Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

HDTV? Ce Cum Unde?

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
Highlander91

Highlander91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 05.09.2007
Buna ziua. As dori sa-mi inlocuiesc vechiul TV analog cu un LCD sau Plasma, care sa fie HD Ready sau Full HD!

Pe vechiul televizor am CaTV analog RDS cu transmitere prin cablu Coaxial. Am auzit ca daca imi schimb televizorul cu receptia analog cu unul cu receptie digitala  o sa am probleme cu receptia datorita conversiei proaste Analog --> Digital. Este adevarat?

Pe noul TV as dori sa receptionez si ceva canale HD. Aici incepe marea dilema a mea: Sunt operatori ce transmit STV digital? Dar HD digital? HD 720i sau 1080 P. Operatorii care transmit digital HD transmit si digital SD? Sau pt a avea toate canalele de acum va trebui sa ma abonez la mai multi operatori? STV ul digital si HD-ul in ce format vor fi transmise? Voi putea sa le receptionez? etc.

Pe scurt pt a avea cel mai bun semnal STV si HDTV ce solutii imi recomandati? ce operatori? Moduri de transmitere? terestru, satelit, coaxil, fibra? Mpec 2, MPeg 4, MKV? o intreaga nebunie.

Ma intereseaza in general cum se transmite in Romania cat si unde locuiesc. Bucuresti, sector 6, zona Autogara-Pacii

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate