Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?
 Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 

Abonamente de date Orange din 12.03.2008

- - - - -
  • Please log in to reply
281 replies to this topic

#1
sind

sind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 28.03.2007
Au intrat de astazi abonamente noi la Orange
Cu siguranta vor naste o gramada de discutii, asa ca imi asum rolul de dschizator de drumuri :)
Si, cu riscul ca o sa fiu facut iar in diverse feluri, consider ca sunt mai ok decat la Vodafone
in calitate de utilizator de net la greu, stiu ca 128Kbit/s viteza maxima la vodafone este putin - te cam ia somnu in fata laptopului
mi se pare mai ok sa am o viteza super buna tot timpul :)

plus ca la 20EUR a intrat mai nou 7.2MBit  +  HSUPA fara nici o taxa suplimentara - 6GB trafic
30EUR 7.2MBit + HSUPA - 12GB trafic

si cireasa de pe tort - 10EUR - 1.5GB + 0.7/100MB

iata si linkul aici

#2
Laur1975

Laur1975

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 22.07.2006
Eu am abonament de date de la Orange, cel de 10 euro Internet Night and Weekend, dar eu aveam 4GB, si daca depaseam cei 4 GB mi se activa automat pachet de 500 MB cu 5 euro.
Eu raman asa cum a fost oferta atunci, sau mi se schimba si mie?

#3
sind

sind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 28.03.2007

View PostLaur1975, on Mar 12 2008, 10:11, said:

Eu am abonament de date de la Orange, cel de 10 euro Internet Night and Weekend, dar eu aveam 4GB, si daca depaseam cei 4 GB mi se activa automat pachet de 500 MB cu 5 euro.
Eu raman asa cum a fost oferta atunci, sau mi se schimba si mie?
teoretic ar trebui sa se treaca automat pe 6GB de trafic inclus, insa tot night and weekend...
dak ai nevoie doar de net seara iti recxomand sa ramai la varianta asta, nu sa treci la Unlimited Start
parerea mea

#4
alemat

alemat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 05.09.2004
Vreo modificare la abonamentele pentru Fix (HomePack 12, HomePack 24)? Sau acolo se fac ca uita?

#5
Laur1975

Laur1975

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 22.07.2006

View Postsind, on Mar 12 2008, 10:22, said:

teoretic ar trebui sa se treaca automat pe 6GB de trafic inclus, insa tot night and weekend...
dak ai nevoie doar de net seara iti recxomand sa ramai la varianta asta, nu sa treci la Unlimited Start
parerea mea
Raman la varianta asta. O sa sun la 408 sa vad daca trec automat pe 6GB. Numai cand ma gandesc cat stau pana ii prind pe cei de la 408 mi se ridica parul  <_<

#6
c0nnex

c0nnex

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 319
  • Înscris: 19.04.2005
iar o lua lili peste nas de la moat ca de obicei ;)
e super tare oferta mai ales ca atunci cand iesi de sub 3G si 3G+ treci pe  EDGE ;) fata de GPRSul lu Vodafone

#7
sind

sind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 28.03.2007

View Postc0nnex, on Mar 12 2008, 11:57, said:

iar o lua lili peste nas de la moat ca de obicei ;)
e super tare oferta mai ales ca atunci cand iesi de sub 3G si 3G+ treci pe  EDGE ;) fata de GPRSul lu Vodafone
insa tinand cont ca orange are acoperire mai buna pe 3G si 3G+, nu prea iesi pe EDGE :D

#8
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006

View Postsind, on Mar 12 2008, 12:48, said:

insa tinand cont ca orange are acoperire mai buna pe 3G si 3G+, nu prea iesi pe EDGE :D
Oferta celor de la ORANGE 9noua oferta de internet) mi se pare sub cea a celor de la VODAFONE, parera mea. Ma uit numai la preturi si la traficul alocat abonamentului.

#9
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

View Postsind, on Mar 12 2008, 08:58, said:

plus ca la 20EUR a intrat mai nou 7.2MBit  +  HSUPA fara nici o taxa suplimentara - 6GB trafic
30EUR 7.2MBit + HSUPA - 12GB trafic
:huh: Pe pagina aceea scrie ca viteza maxima de download este de 3.6Mbps (viteza de 7.2 Mbps este disponibila doar în anumite zone, mai bine zis unele cartiere din Bucuresti... probabil de aceea nu au scris nimic despre ea, pentru ca 99% din acoperirea 3G+ este în 3.6 Mbps), iar optiunea Fast Upload (HSUPA 1.46 Mbps) costa 5? lunar în plus !
Taxa lunară pentru opțiunea Fast Upload este de 5 EUR. Opțiunea poate fi activată pentru abonamentele Internet Unlimited Start, Internet Night&Weekend și Internet Day Unlimited.

View Postc0nnex, on Mar 12 2008, 10:57, said:

e super tare oferta mai ales ca atunci cand iesi de sub 3G si 3G+ treci pe  EDGE ;) fata de GPRSul lu Vodafone
EDGe este cam singurul (mare) avantaj al acestei oferte. :mellow:

View Postsind, on Mar 12 2008, 11:48, said:

insa tinand cont ca orange are acoperire mai buna pe 3G si 3G+, nu prea iesi pe EDGE :D
Tocmai au facut update la hara de acoperire GSM/3G de pe site... si vei vi uimit cât de limitate sunt ariile de acoperire HSDPA indoor... daca pe harta sunt limitateîti dai seama cum este în realitate... :) Ca acoperire 3G, nu cred ca stau mai bine ca Voda ; echivalent poate, dar nu mai bine.

Edited by Cosconor, 12 March 2008 - 15:38.


#10
mailman

mailman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 04.11.2005
Apropo de harta de acoperire - ati vazut ca au pus 3G la Snagov?  :D

#11
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Ieri am petrecut 12 ore pentru a face noile harti de acoperire cu orasele 3G ; 36 de orase (de hartti ale oraselor) sunt deja gata, dar îmi mai ramân Bucurestiul, Valea Prahovei (asa ca nu, nu stiam de Snagov... :) ) si înca câteva orase din Sud. Apoi trebuie sa fac si o harta generala, la un zoom ceva mai mare decât ce faceam pâna acum, pentru ca aplicatia de acoperire a fost ameliorata si nu mai decaleaza atât de mult portiunile, deci hartile se construiesc ceva mai usor. Voi pune totul pe FTP-ul meu în cateva zile, si voi posta rezultatul în topiucul special (Harti de acoperire).

#12
mailman

mailman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 04.11.2005
Bravo, Cosconor!

#13
Laur1975

Laur1975

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 22.07.2006
Mda... Unde locuiesc eu, in Craiova, nu am 3G+, cu toate ca pe harta de la Orange blocul meu se afla in aria lor, la indoor ma refer.

#14
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005

View PostCosconor, on Mar 12 2008, 15:37, said:

:huh: Pe pagina aceea scrie ca viteza maxima de download este de 3.6Mbps (viteza de 7.2 Mbps este disponibila doar în anumite zone, mai bine zis unele cartiere din Bucuresti... probabil de aceea nu au scris nimic despre ea, pentru ca 99% din acoperirea 3G+ este în 3.6 Mbps), iar optiunea Fast Upload (HSUPA 1.46 Mbps) costa 5? lunar în plus !
Taxa lunară pentru opțiunea Fast Upload este de 5 EUR. Opțiunea poate fi activată pentru abonamentele Internet Unlimited Start, Internet Night&Weekend și Internet Day Unlimited.
Optiunea "Fast Upload" costa 5E DOAR la abonamentele ieftine, la cele de 20E si 30E este inclusa gratuit!  :naughty:

#15
alemat

alemat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 05.09.2004

View Postalemat, on Mar 12 2008, 10:58, said:

Vreo modificare la abonamentele pentru Fix (HomePack 12, HomePack 24)? Sau acolo se fac ca uita?
Anyone? :)

#16
sind

sind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 28.03.2007
Daca este cineva care se simte OK pe navigare cu MAXIM 128kbit inseamna ca e masochist :) - fara sa supar pe nimeni
si imi pastrez parerea ca 4-6-8-12GB sunt arhisufuicienti pentru o conexiune mobila
nu inteleg de ce va raportati toti la reteaua de cartier de acasa unde trageti cu cativa MB buni
eu pe I-Link cam asa trag - 5-6-7MB/s...dar in fine...

#17
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,052
  • Înscris: 18.12.2007

View Postalemat, on Mar 12 2008, 22:44, said:

Anyone? :)

Nu, acolo ramane la fel oferta

#18
alemat

alemat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 05.09.2004

View PostAlexEn, on Mar 13 2008, 09:50, said:

Nu, acolo ramane la fel oferta
I see... Pai cam urat din partea lor :(

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate