Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Cine stie?

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
Salut

Vreu sa imi inbunatatesc putin site-ul si caut pe cineva care sa pricepe ...platesc binisor postati cam cat imi loti sau un id-u de messenger sa ne intelegem la pretz ms bafta

Iata ce vreu sa fac..

1.Lume sa primeasca un mail pe adresa lor de email de fiecare data cand primesc un comentariu la profilu lor,  ...iar cand te inregistrezi pe site (cand iti adaugi id-ul) ..sa tie se mai deschide inca o pagina unde sa iti bagi mail-ul si parola de la mail si sa se trimite cate un mail la fiecare din lista lor de messenger..sa ii inviti pe site cum sar zice (gen hi5 poate intelegi mai bine asa)
2.Pe prima pagina sa apara un tabel cu ultimi 10 inscrisi si inca unu langa cu cei care sunt online tot asa vreo 10 persoane.....

site-ul este id-u.ro

Astept raspunsuri ms ..bafta

Edited by LuKian23, 10 March 2008 - 20:56.


#2
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
350 de euro dupa ce imi repar Statia de lucru (cel putin dupa 15, pentru ca am un alt proiect de terminat pana atunci), ca de pe laptop nu pot sa lucrez  :death:

Daca esti interesat trimite un email cu detaliile la comanda [at] DarkAngelBvDesign.Com cu subiectul "New Project".

Edited by darkangelbv, 10 March 2008 - 21:15.


#3
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
din respect nu intru in licitatie :)

#4
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
hhmmm 350 de euro ? ....lucrezi la google ? sau ai uitat valoare banilor ?

ma oameni buni am mai zis io intrun post ca voi sunteti toti bogati aici vb nu mai de sute de mii de euro
si pt sa imi schimbi un scris pe site voi cereti 20 de euro ....mai lasat fara cunvinte

vas ruga sa raspundeti aia care stiu cat valoreaza bani!

vreu baieti simpli care vor sa faca un ban nu firme sau persoane bogate....

nu valoreaza tot site-ul meu 350 de euro si tu imi ceri pt 2 treburi atati bani :)

Edited by LuKian23, 10 March 2008 - 23:47.


#5
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View PostLuKian23, on Mar 10 2008, 23:45, said:

hhmmm 350 de euro ? ....lucrezi la google ? sau ai uitat valoare banilor ?

ma oameni buni am mai zis io intrun post ca voi sunteti toti bogati aici vb nu mai de sute de mii de euro
si pt sa imi schimbi un scris pe site voi cereti 20 de euro ....mai lasat fara cunvinte

vas ruga sa raspundeti aia care stiu cat valoreaza bani!

vreu baieti simpli care vor sa faca un ban nu firme sau persoane bogate....

nu valoreaza tot site-ul meu 350 de euro si tu imi ceri pt 2 treburi atati bani :)
Baiatule, stiu ce sunt banii, si stiu cat valoreaza munca mea. Asta e pretul, iti convine bine, nu iti convine e problema ta.

Quote

1.Lume sa primeasca un mail pe adresa lor de email de fiecare data cand primesc un comentariu la profilu lor, ...iar cand te inregistrezi pe site (cand iti adaugi id-ul) ..sa tie se mai deschide inca o pagina unde sa iti bagi mail-ul si parola de la mail si sa se trimite cate un mail la fiecare din lista lor de messenger..sa ii inviti pe site cum sar zice (gen hi5 poate intelegi mai bine asa)
Sti cat dureaza sa faci un sistem de asta? Nu ai de unde sa sti, asa ca nu mai comenta cand ti se spun niste preturi... stai linistit ca nu ma imbogatesc pe spatele tau.

Lasa sa ti-l faca cine o vrea pe 50 de euro, dar dupa aia sa nu vi pe aici sa ceri ajutor ca nu-ti functioneaza ceva sau ca situl ti-a fost hack-uit.

Asta e diferenta dintre un pro si un carpaci...
Carpaciul iti ia putini bani de multe ori si face lucruri de tot rahatul in timp ce un pro ti-l face o data si bine.

#6
visez.trance

visez.trance

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 31.12.2006
Carpaci sau pro, trebuie sa-ti demonstrezi aptitudinile.

#7
tete

tete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 10.11.2004

View PostLuKian23, on Mar 10 2008, 20:54, said:

Salut

Vreu sa imi inbunatatesc putin site-ul si caut pe cineva care sa pricepe ...platesc binisor postati cam cat imi loti sau un id-u de messenger sa ne intelegem la pretz ms bafta

Iata ce vreu sa fac..

1.Lume sa primeasca un mail pe adresa lor de email de fiecare data cand primesc un comentariu la profilu lor,  ...iar cand te inregistrezi pe site (cand iti adaugi id-ul) ..sa tie se mai deschide inca o pagina unde sa iti bagi mail-ul si parola de la mail si sa se trimite cate un mail la fiecare din lista lor de messenger..sa ii inviti pe site cum sar zice (gen hi5 poate intelegi mai bine asa)
2.Pe prima pagina sa apara un tabel cu ultimi 10 inscrisi si inca unu langa cu cei care sunt online tot asa vreo 10 persoane.....

site-ul este id-u.ro

Astept raspunsuri ms ..bafta


Daca ai schima limbajul asta de chat, ar fi ceva.  Daca ai respecta si tu regulile gramaticii romane pe care (presupun) ca le-ai invatat in generala, ai da si tu dovada de un copil serios si nu de un "haifaivist" sau mcd.
Te rog sa ma scuzi daca te simti jignit inseamna ca n-ai inteles nimic.





View PostLuKian23, on Mar 10 2008, 23:45, said:

nu valoreaza tot site-ul meu 350 de euro si tu imi ceri pt 2 treburi atati bani :)


Acum revenind la "afaceri" iti ofer eu 350 euro pe site, vorbesc serios.

Te intereseaza?

PS: Pretul comunicat mai sus mi se pare corect, mai putea fi negociat (ca asta este normal, tu ii zici sa mai lase, el mai pune ...etc.) dar ce sa inteleaga un copil de liceu ce inseamna sa-ti "muti" ochii si sa iti rozi coatele pe un birou, cum este sa-ti "muti" noptile aiurea sau ce inseamna o virgula unde nu trebuie.

PSS: Dar asa cum a mai zis mai sus, din respect ptr generatia mcd nici eu nu ma bag (decat daca vrei tu 350 si sa scapi de site). Si ca sa stii eu ma gandisem la o suma mai rotunda si divizibila cu 40.


O zi buna va doresc,
PC

Edited by tete, 11 March 2008 - 09:01.


#8
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
mda....
ms de oferta dar deocamndata nu il dau ....
iar de ce ai zis nu ma supar asta este fiecare cum gadeste...
iar 350 de euro pt o treaba ce am zis io mi se pare mult adica prea mult ...si cred ca pt ori cine e mult ..cu 350 iti faci un site intreg nu 2 -3 chesti ....in fine ms pt raspunsuri astept si pe alti daca vrea cineva sa se bage ...ms bafta

#9
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Cu 350 de euro dacate duci la o firma care o gasesti pe google in primele rezultate dupa anumita cautare abia iti instaleaza un CMS si-ti face o tema.

#10
tete

tete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 10.11.2004
Atunci pune mana si munceste si fa-ti site-ul.

Ptr 350 euro eu as fi acceptat, oricum era prea mult, mai sunt multe domenii (libere) cu care pot face ceea ce faci tu.

#11
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
aha ...pai sa ia alte domeniu ...sau e obligatoriu sa il dau :)

am zis ms ori cum pt propunere dar deocamndata nu vreu sa il dau e ocupatia mea pe acest site...
poate pe vitor am sa il vand ...cine stie in fine ...

sa revenim la treburile care ma intereseAZA ....astept si pe alti care vor sa se bage ....ms ceao

#12
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
pentru ca lucrurile o iau razna ma bag si o sa fac o oferta PE SCURT:

Asadar, sa luam primul punct din cerere:
1.Lume sa primeasca un mail pe adresa lor de email de fiecare data cand primesc un comentariu la profilu lor, ...iar cand te inregistrezi pe site (cand iti adaugi id-ul) ..sa tie se mai deschide inca o pagina unde sa iti bagi mail-ul si parola de la mail si sa se trimite cate un mail la fiecare din lista lor de messenger..sa ii inviti pe site cum sar zice (gen hi5 poate intelegi mai bine asa)
- asta presupune verificarea codului prin care se efectueaza adaugarea de comentariu, eventual sistemul de trimitere a comentariului in baza de date, construirea codului de trimitere a instiintarii in e-mail, alipirea codului de trimitere (in cazul in care mesajul este valid) in functie de setarile serverului - si nu stau acum sa explic care sunt modalitatile de trimitere a unui e-mail prin php + verificarea valabilitatii adresei de e-mail.
- verificarea valabilitatii adresei de e-mail inscrise, culegerea datelor din contul dat, validarea datelor culese, asezarea listei de trimitere prin portionarea lor (daca idiotul are 5000 de adrese in lista alta e situatia), etc
- timp total de lucru: 19 ore (in regim normal de lucru)
- cost aproximativ: 23 euro / ora (fara TVA)

Al doilea punt din cerere:
2.Pe prima pagina sa apara un tabel cu ultimi 10 inscrisi si inca unu langa cu cei care sunt online tot asa vreo 10 persoane.....
- asta presupune verificarea listei de id-uri din baza de date care corespund acestor status-uri, ca sa nu mai vorbesc de faptul ca e foarte probabil ca id-urile respective sa nu arunce in baza de date statusul existent. in oricare din situatii se construieste scriptul pentru extragerea datelor si se alipeste primei pagini (cu conditia sa nu genereze conflicte cu scripturile existente)
- timp total de lucru: 3 ore (in regim normal de lucru)
- cost aproximativ: 23 euro / ora (fara TVA)

La costurile totale se adauga:
1. brosura cu instructiuni de utilizare: 18 euro (fara TVA)
2. expertiza finala de securitate: 29 euro (fara TVA

Bonus: certificat de garantie (2 ani)

Banii sunt la tine!

Edited by soul4blade, 11 March 2008 - 19:59.


#13
el_bandito

el_bandito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 07.07.2006

View Postsoul4blade, on Mar 11 2008, 19:58, said:

pentru ca lucrurile o iau razna ma bag si o sa fac o oferta PE SCURT:

Asadar, sa luam primul punct din cerere:
1.Lume sa primeasca un mail pe adresa lor de email de fiecare data cand primesc un comentariu la profilu lor, ...iar cand te inregistrezi pe site (cand iti adaugi id-ul) ..sa tie se mai deschide inca o pagina unde sa iti bagi mail-ul si parola de la mail si sa se trimite cate un mail la fiecare din lista lor de messenger..sa ii inviti pe site cum sar zice (gen hi5 poate intelegi mai bine asa)
- asta presupune verificarea codului prin care se efectueaza adaugarea de comentariu, eventual sistemul de trimitere a comentariului in baza de date, construirea codului de trimitere a instiintarii in e-mail, alipirea codului de trimitere (in cazul in care mesajul este valid) in functie de setarile serverului - si nu stau acum sa explic care sunt modalitatile de trimitere a unui e-mail prin php + verificarea valabilitatii adresei de e-mail.
- verificarea valabilitatii adresei de e-mail inscrise, culegerea datelor din contul dat, validarea datelor culese, asezarea listei de trimitere prin portionarea lor (daca idiotul are 5000 de adrese in lista alta e situatia), etc
- timp total de lucru: 19 ore (in regim normal de lucru)
- cost aproximativ: 23 euro / ora (fara TVA)

Al doilea punt din cerere:
2.Pe prima pagina sa apara un tabel cu ultimi 10 inscrisi si inca unu langa cu cei care sunt online tot asa vreo 10 persoane.....
- asta presupune verificarea listei de id-uri din baza de date care corespund acestor status-uri, ca sa nu mai vorbesc de faptul ca e foarte probabil ca id-urile respective sa nu arunce in baza de date statusul existent. in oricare din situatii se construieste scriptul pentru extragerea datelor si se alipeste primei pagini (cu conditia sa nu genereze conflicte cu scripturile existente)
- timp total de lucru: 3 ore (in regim normal de lucru)
- cost aproximativ: 23 euro / ora (fara TVA)

La costurile totale se adauga:
1. brosura cu instructiuni de utilizare: 18 euro (fara TVA)
2. expertiza finala de securitate: 29 euro (fara TVA

Bonus: certificat de garantie (2 ani)

Banii sunt la tine!
foarte detaliat . Asa mai zic si eu...

#14
visez.trance

visez.trance

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 31.12.2006
Nu e mare filozofie sa cumpere octazen si sa plateasca pe cineva pentru cateva ore de munca, si tot ar iesi pana in 100 de euro.

#15
designweb

designweb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2007
threadul asta ar trebui mutat in sectiunea "Umor" - avem asa ceva?

@soul4blade - o oferta detaliata excelenta, dar parerea mea este ca ultima parte nu are ce cauta :

Quote

1. brosura cu instructiuni de utilizare: 18 euro (fara TVA)
2. expertiza finala de securitate: 29 euro (fara TVA

cel putin brosura cu instructiuni ar trebui sa fie gratuita, si sa nu intre in facturare.Iar sa pui clientul sa plateasca extra pentru expertiza securitate e ca si cum ai spune "s-ar putea ca programatorul nostru sa fi lasat niste buguri de securitate, vrei sa mai dai niste bani sa te scapam si de alea?" - lucru care nu da bine la imagine

#16
el_bandito

el_bandito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 07.07.2006

View Postdesignweb, on Mar 11 2008, 20:12, said:

cel putin brosura cu instructiuni ar trebui sa fie gratuita, si sa nu intre in facturare.
sau pur si simplu sa nu o faca ...

#17
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006

View Postdesignweb, on Mar 11 2008, 20:12, said:

cel putin brosura cu instructiuni ar trebui sa fie gratuita, si sa nu intre in facturare.Iar sa pui clientul sa plateasca extra pentru expertiza securitate e ca si cum ai spune "s-ar putea ca programatorul nostru sa fi lasat niste buguri de securitate, vrei sa mai dai niste bani sa te scapam si de alea?" - lucru care nu da bine la imagine
nu e vorba de expertizarea partii construite de noi ci de intregul sait, care impreuna cu brosura constituie optiuni suplimentare;

#18
designweb

designweb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2007

View Postsoul4blade, on Mar 11 2008, 20:17, said:

nu e vorba de expertizarea partii construite de noi ci de intregul sait, care impreuna cu brosura constituie optiuni suplimentare;

expertizarea solutiei existente, dpdv al securitatii, suna OK. Imi pare rau, am crezut ca se refera la expertizarea a ceea ce ati lucrat voi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate