Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Cabinete, Policlinici Veterinare, Urgente

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#55
epishebe

epishebe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.05.2009

 andreea_p, on 2nd November 2006, 18:28, said:

Buna Carmelalita!
Stiu ca mesajul a fost postat in 2005, dar as vrea sa stiu ce actiuni au fost luate pana la urma impotriva doctorilor. Si daca toate institutiile pe care le-ai alertat in aceasta privinta au facut ceva pentru solutionarea cazului, si ce anume?
Te intreb asta pentru ca medicii de la VETSANA mi-au otravit puiul de pisica si m-au anuntat cu 2 ore inainte sa moara, si atunci confruntati de alt doctor veterinar! Puiul meu s-a chinuit 48 ore fara sa manance si sa bea, vomandu-si fierea din cauza otravurilor ajunse in ficat. Si cand ma gandesc ca m-am dus pentru o simpla conjunctivita, nu-mi vine sa cred ca in 5 zile pisiscuta mea s-a dus!!!
Deci vreau sa stiu, daca poti, sa ma ajuti cu nume si adrese pentru a nu-i lasa pe "doctorii" aceia nepedepsiti!
Cine stie, poate asa macar reusesc sa salvez vietile unor alte animale, care saracele nu au nici o vina ca unii oameni, cu diploma de doctori veterinari, nu sunt interesati decat de bani!!
PS: nici in momentul in care si-au dat seama ca au otravit pisicuta nu mi-au spus nimic, poate daca imi spuneau o aveam si acum langa mine!
Va rog din suflet ajutati-ma sa-leun la punct pe aceste bestii!!!!
Imi pare rau pentru ce ai patit tu. Si eu am avut experiente foarte neplacute cu medicii de la vetsana si am mai auzit si de la alte persoane. Si culmea este ca pe net, daca te uiti, cabinetul este recomandat de foarte multe persoane. Mi se pare, si mie, incredibil ce se intampla. Nu numai ca sunt nepedepsiti dar li se mai face si reclama. Probabil oameni care n-au avut experienta cu ei si doar au vazut "bun, cabinet non-stop in zona destul de circulata, ce tare!".
Din nou, imi pare foarte rau de pisicuta ta. Asa oameni nu ar trebui sa aiba drept sa practice aceasta profesie.

#56
infopets

infopets

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.07.2011
Un site special pentru pareri, review-uri cabinete veterinare. Din pacate doar din Bucuresti.
http://infopets.ro/

Edited by infopets, 20 July 2011 - 17:16.


#57
deeas

deeas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.02.2010
Eu NU va recomand Biovet Sebastian. La Biovet am fost si eu cu cainele, i-au gasit Babesioza si Bartonella, anemie severa, ficatul si splina marite plus un edem urat la piciorus. L-am internat de vineri pana luni cand l-am luat acasa deoarece aparent era mult mai bine, au zis ca are sanse bune. La externare nu au vrut sa-mi dea fisa, ca trebuie sa mi-o dea medicul care l-a primit (care o sa mai fie la munca doar joi pentru ca apoi intra in concediu si vine la 1 septembrie) Stabilesc sa ma intorc joi dupa fisa.

Joi deja a inceput sa nu mai manance si nici apa nu a mai vrut decat foarte putina, a inceput sa-si roada la sange piciorusul unde avea edemul. Vineri catelul meu a murit  Posted Image
Joi inainte de tragedie am fost dimineata la Biovet sa ii rog sa vina acasa macar sa-l consulte ca nu mai puteam sa-l ducem, nu era doctorul care trebuia ci altul. Mi s-a parut normal sa-i chem pe ei deoarece "au urmarit cazul" si stiau exact ce medicamente i-au dat, eu neavand fisa. Joi mi-a zis medicul ca nu poate sa vina dar ca vineri sigur poate.
Vineri sun la cabinet de doua ori si imi zic ceva de genul "suna intr-o ora, suna in doua ore", m-am enervat si m-am dus pana la ei (era acelasi medic de joi), in primul rand am cerul fisa dar am cerut-o cand eram in sala de asteptare ca erau si alte persoane cu animalutele si nu au avut cum sa mai zica nu.
Mi-a dat fisa si doctorul ma intreaba senin "mai vreti sa vina cineva acasa?", disperata ii zic ca da. Imi da numarul de telefon al medicului cu care cica el "a discutat cazul" si care este dispus sa vina acasa, sa-i spunem doctorul X, il sun o ora incontinuu, avea telefonul inchis. Cand si-a aprins telefonul vorbesc cu el si imi zice ca nu poate sa vina ca are treaba ???!!!!!
Catelul meu a murit pentru ca ei ne-au pasat de la un medic la altul, nici unul nevrand sa-si asume responsabilitatea.
Am aflat apoi de la alt medic cand i-am aratat fisa ca i-au administrat IMIZOL, eu abia atunci am auzit de acest medicament. M-a intrebat medicul daca mi-au cerut acordul sa-i dea asa ceva sau daca mi-au spus de reactiile adverse. I-am spus ca nu mi-au zis absolut nimic si abia atunci am inteles de ce au evitat sa-mi dea fisa. Poate este si vina mea ca nu am intrebat ce ii administreaza dar am avut incredere oarba in ei, nu mi-a trecut prin cap ca pot sa fie asa de ticalosi.
Am citit si eu apoi de reactiile acestui medicament toxic. Nici macar nu i-au dat un hepatoprotector mai ales ca avea ficatul cum il avea. Mi-au zis ca are sanse si si-au batut joc. Nici la mesaje nu mi-au mai raspuns. Niste oameni de nimic, fara suflet. Cum poti sa fii medic veterinar sa ma rog de tine, sa-ti zic ca ala mic sufera intr-un colt si sa nu-ti pese? Pentru ce dracu' s-au mai facut medici de animale? Plus ca nu veneau pe gratis, eram dispusa sa platesc.
Medicul care l-a primit si i-a administrat asa ceva e bine-mersi in concediu si cainele meu in pamant. Astea nu sunt singurele nereguli dar nu mai scriu ca e prea mult de citit si poate nu aveti rabdare.
Nu ma voi mai duce in veci acolo, chiar daca este cel mai aproape de casa. Nu va recomand sa va duceti acolo.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate