Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imi tot apare ipconfig

Degresant auto eficient

Pistol care sa pulverizeze vopsea...

Cursuri inot apa netratata
 Telefoane vechi, fixe si mobile c...

Sa desparțim cuvintele in cuvinte

Apartament complex rezidential no...

[UNDE] reciclare cd / dvd
 Foliere geamuri

Microsoft Defender

cartela Internet Europa

Sondaj EV
 Testerul pe VAG arata devieri la ...

Aparat ieftin pentru sigilat pung...

Hyundai elantra 2024 Highway, 6MT.

Interpretare XML
 

masaj de relaxare/tonifiere

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008
Buna,

aveti idee de vreun salon unde se efectueaza masaj de relaxare sau de tonifiere la modul profesionist? am incercat vreo 2-3 pana acu, dar ori nu e atmosfera ok (adica maseuza se uita la tv in timpul masajului meu de RELAXARE X( sau tine lumina aprinsa in capul meu) ori atmosfera mergea (muzica, lumanarele, parfumuri), dar fata nu avea nicio treaba cu tehnici de masaj, doar imi aplica niste crema pe corp, si plecam de acolo cu aceleasi dureri de spate...

am o oarecare problema la coloana si nu prea pot face sport, dar as vrea sa fac masaj macar 1-2 pe sapt, numai ca nu vreau sa fie doar de fite, vreau sa aiba si efecte benefice...

astept parerile voastre, poate stiti vreun loc unde v-ati relaxat cu adevarat si de unde ati plecat plutind :P

Edited by adrianatoma, 14 March 2008 - 15:57.


#2
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008
:unsure:

#3
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008
no one?
de pakua a auzit cineva? acolo ma tenteaza sa merg dar nu stiu cum e...

am fost la dakima si am dezamagita, la fel si la honey beauty. am mai auzit de un loc bodyland, dar e intr-un apart de bloc pe mosilor, nu-mi inspira incredere...

nu stiu nimeni un loc ok? :) thx

#4
HABIBA

HABIBA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 01.03.2008
eu recunosc ..n-am fost niciodata la masaj ..dar stiu ca dupa pasajul obor cum te-ai duce inspre stefan cel mare  este un salan numai cu masaj terapeutic , eu ma dusesem acolo la stomatolog si vazusem ca intrau niste oameni si i-a intrebat portarul unde merg si au spus ca la masajul terapeutic si erau si afise in bloc...
nu stiu cat de mult te ajuta

#5
lovelife

lovelife

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 24.08.2006
Pentru probleme de spate incearca masajul monahal sau cel mai bine masajul yumeiho http://www.santamia....saj-yumeiho.htm , si se poate si osteopatie http://www.osteopatie-romania.net/  de astai stiu ca sunt printre cei mai buni in domeniu, si pana la urma nu conteaza numele firmei ci cat de buni sunt angajatii

#6
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

 lovelife, on May 3 2008, 10:07, said:

Pentru probleme de spate incearca masajul monahal sau cel mai bine masajul yumeiho http://www.santamia....saj-yumeiho.htm , si se poate si osteopatie http://www.osteopatie-romania.net/  de astai stiu ca sunt printre cei mai buni in domeniu, si pana la urma nu conteaza numele firmei ci cat de buni sunt angajatii

as incerca masaj yumeiho, dar stiu ca daca nu este executat corect poate sa faca mai mult rau decat bine...ai fost vreodata la santamia?

#7
Lenany

Lenany

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.06.2008
Buna,

Era ultimul loc unde ma asteptam sa aud de Centrul Pakua... :D
Eu sunt clienta fidela PaKua, cam de cand s-a deschis centrul, mie imi place, ma duc in tot cursul anului: iarna pt reflexo, relaxare, vara mai fac si tratamente de infrumusetare (deh, la varsta mea sunt necesare  :rolleyes: ).
De obicei in perioada asta e un pic mai aglomerat, dar imi place si locatia, si de fete...toate sunt foarte dragute, prietenoase...receptive.... au o camera de masaj speciala,unde nu te deranjeaza nimeni - asta pentru relexo si relaxare, pentru anticelulitic de ex. de obicei il fac in camera de tratamente...ideea e ca poti sa le precizezi cand iti faci abonamentul ca vrei chair relaxare, si o sa-ti asigure tot ce ai nevoie, linite, muzica, ceai, concentrare mai ales..(mi s-a parut tare chestia cu televizorul...ei nici nu au televizor parca...).
Apropos, tu de unde ai auzit de Pakua, ca nu prea stie lumea de el, n-au reclama afara de ex.?

#8
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

 Lenany, on Jun 16 2008, 12:47, said:

Buna,

Era ultimul loc unde ma asteptam sa aud de Centrul Pakua... :D
Eu sunt clienta fidela PaKua, cam de cand s-a deschis centrul, mie imi place, ma duc in tot cursul anului: iarna pt reflexo, relaxare, vara mai fac si tratamente de infrumusetare (deh, la varsta mea sunt necesare :rolleyes: ).
De obicei in perioada asta e un pic mai aglomerat, dar imi place si locatia, si de fete...toate sunt foarte dragute, prietenoase...receptive.... au o camera de masaj speciala,unde nu te deranjeaza nimeni - asta pentru relexo si relaxare, pentru anticelulitic de ex. de obicei il fac in camera de tratamente...ideea e ca poti sa le precizezi cand iti faci abonamentul ca vrei chair relaxare, si o sa-ti asigure tot ce ai nevoie, linite, muzica, ceai, concentrare mai ales..(mi s-a parut tare chestia cu televizorul...ei nici nu au televizor parca...).
Apropos, tu de unde ai auzit de Pakua, ca nu prea stie lumea de el, n-au reclama afara de ex.?

am intrat pe site-ul lor si mi-a placut f tare ce am vazut acolo...si ma bucura si review-ul tau asa ca cat de curand imi fac programare. thx

alte sugestii?

#9
DaMa

DaMa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 31.10.2007
[quote name='adrianatoma' date='Jun 17 2008, 13:13' post='4754839']
am intrat pe site-ul lor si mi-a placut f tare ce am vazut acolo...si ma bucura si review-ul tau asa ca cat de curand imi fac programare. thx

Te rog sa revii cu impresiile lasate de Pakua si de serviciile oferite. Ar fi grozav sa fie adevarat ce s-a zis despre el, dar mie imi miroase a reclama. De aceea e binevenita parerea ta.

#10
mirageboss

mirageboss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 22.05.2005

 adrianatoma, on Mar 25 2008, 17:43, said:

no one?
de pakua a auzit cineva? acolo ma tenteaza sa merg dar nu stiu cum e...

am fost la dakima si am dezamagita, la fel si la honey beauty. am mai auzit de un loc bodyland, dar e intr-un apart de bloc pe mosilor, nu-mi inspira incredere...

nu stiu nimeni un loc ok? :) thx


Un singur lucru le lipsea celor de la Body Land, un spatiu corespunzator.
Acum il au pentru ca din primavara lui 2008 s-au mutat intr-o viluta frumusica in Tei.
Gasiti harta pe site-ul lor www.bodyland.ro

#11
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

 mirageboss, on Jun 18 2008, 22:07, said:

Un singur lucru le lipsea celor de la Body Land, un spatiu corespunzator.
Acum il au pentru ca din primavara lui 2008 s-au mutat intr-o viluta frumusica in Tei.
Gasiti harta pe site-ul lor www.bodyland.ro

da, am vazut acum...dar imi este peste mana sa ajung acolo :(
la pakua ajung dupa concediu, sper sa fie bine.alte sugestii? thx

#12
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008
revin cu aceeasi rugaminte...scrieti si voi aici daca ati fost vreodata la masaj sau daca macar stiti vreun salon mai de incredere asa...pls pls

#13
Evelinaa

Evelinaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 18.03.2009
Si eu vreau sa ma duc la masaj, am o scolioza mai veche, si cateodata dureri de spate. Dar vreau sa fac pentru relaxare, si tonifiere. Dar nici eu nu stiu nici un centru. Stie cineva cam care e pretul pe o sedinta?

#14
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008
pretul variaza intre 40-60 de lei, dar poate merge lejer spre 100 daca mergi la spa
ca medie e 45 de lei, masaj combinat

problema e ca acolo unde locul e ok maseuza e pe dinafara, si acolo unde maseuza stie sa faca diferenta intre coloana ta si covorul ei de acasa locul e nasol, apartamentul e mic si aglomerat, se uita la tv si eu urasc asta x(

#15
virginia61

virginia61

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.03.2009

 adrianatoma, on Mar 14 2008, 15:55, said:

Buna,

aveti idee de vreun salon unde se efectueaza masaj de relaxare sau de tonifiere la modul profesionist? am incercat vreo 2-3 pana acu, dar ori nu e atmosfera ok (adica maseuza se uita la tv in timpul masajului meu de RELAXARE X( sau tine lumina aprinsa in capul meu) ori atmosfera mergea (muzica, lumanarele, parfumuri), dar fata nu avea nicio treaba cu tehnici de masaj, doar imi aplica niste crema pe corp, si plecam de acolo cu aceleasi dureri de spate...

am o oarecare problema la coloana si nu prea pot face sport, dar as vrea sa fac masaj macar 1-2 pe sapt, numai ca nu vreau sa fie doar de fite, vreau sa aiba si efecte benefice...

astept parerile voastre, poate stiti vreun loc unde v-ati relaxat cu adevarat si de unde ati plecat plutind :P

Nu inteleg de ce astepti pareri.Cu spatele nu e de joaca,chestia aia cu luminile, cremele si atmosfera se cheama fite ( foarte bune si placute da' nu-ti rezolva nici o problema de sanatate). Cu astfel de tehnici n-ai decat sansa de a te distra contra cost.
Asa ca pentru probleme reale da-ti o sansa: directia medic de familie, trimitere fizioterapie - ai acolo medici profesionisti si cea mai buna sursa de sfaturi competente.
Multa sanatate si o zi buna

#16
Evelinaa

Evelinaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 18.03.2009
Eu fac masaj transdermic cu dermocell, parca asa se numeste aparatul. E foarte interesant, si ajuta la celulita foarte mult.

#17
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

 virginia61, on Apr 30 2009, 19:43, said:

Nu inteleg de ce astepti pareri.Cu spatele nu e de joaca,chestia aia cu luminile, cremele si atmosfera se cheama fite ( foarte bune si placute da' nu-ti rezolva nici o problema de sanatate). Cu astfel de tehnici n-ai decat sansa de a te distra contra cost.
Asa ca pentru probleme reale da-ti o sansa: directia medic de familie, trimitere fizioterapie - ai acolo medici profesionisti si cea mai buna sursa de sfaturi competente.
Multa sanatate si o zi buna

been there, done that for a long time...problema e din nastere, am trait cu ea 21 de ani pana s-o descopar, crezand ca sunt dureri normale...
acum vreau sa imbin utilul cu placutul, nu mai vreau sa fac masaj ca la Foisorul de foc unde mi-era frica sa ma urc pe masa de masaj sau pe pat pt ultrasunete.

sapt viitoare o sa incerc pakua si apoi fama salon. sa vedem...

#18
ranee

ranee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.10.2009

 adrianatoma, on 21st April 2009, 16:26, said:

revin cu aceeasi rugaminte...scrieti si voi aici daca ati fost vreodata la masaj sau daca macar stiti vreun salon mai de incredere asa...pls pls

Buna,

eu locuiesc in zona Tineretului si sunt multe saloane in apropriere, mai ales la Unirii. Am fost la betty, mi-am si facut abonament acolo. Cliente multe, fetele k, e in regula salonul, m-am simtit bine, insa am vrut sa mai incerc si altul, ca nu prea gaseam loc de parcare. am mai fost la ideal contur, era si mai aproape d emine, mergeam pe jos de acasa. Am gasit acolo o fata care mi-a facut masaj pe gustul meu, fara vanatai, e angajata de mai mult timp. a fost relaxant si placut. acum nu mai am abonament dar ma gandesc sa vad ce oferte mai au. aa, ce mi-a placut e ca aveau camera de masaj separat fata de locul unde faceau electrotimularea si impachetarile. Plecam relaxata de acolo si cu o stare de bine. Voi pe unde ati mai fost? Mai stiti saloane ok prin zn asta?

Numai bine.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate