Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale
 Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...
 

Viza Abu Dhabi

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
alinacorcodel

alinacorcodel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.03.2008
hey! stie cineva ce acte sunt necesare pentru obtinerea vizei de munca in emiratele unite? mai precis -- abu dhabi... eu trebuie sa plec initial in amman - iordania, pentru vreo 2 luni si apoi in abu dhabi pentru un an. unde ar trebui sa merg? cat ar dura procesul de obtinere a vizei? ce acte sunt necesare?
multumesc din suflet pentru raspuns!!!
Alina

Edited by alinacorcodel, 12 March 2008 - 09:48.


#2
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Din cate stiu, viza de munca nu o obtii tu.Angajatorul din EAU face formalitatile astea.Deci treaba trebuie sa fie aranjata dinainte.
Erau niste useri aici pe forum care lucreaza in Dubai, poate iti dau ei informatii mai competente.

#3
alinacorcodel

alinacorcodel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.03.2008
Da, asa stiam si eu. Situatia este in schimb un pic diferita. Angajatorul meu este european si deschide un nou punct de lucru in Abu Dhabi. Dar practic deschiderea acestui punct de lucru va fi facuta de mine.... de aceea intrebam ce este de facut? daca stie cineva cum s-ar putea obtine aceasta viza fara a fi nevoie ca angajatorul sa fie deja in emirate.... Multumesc mult pentru ajutor!,
Alina

#4
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Pune-l pe angajatorul tau sa se intereseze la ambasada de unde e inregistrata firma-mama.Uite aici gasesti repr. diplomatice ale EAU in lume :http://uaeinteract.com/travel/consulates.asp  
Nu te baza in ultima faza pe viza de turist, ca ai sa fii surprinsa de cate nu poti face.

Ma gandesc ca firma ta apeleaza la o firma de avocatura sau ceva de genul, pentru a deschide filiala in EAU nu? Atunci cel mai usor te lamuresc aia.

Uite ambasada noastra din Emirate :

Ambasada României în Emiratele Arabe Unite
Adresa: 2nd Str., Nr.9, W(14/1) plot No.13 at Al Rodha Area P.O.Box 70416
Tel.: 00971/2/44 59 919
Fax: 00971/2/44 61 143
Sectia Consulara: 00971/2/44 61 158
E-mail: [email protected]  


Biroul Consilierului Economic ? DUBAI

Adresa: Dubai, Jumeirah Al-Sherif No.356/17 P.O.Box 73 765 Dubai
Tel.: 0091/4/39.40.580
Fax: 00971/4/39.40.992
E-mail: [email protected]

Edited by herlino, 20 March 2008 - 14:49.


#5
alinacorcodel

alinacorcodel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.03.2008
Multumesc mult!!!!

#6
cipslim

cipslim

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.02.2007

View Postalinacorcodel, on Apr 6 2008, 04:38, said:

Multumesc mult!!!!
vrei sa stii ce acte te duci pe situl lor. cel mai simplu sa vii pe viza de visit si sa-ti rezolvi treburile. In Jordan ce sa cauti ca nu se intelege. Angajatorul iti face viza de visit sau aranjeaza cu cineva un visit viza asta tine 3 luni max. In lunile astea rezolvi cu actele. Pentru ca sa poti incepe ca daca-i astepti pe ei sa-ti dea viiza de rezident dureaza vo 2 luni. Daca zbori cu Emirates de ex iti fac ei viza de visit si tu numai tre sa o reinnoiesti. eu sunt in dubai nu in abudhabi dar cam acelasi lucru.

#7
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
vrei sa stii ce acte te duci pe situl lor. cel mai simplu sa vii pe viza de visit si sa-ti rezolvi treburile. In Jordan ce sa cauti ca nu se intelege. Angajatorul iti face viza de visit sau aranjeaza cu cineva un visit viza asta tine 3 luni max. In lunile astea rezolvi cu actele. Pentru ca sa poti incepe ca daca-i astepti pe ei sa-ti dea viiza de rezident dureaza vo 2 luni. Daca zbori cu Emirates de ex iti fac ei viza de visit si tu numai tre sa o reinnoiesti. eu sunt in dubai nu in abudhabi dar cam acelasi lucru.




Pentru a călători ca turist cu autoturismul în Iordania (și Siria) trebuie luate anterior vize de la ambasade?

#8
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postcopjob2000, on 9th June 2009, 22:42, said:

vrei sa stii ce acte te duci pe situl lor. cel mai simplu sa vii pe viza de visit si sa-ti rezolvi treburile. In Jordan ce sa cauti ca nu se intelege. Angajatorul iti face viza de visit sau aranjeaza cu cineva un visit viza asta tine 3 luni max. In lunile astea rezolvi cu actele. Pentru ca sa poti incepe ca daca-i astepti pe ei sa-ti dea viiza de rezident dureaza vo 2 luni. Daca zbori cu Emirates de ex iti fac ei viza de visit si tu numai tre sa o reinnoiesti. eu sunt in dubai nu in abudhabi dar cam acelasi lucru.




Pentru a călători ca turist cu autoturismul în Iordania (și Siria) trebuie luate anterior vize de la ambasade?
Da.

#9
iordanicol

iordanicol

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.07.2009
am o intrebare cum pot inchiria o locuinta in abu dhabi pe o perioada mai lunga

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate