Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

2 contracte de munca in acelasi timp

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Bebeluhu

Bebeluhu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.02.2008
Anul trecut am fost angajat la o societate comerciala. In urma unui concurs am obtinut un post de functionar public si mi-am inceput activitatea la data de 2 mai 2007. La vechiul loc de munca activitatea mi-a fost incheiata cu data de 7 mai. As vrea sa stiu cum sa fac in acesta situatie pentru ca am aflat ca un functionar public nu trebuie sa aiba 2 contracte de munca in acelasi timp. Din pacate abia acum am descoperit aceasta inadvertenta.
Multumesc.

#2
yuppy

yuppy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 18.04.2007

View PostBebeluhu, on Mar 16 2008, 10:53, said:

Anul trecut am fost angajat la o societate comerciala. In urma unui concurs am obtinut un post de functionar public si mi-am inceput activitatea la data de 2 mai 2007. La vechiul loc de munca activitatea mi-a fost incheiata cu data de 7 mai. As vrea sa stiu cum sa fac in acesta situatie pentru ca am aflat ca un functionar public nu trebuie sa aiba 2 contracte de munca in acelasi timp. Din pacate abia acum am descoperit aceasta inadvertenta.
Multumesc.


:lol:  :lol: :lol:  
    Zici ca in urma unui concurs ai fost angajat pe post de functionar public? :coolspeak: Cu siguranta in bibliografia de examen a fost si legi referitoare la statutul functionarului public .... Chestia cu "am aflat ca" este supertare!!!
  GRATIS, NUMAI PENTRU TINE  :lol: : Potrivit art. 94 alin. (1) si (2) din Legae nr. 161/2003 privind unele masuri pentru asigurarea transparentei in exercitarea demnitatilor publice, a functiilor publice si in mediul de afaceri, prevenirea si sanctionarea coruptiei, calitatea de functionar public este incompatibila cu orice alta functie publica decat cea in care a fost numit, precum si cu functiile de demnitate publica. Alin. (2) al aceluiasi articol dispune la lit. c) ca functionarii publici nu pot detine alte functii si nu pot desfasura alte activitati, remunerate sau neremunerate, in cadrul regiilor autonome, societatilor comerciale ori in alte unitati cu scop lucrativ, din sectorul public sau privat, in cadrul unei asociatii familiale sau ca persoana fizica autorizata.

    Eventual explica ce inseamna "activitatea mi-a fost incheiata cu data de 7 mai". Asta este data deciziei de desfacere a contractului? data inregistrarii deciziei la ITM? sau data incetarii contractului de munca?

Salutari!

#3
Bebeluhu

Bebeluhu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.02.2008
Stiam foarte bine statutul functionarului public ca am mai lucrat ca functionar public. Problema mea este ca data incetarii contractului de la SC... este ulterioara datei de angajare ca functionar public cu 5 zile. Asta s-a intamplat din cauza ca firma asta era a unui prieten care "a uitat" sa-mi dea decizia de incetare. Cand am intrat in posesia ei am descoperit ca mi s-a incheiat contractul mai tarziu decat ii spusesem eu. Intrebarea este cum as putea sa rezolv asta.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate