Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Cabinete, Policlinici Veterinare, Urgente

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#37
mishiky

mishiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 04.07.2007
eu mergeam de obicei la control cu porcusorul de guineea la un medic f bun..mai in varsta dar extrem de milos ..Dar cu doua zile in urma  sa-mi moara porcusorul am fost cu el la acel doctor.. nu l-am gasit..era plecat in concediu iar in locul lui lasase pe altul..mai tanar..Nu mi s-a parut nimic anormal in acest lucru ..eram disperata si vroiam sa aflu ce avea animalutu meu(era apatic..nu mai manca bine..respira greu)-l-a controlat si mi-a spus ca probabil e din cauza caldurii si a batranetii...am ajuns acasa fericita ca nu are nimic grav..l-am pus intr-un loc mai racoros..i-am dat lichide sa bea,fructe etc..dar..peste doua zile mi-a murit..sa fie oare din cauza doctorului..tanar,fara experienta ?oare daca se nimerea sa nu plece celalalt doctoc in concediu imi mai traia?mai a fost odata cand porcusorul meu era sa moara si mi l-a salvat..eram in drum spre casa dupa un drum de 3 ore(ne intorceam de la tara),cu peste 35 grade celsius...si am mers direct la cabinet..mi-a spus exact ce sa fac,am facut si porcusorul si-a revenit..Nu stiu ce sa cred..dar in lucru e clar: in romania majoritatea doctorilor nu-si cunosc meseria..si sunt si mai putini cei care se pricep la porcusori,perusi s.a animale exotice in gen:( trist..

Edited by mishiky, 13 July 2007 - 14:09.


#38
rivanol

rivanol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 21.06.2007
Pana azi aveam si eu 2 papagali....azi de dimineata l am gasit pe kiki mort....am plans toata ziua dupa el. L am ingropat in gradina din fata blocului ...il aveam de 5 ani iar in acesti 5 ani el imi binecuvantase zilele prin iubirea sa.A fost un membru al familiei care din pacate a luat drumul cerului. Vreau sa va spun ca in momentul in care l am pus in groapa pamantul era negru iar el parca lumina toata zona prin coloritul lui....chiar daca am 17 ani si sunt baiat plang de fiecare data cand ma gandesc la el .
Aseara am fost cu el la veterinar si ia dat niste antibiotice si vitamine......aseara i am dat antibioticul(o picatura pe cioc) iar azi de dimineata l am gasit.......

#39
mishiky

mishiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 04.07.2007

 rivanol, on Jul 17 2007, 18:19, said:

Pana azi aveam si eu 2 papagali....azi de dimineata l am gasit pe kiki mort....am plans toata ziua dupa el. L am ingropat in gradina din fata blocului ...il aveam de 5 ani iar in acesti 5 ani el imi binecuvantase zilele prin iubirea sa.A fost un membru al familiei care din pacate a luat drumul cerului. Vreau sa va spun ca in momentul in care l am pus in groapa pamantul era negru iar el parca lumina toata zona prin coloritul lui....chiar daca am 17 ani si sunt baiat plang de fiecare data cand ma gandesc la el .
Aseara am fost cu el la veterinar si ia dat niste antibiotice si vitamine......aseara i am dat antibioticul(o picatura pe cioc) iar azi de dimineata l am gasit.......


imi pare rau..stiu cum e sa treci prin asta..

#40
SunLight_Madness

SunLight_Madness

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 30.01.2007
Am nevoie de numarul de telefon de la camera de garda (poarta) a facultatii de medicina veterinara. Am incercat la informatii si m-a servit cu numarul de la secretariat, lasandu-ma sa vorbesc cu robotul!

Va rog! E urgent!

#41
Ivanna

Ivanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 10.01.2007
Poate ajuta pe altcineva:

Serviciul de GARDĂ-TRIAJ din cadrul Facultății de Medicină Veterinară București
funcționează non-stop dupa următorul program:
LUNI - VINERI: 8.00 - 16.00 Program de zi normal, cu asigurarea serviciilor specifice în fiecare clinică
LUNI -VINERI: 16.00 - 8.00 Program de noapte, pentru acoperirea urgențelor medicale și chirurgicale

Accesul în clinici se realizează doar prin punctul de GARDĂ-TRIAJ din strada Dr. Staicovici
(vis-a-vis de Arenele BNR si MAPN)
unde cazurile vor fi preluate și consultate imediat de un cadru medial și îndrumate în continuare
pentru tratamente și investigații specifice.

Șeful clinicilor FMVB, Conf. univ. Dr. Mario CODREANU
poate fi contactat la numărul de telefon 021.410.93.00
sau la adresa de e-mail [email protected]

Pentru informații privind serviciile, tarifele și programul activităților clinice
puteți apela numărul de telefon
021.410.84.55
Serviciul GARDĂ-TRIAJ


#42
yo_2fast4u

yo_2fast4u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 22.01.2006
salut! poate nu are topicul un nume foarte inteligent, dar caut urgent un doctor veterinar sau un cabinet pentru a face o operatia unui pisoi maidanez (mascul) care sufera de aproape 2 ani de o tumora in gura. am neglijat foarte mult acest pisoi si acum s-a agravat prea tare si vreau sa-l operez, cu ajutorul lui Dumnezeu, sper sa traiasca pisoiul dupa interventia chirurgicala.

este in varsa de 3 ani, il am de cand era pui, dar neglijenta si descurajarea unor medici, m-au adus in situatia asta.
prima data am foat la cei din aviatiei (daisy-vet) care mi-au spus ca nu este ceva grav si sa-i dau stomorgil ca-i face bine. in timpul tratamentului totul a fost ok, reactiona foarte tine la acest medicament dar dupa incetarea tratamentului se imflama iar tumora si el nu putea sa-si baga limba in gura (cel din poza este pisoiul de care vorbesc) si ii curge din gura saliva cu infectie!!! este scarbos saracul animal.
apoi am fost la un medic veterinar (undeva pe la piata victoriei) unde au anesteziat animalul pt a vedea ce-i acolo... s-au cam speriat si m-au trimit la o alta clinica veterinara (pe langa scolala ilioara) unde a fost iar anesteziat si s-au preluat nistre probe din gura... rezultatul asta a fost. tumora care daca o operam trebuia sa-i facem citostatice si nu mai stiu ce complicatii... doctorul ne-a spus ca varianta 2 era eutanasierea pt a nu se mai chinui saracul pisoi si ca maxim pana in dec 2006 va muri de foame ca se va extinde tumora si nu va mai putea manca. uite ca am ajuns azi, pisoiul traieste, nu poate manca orice (doar hrana umeda si carne de pui cruda sau la gratar dar mestecata de noi)
vreau sa vad daca pot sa-l salvez... daca moare... bine... daca nu si mai bine. sper sa reuseasca operatia.

va rog, sa-mi recomandati o clinica veterinara unde sa-l pot opera si unde sa gasesc medici cu simt de raspundere!

Attached Files



#43
phoebe

phoebe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 20.04.2007
http://www.ortovet.ro/ am auzit ca echipa de la ortovet este foarte profesionista. P.S.- nu am fost niciodata si nu am niciun interes, pe un forum de animale am citit ca au reusit sa salveze multe vieti

#44
irinuks89

irinuks89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 07.07.2007
http://www.marcovet.ro/ sau marco vet. Nu am fost niciodata(slava domnului, nu am avut nevoie), dar stiu ca sunt de asemenea foarte buni veterinarii.. Un mic dezavantaj-preturi putin cam mari

#45
yo_2fast4u

yo_2fast4u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 22.01.2006
va multumesc pentru sfat voi merge maine cu pisoiul... inca nu m-am hotarat la care clinica, dar ma voi decide...
daca il pot vindeca, chiar nu conteaza cat costa...

#46
phoebe

phoebe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 20.04.2007
http://www.animale.r...?...c&start=675
Aici despre ortovet. Poti citi toate paginile sa te lamuresti.

#47
irinuks89

irinuks89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 07.07.2007

 yo_2fast4u, on Sep 24 2007, 16:08, said:

va multumesc pentru sfat voi merge maine cu pisoiul... inca nu m-am hotarat la care clinica, dar ma voi decide...
daca il pot vindeca, chiar nu conteaza cat costa...
Mult noroc cu pisoiul![ http://i195.photobucket.com/albums/z240/irinuks89/th26hv3-1.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#48
yo_2fast4u

yo_2fast4u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 22.01.2006
vad ca topicul meu a fost lipit acestuia... imi cer scuze ca nu am postat unde trebuie...


mi-a fost greu sa aleg clinica veterinara asa ca ieri am fost la marcovet cu tomi sa vad ce putem face... medicii s-au spertiat de ce era in gura pisoiului. au spus ca asa ceva nu au mai vazut. medicii mi-au placut asa la prima vedere si cum au umblat cu pisoiul, in cele din urma l-au anesteziat pt ca nu statea cuminte si nu puteai sa faci nimic... au luat niste sange pt analize si un pic din tumora pt a stabili tipul si daca se poate sau nu opera. din testul sangelui a rezultat ca este anemic... acum astept rezultatul testului cu tumora...

#49
maya_7h

maya_7h

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 13.06.2007
cabinet veterinar "kerberos" ofera servicii de chirurgie, medicina
interna, obstetrica, insamantari artificiale, examene citologice,
parazitologice, vaccinari, deparazitari, deiagnostic gestatie, servicii de
cosmetica canina. PRETURI AVANTAJOASE!!!!!
adresa: Brasov, str vulcan nr 23,
tel: 0745 137930 (urgente-nonstop), 0745 146458, 0752 093949

#50
Joanne1234

Joanne1234

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 06.08.2005

 irinuks89, on Sep 24 2007, 01:35, said:

http://www.marcovet.ro/ sau marco vet. Nu am fost niciodata(slava domnului, nu am avut nevoie), dar stiu ca sunt de asemenea foarte buni veterinarii.. Un mic dezavantaj-preturi putin cam mari

Am fost la marcovet cu o urgenta.

Au si preturi mari, si te lasa cu animalul in brate sa-ti moara daca nu ai 7 milioane pentru operatie  :curse: . Si trebuie sa le dai banii in avans pentru ca "altfel ei nu au nicio garantie ca tu nu pleci si nu-i lasi cu pisica in brate". Pot sa inteleg ca nu fac acte de caritate, dar in conditiile in care le-am zis ca mai avem un sfert de ora sa ajungem la alt cabinet inainte sa se inchida, ei tot insistau sa mai stam si ne justificau pretul aberant, cu translatori, pentru ca medicul chirurg era italian. A trebuit sa fugim literalmente de acolo lasand-o pe tantica de acolo sa-i traduca medicului ca e in joc viata unui animal si trebuie sa ajungem la alt cabinet. Nu mai vreau sa aud de ei; mi-au lasat un gust tare amar.

Ca sa fiu corecta, mi-au cerut 7 milioane pentru anestezie, chiuretajul unei rani urate si castrare. Probabil pentru ei acesta e pretul corect, dar eu nu imi permit asa ceva. Nici macar nu era pisica mea.

Edited by Joanne1234, 06 July 2008 - 08:16.


#51
gubaluminita

gubaluminita

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.10.2006
TIMISOARA

SAL-VET
Adresa: Intrarea Zanelor, Nr. 3A
Telefon: 0256/422751; 0722330212

Medicul este f bun si trateaza si porcusori de guineea

#52
mihaibig

mihaibig

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.03.2008
Salutare,

Trebuie sa fac operatie la ochi la shar pei-ul meu. Imi puteti recomanda un cabinet verterinar in Bucuresti sau Ploiesti? Am cautat pe net toata ziua dar nimeni nu zice nimic concret despre aceasta operatie. Daca nu stiti pe nimeni care a facut asa ceva macar un cabinet veterinar foarte bine dotat cu doctori profesionisti. Intreb pentru ca ultimele post-uri sunt destul de vechi si poate se mai schimba lucrurile intre timp.

Multumesc

#53
LikeMagic

LikeMagic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 28.10.2008
Buna ziua,

va rog mult recomandati-mi si mie un cabinet veterinar bun in sector 3 sau sector 4. Nu stiu unde sa merg cu actelusul meu care are niste prob dermatologice, sunt disperata. Am consulatt 3 medici pana acum si nici unul nu mi-a placut.

Multumesc,

#54
pink_ice

pink_ice

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.10.2008
recomand din tot sufletul cabinetul veterinar BLUE VETS ,BD.GHEORGHE SINCAI,BL.5A,SC.2 PARTER AP.29, TEL:0213303259 SAU 0722141778 PROGRAM NON-STOP SI UN PERSONAL SUPER , EXISTA SI PETSHOP  SI PUNCT FARMACEUTIC ! PERSONALUL SUPER TANAR  SI IUBITOR DE ANIMALE .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate