Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ce comision de succes iau avocatii pentru cazurile caselor nationalizate?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Alioana

Alioana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.02.2008
Am un dosar pentru o casa nationalizata in una din cele mai scumpe zone ale Bucurestiului. Am contactat un avocat care a cerut 50% comision in cazul in care castiga casa. Este prea mult? Cat iau avocatii in general?

#2
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

View PostAlioana, on Feb 19 2008, 05:22, said:

Am un dosar pentru o casa nationalizata in una din cele mai scumpe zone ale Bucurestiului. Am contactat un avocat care a cerut 50% comision in cazul in care castiga casa. Este prea mult? Cat iau avocatii in general?

Isi iau cat vor ei, si 99% ca nu poate fi integral, ci o cota din valoarea bunului.

#3
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
mai bine n-o mai revendici decit sa lasi pe drumuri un amarit si sa ingrasi un avocat :lol:

#4
freewoman

freewoman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.02.2008

View PostMosotti, on Feb 20 2008, 16:56, said:

mai bine n-o mai revendici decit sa lasi pe drumuri un amarit si sa ingrasi un avocat :lol:
+1

#5
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007
Da' ce te doare atata comisionul de succes? Daca nu castiga, nu-l dai, iar daca da, il bagi la cheltuieli de judecata si tot nu dai nimic. Iar daca e de lasat pe drumuri, crezi ca accepta Alioana sa ramana cu buza umflata ca sa nu-l dea pe ala afara?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate