarii pana aproape de Belgrad.
As vrea sa stiu deasemeni ce taxe se platesc la intrarea in Serbia.

Merci


Drumul e mai bun decat pe partea noastra iar ca taxe, din ce imi amintesc, e cam 70-75 euro/persoana.
Asa am platit anul trecut.

Cu stima,

Cata

#3
SoNice

SoNice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 03.08.2007

View Postvideosuzy, on Apr 1 2008, 20:59, said:

Drumul e mai bun decat pe partea noastra iar ca taxe, din ce imi amintesc, e cam 70-75 euro/persoana.
Asa am platit anul trecut.

Cu stima,

Cata

Ce taxa? taxa de viza s-a scos. Ce taxa ai platit de 70 de euro? Si drumul e chiar bun si peisaje frumoase.

#4
ionitoaia

ionitoaia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 08.04.2008

View Postguest10, on Mar 21 2008, 09:49, said:

Salut,
A fost cineva pe ruta Bucuresti-Drobeta-Belgrad? Ma intereseaza in mod special drumul de la Sip(Serbia) pe clisura Dunarii pana aproape de Belgrad.
As vrea sa stiu deasemeni ce taxe se platesc la intrarea in Serbia.

Merci

Buna,
Am fost anul trecut in toamna.Nu se plateste nici o taxa.Drumul e super,linistit si liber.Nu am avut nici un fel de problema.Am tranzitat si Croatia si Slovenia in aceeasi zi.Super.........................

#5
zappata

zappata

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 26.10.2004
"Sip(Serbia) pe clisura Dunarii pana aproape de Belgrad"

unde este nene acest Sip ca nu l-am gasit neam !!
am si io o intrebare:

venind dinspre pitesti prin craiova se pare drumul cel mai bun spre belgrad trece pe la vidin - adica sa trec  dunarea cu bacul si sa tai bulgaria cam 40 km  ......merita sau e o prostie ?

daca nu merita; cum  :arigato: e cel mai safe si rapid dinspre pitesti spre belgrad ?
merci mult !

#6
marius catalin

marius catalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.07.2006
Nu merita(coada la bac, taxe etc).
Cel mai "drept" e prin Timisoara.
Merge si pe clisura sarbeasca, e destul de spectaculoasa dar atentie cand trebuie sa o "cotesti" spre Belgrad+ o sa ajungi si pe autostrada ceea ce inseamna taxe.

#7
ionitoaia

ionitoaia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 08.04.2008

View Postzappata, on Apr 17 2008, 16:45, said:

"Sip(Serbia) pe clisura Dunarii pana aproape de Belgrad"

unde este nene acest Sip ca nu l-am gasit neam !!
am si io o intrebare:

venind dinspre pitesti prin craiova se pare drumul cel mai bun spre belgrad trece pe la vidin - adica sa trec  dunarea cu bacul si sa tai bulgaria cam 40 km  ......merita sau e o prostie ?

daca nu merita; cum  :arigato: e cel mai safe si rapid dinspre pitesti spre belgrad ?
merci mult !

Nu treci cu bacul,treci pe pod pe la Portile de Fier.Nu se plateste nici o taxa.Vii Pitesti-Slatina-Craiova-Drobeta si asta e. Unde vrei tu sa ajungi?In Serbia sau in Bulgaria.Varianta mea e pt Serbia cu trecutul pe pod.Daca vrei in Serbia,ce treaba ai cu Bulgaria.......

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate