Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Facultatea de Informatică- București.

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#19
mike_nba

mike_nba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 30.04.2007
as vrea sa incerc si eu la aceasta facultate...dar examenul de admitere se suprapune cu cel de la poli....si aleg poli mai intai....pacat ca nu se dau in zile diferite

#20
diana_nofx

diana_nofx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.12.2009
salut.si eu sunt tot in clasa a 12-a si una din optiunile mele ar fi facultatea de informatica bucuresti.dar eu nu sunt intr-o clasa de informatica intensiv...si m-am gandit foarte tarziu pentru aceasta facultate.nu stiu daca sunt destul de pregatita,sau daca mai am timp .am inteles  dintr-un reply ca este destul de lejera admiterea.dar  facultatea in sine cum este?adica mie (care nu sunt asa pregatita) mi-ar fi foarte greu sau doar greu?recunosc ca sunt destul de speriata...si trebuie sa aleg intre cluj si bucuresti. :console:

#21
bobocbbb

bobocbbb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 14.05.2007
stie cineva daca este in bucuresti facultate de informatica unde se intra fara examen(pe baza de dosare) ??

#22
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Nu pot sa iti spun de facultatea de informatica, dar pot sa iti zic: "Nu ai de ce sa te sperii!". Daca iti plac calculatoarele si te duce capul nu vad de ce ai face alta facultate.

Nici eu nu facusem aproape deloc informatica in liceu, in timp ce actualii colegi de grupa mergeau la olimpiade nationale. Nu am avut nici o problema sa ii ajung din urma si chiar mi-a parut rau ca in liceu nu am avut un profesor care sa imi dechida apetitul catre asa ceva.

Ce se face in liceu se recupereaza foarte usor in facultate mai ales ca mai toate facultatile de informatica/calculatoare au un curs de C/Strcuturi de date in primul an care tocmai cu asta se ocupa.

#23
lost_an

lost_an

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 07.09.2008
Buna

Facultatea de informatica ofera cazare pe durata examenelor?

#24
tzooshck

tzooshck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 18.03.2010
dupa cat timp trebuie sa iti alegi specializarea( mate, mate-info, info)? ti-o alegi de la inceput sau faci un an-doi "de proba"?

Edited by tzooshck, 05 June 2010 - 22:34.


#25
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

View Postlost_an, on 5th June 2010, 11:22, said:

Buna

Facultatea de informatica ofera cazare pe durata examenelor?
Dacă da, contra cost la cămine. Trebuie să scrie pe site.

View Posttzooshck, on 5th June 2010, 23:33, said:

dupa cat timp trebuie sa iti alegi specializarea( mate, mate-info, info)? ti-o alegi de la inceput sau faci un an-doi "de proba"?
O alegi de la început, dar parcă primul anu nu diferă între mate-info și mate.

#26
Aleksander16

Aleksander16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.06.2010
Salut.
Am si eu o intrebare care facultate e mai buna Mate-Info sau Politehnica Automatica si Calculatoare, tinand cont de faptul ca eu vreau sa invat mai mult programare nu matematica sau altceva?

#27
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Specializarea Calculatoare de la Poli.

#28
lost_an

lost_an

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 07.09.2008
Daca vrei programare si nu multa mate si fizica, Info de la  Universitate.

@m3th0dman multumesc, dar nu scrie nimic pe site. Am trimis unmail sa ii intreb, dar nu au raspuns.

Edited by lost_an, 29 June 2010 - 14:05.


#29
AdDiCto0_MOrPhInE

AdDiCto0_MOrPhInE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 14.06.2008
Legat de aceasta facultate,poate sa-mi spuna si mie cineva orarul-licenta informatica?De pe situl lor nu-mi prea dau seama.C,jAVA se fac abia in anul 3?In ce alte programe se lucreaza?

#30
cristik112

cristik112

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 17.02.2011
Din cate am vazut in orar nu se prea face altceva la Info ,in afara de mare si logic...info si programul nu este prea incarcat.
Exista timp si posibilitatea unui job pe parcursul facultatii? sau gasirea unui job ,ca student este foarte dificila ?
In legatura cu cazarea ,as vrea sa stiu daca exista pe langa facultate sau la maxim 20-30 minute de mers camine studentesti private , sau hoteluri care cazeaza studenti .
Si o ultima intrebare ,cum sunt colegii in general ? este o competitie continua ? sau unii sunt buni la info ,altii la mate si altii la nimic?
Trebuie sa aleg intre info la unibuc si calculatoare la poli...un sfat?

#31
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Din orarul publicat, la specializarea Informatica fac parte doar grupele *5* iar matematica e doar un pic in anul I.

Edited by neagu_laurentiu, 18 January 2012 - 16:46.


#32
cristik112

cristik112

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 17.02.2011
Multumesc pentru informatie :D

#33
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Mai gasesti:
http://fmi.unibuc.ro...011/licenta.pdf
http://fmi.unibuc.ro...nvatamant_2010/

Pe de alta parte studiaza si alte planuri de invatamant de la alte facultati de Informatica.

Edited by neagu_laurentiu, 18 January 2012 - 16:58.


#34
cristik112

cristik112

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 17.02.2011
Pe mine m-ar interesa si FII de la Iasi , dar este departe de mine (Constanta ) si in plus dupa terminarea ei nu prea ai ce face in Iasi ceea ce presupune sa mamut la Bucuresti sau in strainatate ...deci tot acolo ajung .

#35
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Tren CT-IS exista.
Nu are nici o relevanta ca dupa absolvire te duci in alta parte. Importante sunt cunostintele dobandite.

#36
cristik112

cristik112

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 17.02.2011
M-am hotarat sa dau la informatica la unibuc dar am nevoie de un memorator , sau ceva asemanaor de c++ si nu gasesc mai nimik pe internet care sa cuprinda materia de liceu .Stie cineva o carte buna ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate