Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Cabinete, Policlinici Veterinare, Urgente

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#19
Bujor Stefan

Bujor Stefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 03.05.2004
Stiu ca sunt mai multe cabinete veterinare prin Cotroceni.
E unul chiar la strada, vis-a-vis de palat, si mai stiu unul in spatele stazii respective, are cabinetul la demisol.

Eu am mers la cel care are cabinetul la demisol, nu ii mai stiu numele, dar si-au batut joc de cainele meu.
Nu recomand nimanui sa mearga acolo. Dintr-un hematom la urechea cainelui meu, am ajuns sa merg acolo de nenumarate ori ca sa ii schimbe bandajul, bandaj pus gresit de fiecare data, ureche care s-a necrozat (putrezit) de atata strans si leucoplast pus direct pe pielea fina a urechii, pana la urma trebuind sa ii tai urechile cainelui meu.

Normal ca nu am mers pentru operatia de taiere a urechilor tot acolo.
Daca vrei, imi dai un PM si am sa-ti dau numarul de telefon al doctorului care a efectuat operatia de taiere a urechilor si de care am fost f multumit.

#20
Bujor Stefan

Bujor Stefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 03.05.2004
scuze, post dublu

Edited by Bujor Stefan, 28 February 2006 - 10:46.


#21
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
"Salvavet" e cel de la demisol.

#22
don't_give_up

don't_give_up

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 26.02.2006
cabinetul de care ma interesam eu e chiar la strada, vis a vis de palat, inspre gradina botanica,  si e tot la demisol!!!.

#23
mkitina

mkitina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.05.2006
adevarul este ca eu am fost cu catelul meu la biovet de cand l-am primit.avea 4 sapt.am avut pb cu el a facut indigestie , vomita in fiecare zi, a facut oreon, iar singurii care au fost de treaba si care s-au purtat frumos cu noi si in primul rand mi-au vindecat catelul au fost cei 2 dr de care s-a amintit mai devreme :coolspeak: .nu spun mai sunt in cadrul clinicii inca vreo 3 dr dar sunt niste incompetenti.am fost odata sa-i taie unghiile si s-a ales cu o rana pt ca i le-a taiat pana la sange. :angry: sunt oameni si oameni.
am si eu o intrebare:stiti cumva daca coaforul de la et 1 din cadrul clinicii este bun de ceva pt ca vreau sa-mi duc si eu bichonul la frezat :calichhair:

#24
prafuit

prafuit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 28.06.2005

 mkitina, on May 30 2006, 09:44, said:

adevarul este ca eu am fost cu catelul meu la biovet de cand l-am primit.avea 4 sapt.am avut pb cu el a facut indigestie , vomita in fiecare zi, a facut oreon, iar singurii care au fost de treaba si care s-au purtat frumos cu noi si in primul rand mi-au vindecat catelul au fost cei 2 dr de care s-a amintit mai devreme :coolspeak: .nu spun mai sunt in cadrul clinicii inca vreo 3 dr dar sunt niste incompetenti.am fost odata sa-i taie unghiile si s-a ales cu o rana pt ca i le-a taiat pana la sange. :angry: sunt oameni si oameni.
am si eu o intrebare:stiti cumva daca coaforul de la et 1 din cadrul clinicii este bun de ceva pt ca vreau sa-mi duc si eu bichonul la frezat :calichhair:
Petru coafat recomand Bella Dog Str. Vanatori nr. 3, sector 5.

#25
madalinutza

madalinutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 04.11.2005
Cred ca o sa ma gandesc de 2 ori inainte sa-mi castrez cateaua oriunde ...
Multumim carmelalita pentru atentionare.

#26
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
ca si chirurg - cel putin in domeniul pisicesc, la caini nu stiu - cel mai apreciat de multa lume si despre care n-am auzit (inca  :)  ) pareri negative este Gabriel Neagoe de la Yo-Yo-Pet Iancului. chiar azi merg cu motanasul meu la sterilizat.

#27
mkitina

mkitina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.05.2006

 prafuit, on May 30 2006, 09:04, said:

Petru coafat recomand Bella Dog Str. Vanatori nr. 3, sector 5.
imi poti da si un nr de tel te rog
ca sa pot sa fac o programare
ai cumva idee cum sunt preturile?

am gasit.tel 335 74 79;0744 384 587 de L-V 9-17

#28
mkitina

mkitina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.05.2006

 mkitina, on May 30 2006, 12:53, said:

imi poti da si un nr de tel te rog
ca sa pot sa fac o programare
ai cumva idee cum sunt preturile?

am gasit.tel 335 74 79;0744 384 587 de L-V 9-17
imi puteti spune estimativ cam cat ar costa?nu am nici o idee.cam intre 500 si 1 mil?sau este prea mult? :helpsmilie:

#29
prafuit

prafuit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 28.06.2005

 mkitina, on May 30 2006, 14:13, said:

imi puteti spune estimativ cam cat ar costa?nu am nici o idee.cam intre 500 si 1 mil?sau este prea mult? :helpsmilie:
Un Caniche pitic ma costa cam 30-40 RON (tuns, spalat, unghii taiate)

#30
andreea_p

andreea_p

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.11.2006

 carmelalita, on Jul 27 2005, 13:09, said:

Fara intentia de a face reclama: felicitari clinicii BIOVET, in mod expres Dlor. Dr. Marian DOROBANTU - coordonator clinica si Dr. Florin GHETE care mi-au salvat cainele de la moarte sigura. Catzeaua mea a fost "castrata" de o criminala Dr. Catalina Caruntu - sa fugiti cand auziti acest nume :evil: , care a castrat-o necorespunzator (un ovar nescos, multiple aderente) si pe deasupra a infectat animalul cu un staphilococ foarte puternic, datorita instrumentarului nesterilizat, intr-o locatie care nu avea autorizatie pentru chirurgie veterinara. Este vorba despre Pet Shopul de pe Bd. Ghe. Duca nr. 24 - Sector 1.
Unde sa mergeti: Clinica BIOVET
De cine sa va feriti: Dr. Catalina CARUNTU si Pet Shop-ul de pe Bd. Ghe. Duca Nr. 24. :angry:
Responsabilii pentru suferinta animalelor nu vor ramane nepedepsiti. Am lasat aceasta in grija autoritatilor: Colegiul Medicilor Veterinari - Comisia de Etica si Deontologie, Directia Sanitara Veterinara, Fundatia Vier Pfoten, Asociatia Chinologica, Sectiile de Politie 4 si 21, Politia Capitalei - Politia Economica, Primaria Sector 1 - Directia pentru Protectia Animalelor, Judecatoria Sector 1.
Buna Carmelalita!
Stiu ca mesajul a fost postat in 2005, dar as vrea sa stiu ce actiuni au fost luate pana la urma impotriva doctorilor. Si daca toate institutiile pe care le-ai alertat in aceasta privinta au facut ceva pentru solutionarea cazului, si ce anume?
Te intreb asta pentru ca medicii de la VETSANA mi-au otravit puiul de pisica si m-au anuntat cu 2 ore inainte sa moara, si atunci confruntati de alt doctor veterinar! Puiul meu s-a chinuit 48 ore fara sa manance si sa bea, vomandu-si fierea din cauza otravurilor ajunse in ficat. Si cand ma gandesc ca m-am dus pentru o simpla conjunctivita, nu-mi vine sa cred ca in 5 zile pisiscuta mea s-a dus!!!
Deci vreau sa stiu, daca poti, sa ma ajuti cu nume si adrese pentru a nu-i lasa pe "doctorii" aceia nepedepsiti!
Cine stie, poate asa macar reusesc sa salvez vietile unor alte animale, care saracele nu au nici o vina ca unii oameni, cu diploma de doctori veterinari, nu sunt interesati decat de bani!!
PS: nici in momentul in care si-au dat seama ca au otravit pisicuta nu mi-au spus nimic, poate daca imi spuneau o aveam si acum langa mine!
Va rog din suflet ajutati-ma sa-leun la punct pe aceste bestii!!!!

#31
agu

agu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.08.2006
Va recomand sa evitati cabinetul medical veterinar din str. Targu -Neamt  din DR. Taberei de la parterul blocului cu fosta cofetarie !
Am trait experiente neplacute acolo si din pacate personalul medical a ramas acelasi...

Edited by agu, 02 November 2006 - 23:42.


#32
3com

3com

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 15.05.2005
unii medici omoara oameni si nu "patesc" nimic ... credeti ca vet-ii o sa primeasca "pedeapsa'? sigur pedeapsa divina...

#33
luckymen

luckymen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.03.2007
dar se vede ca esti suparat la culme.
Sa stii ca aceasta Dna Doctor CARUNTU este medicul cainilor mei de foarte multi ani si niciodata nu au fost probleme.
Eu o consider o PROFESIONISTA. Nu poti judeca un om dupa un singur caz.

#34
McQuiet

McQuiet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 01.10.2006
Si nici nu poti aprecia ce s-a (mai) intamplat la 2 ani dupa ce a fost deschis subiectul ... :rolleyes:

#35
mirabelle_29

mirabelle_29

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.06.2007

 don, on Feb 26 2006, 12:17, said:

Salut.
A  fost cineva la cabinetul medical din cotroceni Intervet 94? Dr. se numeste Smoleac Gabriel. Am nevoie sa merg la veterinar pt animalutul meu si cabinetul asta mi-ar fi extrem de aproape si are si un program ce ma avantajeaza. Inainte insa, as vrea sa mai aflu cate ceva despre el. Multumesc.

mda...daca vrei cu adevarat medici veterinari nu te du la aia batrani...astia nu mai citesc nimic si tot de 10 ml de perfuzie stiu ei ca e bine indiferent daca ai dog german fie caniche.
sfatul meu e ca nua re rost sa mergi undeva unde nu exista nici radiologie nici ecografie...sunt clinici pt asta...cabinetle mici nu mai traiesc mult...deci...ai grija...sunt multi "medici" care nu nu mai stiu decat sa dea in animale in timpul operatiei si sa le injure pe la spate...deci...nu acolo...da? sper ca nu e prea tarziu....bafta/

ce pacat ca am vazut asa tarziu intrbarile despre intervet...nu mergeti oameni buni acolo...dac aveti minte....eu am fost cu catelul meu si in timpul operatiei l-am vazut pe dementul ala cum ii dadea pumni ca nu stia sa faca anestezie calumea...si nu e primul caz...acolo merg numa babe si oameni care acolo s-au invatat...sa  merarga...ca le face ala pe gratis tot....
iar fetele de acolo sunt abea terminate cu scoala ...ce naiba oamnei buni? chiar pe mana oricui mergeti? se merge pe recomandari..nu la studenti sau la medici depasiti....va rog...pt binele animalului vostru....

Edited by me_and_myself, 27 June 2007 - 18:38.


#36
25gaby

25gaby

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 17.03.2006
Nu Salvavet si NU Intervet. Nu va duceti la nici unul. Am auzit numai povesti de groaza, plus ca si te usuca de bani.---gen: facut la catelus mic vaccin expirat si apoi catelusul a.................... asta acum cativa ani. Feriti va cat puteti de ambele cabinete.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate