Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

CECT T698

- - - - -
  • Please log in to reply
942 replies to this topic

#55
bimbogo

bimbogo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 10.07.2007

View PostCiuppanezul, on Jul 14 2007, 16:41, said:

salutre,
A folosit cineva headset-ul...(castile)?
mie nu mi-l detecteaza..iar daca incerc sa il pun pe profilul headset nu imi apare decat optiunea CUSTOMISE nu si ACTIVATE.....

any ideea?
10x
Am folosit castile. functioneaza bine  cand le conectez imi apare pe ecran "earphone plugged in' ca sunt  conectate ,   dar o sa iti suna pe melodia din memoria telefonului nu pe cea de pe card  daca ai pus vreuna, dar cred ca asta este din setarile pt. casti, nu am facut nici o setare in sectiunea casti.  in rest telu. este ok.
problema este cu .txt   nu il vede    deschide doar pagini fara continut   daca are cineva vre-o idee!!!


thanx pt. manual

Edited by bimbogo, 15 July 2007 - 13:23.


#56
offspring

offspring

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.01.2007
salut. vad ca sunt multi utilizatori de T689 dar este vreun utilizator de Q500/TZ 588 ? ma tenteaza sa imi cumpar unul si as vrea sa stiu daca merita... nu vreau sa iau o tzeapa de cateva milioane. atasez specificatile  ;)

Attached Files



#57
mariusbatrinu

mariusbatrinu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.07.2006

View Postoffspring, on Jul 16 2007, 22:48, said:

salut. vad ca sunt multi utilizatori de T689 dar este vreun utilizator de Q500/TZ 588 ? ma tenteaza sa imi cumpar unul si as vrea sa stiu daca merita... nu vreau sa iau o tzeapa de cateva milioane. atasez specificatile  ;)

Imi poti da cateva detalii despre scest tel? De unde se poate cumpara si cat costa? Merci

#58
lenzexe

lenzexe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 31.05.2005
http://www.duomobile...plore/?limba=Ro

http://www.connyserv...lx.ro/index.php

are cineva modelul cu windows mobile???

#59
bimbogo

bimbogo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 10.07.2007
buna!
a avut cineva probleme cu sunetul la T689? Am cumparat recent unul  si cei cu care vorbesc se plang ca ma aud ff incet.  sau cate o data chiar deloc.
cunoasteti ceva setari pt. microfon   sau ceva de genu.
Thanx

#60
marius4ph-tech

marius4ph-tech

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 25.06.2006
da , intradevar , mi sa spus si mie ca sunt auzit incet
eu ii aud perfect , dar UNII ( nu toti ) spun ca ma aud incet

chiar , este vreo setare ?

#61
ady83elf

ady83elf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.07.2007
la  tel  se aude bine, ma aude la fel

#62
bimbogo

bimbogo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 10.07.2007
nu stiu daca este vre-o setare, am cautat in tot meniul  nu am gasit nimic,    dar cei cu care vorbesc imi zic ca ma aud ff incet,   doar cand eu sun!, dar cand sunt sunat nu este nici o problema se aude perfect

#63
costi_tattoo

costi_tattoo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 18.01.2007
aceeasi problema o am si eu dar numai cand sunt sunat pe cartela secundara si am castile conectate la aparat. numai ca nu tot timpul

si mai am o problema, se intampla sa imi apara 3 (trei) operatori pe displayul telefonului dar sa nu functioneze nici unul. Afiseaza cam asa:
COSMOTE
CONNEX
ORANGE
eu am doar cosmote si orange in telefon si se intampla sa imi apara si connex, am incercat sa schimb cartela de orange cu cea de connex(care era in alt telefon) si mai sunt momente cand imi apare
COSMOTE
CONNEX
CONNEX

DE RETINUT CA DE CATE ORI INCERC SA SUNT, INDIFERENT DE PE CE CARTELA DIN TELEFON, PRIMESC MESAJ CA NU SE POATE CONECTA.

si mai am si eu o intrebare, cum mama dracu scot tonurile de apel instalate ca sa le inlocuiesc cu altele? ca imi zice ca e full si eu vreau sa schimb unele tonuri

#64
marius4ph-tech

marius4ph-tech

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 25.06.2006
acolo de unde selectezi ce sonerie vrei , in capat sunt niste sloturi libere (3 - 4 parca) unde poti sa adaugi ce sonerii vrei tu de pe card

la sms  / mms nu am vazut cum pot sa pun altceva inafara de alea preinstalate (nu exista sloturile alea)

#65
lenzexe

lenzexe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 31.05.2005
cei care aveti modelul..ce setari aveti ma fisierele video .mp4 redate in telefon?? bitrate..fps...rezolutie

#66
lucianlucs

lucianlucs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.04.2007

View Postmarius4ph-tech, on Jun 18 2007, 16:32, said:

tocmai am cumparat un telefon CECT T689

are cineva manual pentru el ? stiu ca este numai in coreeana , e bun si acela , daca il are cineva pls dati un semn

de asemenea pe ecran sunt icoanele cu  Home , Mail , Contacts , Call
cum pot sa scot banda aia cu butoane , a reusit ceva ?
vreau sa ramana ecranul complet gol  , sa vad numai poza de wallpaper
de asemenea , daca aveti sfaturi sau idei , v-as fi recunoscator daca le-ati inpartasi si cu mine

Va multumesc

Buna ziua,
Cine are nevoie de carte in romana pentru tel 689 si 789 sa-mi trimita un mail la adresa [email protected] si o sa le primeasca.

#67
valiro

valiro

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 674
  • Înscris: 18.06.2005

View Postlucianlucs, on Jul 24 2007, 10:02, said:

Buna ziua,
Cine are nevoie de carte in romana pentru tel 689 si 789 sa-mi trimita un mail la adresa [email protected] si o sa le primeasca.

Am primit.
Multumesc.

#68
costi_tattoo

costi_tattoo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 18.01.2007

View Postmarius4ph-tech, on Jul 24 2007, 08:08, said:

acolo de unde selectezi ce sonerie vrei , in capat sunt niste sloturi libere (3 - 4 parca) unde poti sa adaugi ce sonerii vrei tu de pe card

la sms  / mms nu am vazut cum pot sa pun altceva inafara de alea preinstalate (nu exista sloturile alea)

pai ideea e ca eu am adaugat soneriile dar vreau sa le schimb sa adaug altele, si nu mai pot sa le sterg pe cele adaugate

setarile mms si wap pt cosmote le-a gasit cineva?

Edited by costi_tattoo, 25 July 2007 - 01:51.


#69
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
sal, am si eu un astfel de telefon, multumesc utiliztorului ce mi-a trimis cartea in limba romana, insa am o problema la care nu reusesc sa ii dau de cap, daca conectez casca bluethoot la telefon, aceasta nu merge sa auzi in ea decat de pe sim-ul A nu si dupa B.
O alta nebuloasa a mea este daca ar suporta in unul din sloturi de sim, un dual sim si daca ar suporta functiile acestuia.

#70
lenzexe

lenzexe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 31.05.2005
nu se uita chiar nimeni la clipuri video pe acest model???

#71
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
un minus al acestui telefon, atata timp cat casca bluethoot este conectata, lumina displayului ramane aprinsa permanent!

#72
bimbogo

bimbogo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 10.07.2007

View Postlenzexe, on Jul 25 2007, 12:37, said:

nu se uita chiar nimeni la clipuri video pe acest model???
ba da cred ca se mai uita lumea si la fisiere video pe acest model.
este in paginile anterioare un post cu ce program sa folosesti si ce setari sa ii faci sa se vada bine si sa fie sunet de calitate.

eu flosesc playerul si pot spune ca se vede si se aude bine.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate