Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Sunday Brunch in capitala

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Lion King

Lion King

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.05.2006
De ceva vreme am observat ca 3 hoteluri din Capitala ofera Sunday Brunch. E vorba despre Marriot, Novotel si Intercontinental.

Pentru prima locatie pretul este de 170 RON iar pentru ultimele 2 pretul este de 150 RON/pers.

Au loc de joaca pentru copii, din cate am inteles se poate asculta muzica jazz live, preparatele sunt in special formate din fructe de mare (imi plac foarte mult), pare un mod agreabil de a petrece o duminica.

A incercat cineva? Pareri, sfaturi?

#2
kid2006

kid2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 10.10.2006
Buna...nu stiam decat despre Intercontinental si Crowne Plaza. In decembrie am sunat la Marriott si mi-au zis ca ei nu fac brunch. Ma bucur ca au inceput.
La Crowne Plaza e super ok ca si mancare si servire. Copiii nu platesc (pana in 14 ani cred, noi am fost cu copii de la 2 ani pana la 10 ani si nu au platit meniu). La Inter inteleg ca se plateste 75 RON pentru copii peste 6 ani.
La Crowne Plaza a fost super ok la inceputul lui decembrie, copiii aveau o zona dedicata situata chiar in Primavera. Apoi, pe masura ce s-a aglomerat, pe la sfarsitul lui decembrie i-a mutat intr-o sala la etaj, departe de restaurant...foarte complicat de supravegheat, asa ca am renuntat sa mai mergem.
E relaxant pentru ca mancarea e buna, atmosfera e buna si copiii se distreaza fara sa te doara capul ca fac galagie in restaurant. O sa incercam duminica la Inter si astept impresii daca a fost cineva la Marriott sau Novotel.
Crowne are un bucatar fabulos. De fiecare data la brunch s-a intrecut in preparate. Au avut niste prepelite la cuptor si un curcan umplut delicios pe langa alte zeci de feluri care mai de care mai deosebite).

#3
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluŗka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
La Inter, ceea ce e fain, e ca se canta cafe concert/jazz (nu ca in alte locuri s-ar canta altceva, habar n-am). Tinuta e obligatorie. Meniul e de fite (fructe de mare, feluri de mancare pe care nu le intalnesti uzual intr-un restaurant). Poti sa intri inainte de pranz si sa stai sa prinzi si cina, nu te da nimeni afara.
O distractie pentru snobi, imho.

#4
tireb

tireb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 24.02.2008
la noi, la țarć, ie altfel decīt la oraș. deci noi mergiem duminica la bisericć șī pīnī nu terminī popa di cīntat, nu iesć nimenia afarć. uneori ni prindi siara cīnd ari cīti o priedicī mai lungć. amu, fiecare cu distracțea lui.

m-am linistit.

Edited by tireb, 15 March 2008 - 11:00.


#5
kid2006

kid2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 10.10.2006
Fiecare cu distractia lui, nu?

Omul insa deschisese un topic pentru astia mai putin dusi pe la biserica si care servesc un brunch.

Ah, IMHO, faza cu brunch-ul are alt scop: pot sa ies cu copilul din casa duminica (dupa slujba religioasa, parol) fara sa merg neaparat la McDonald's. Adica ma simt bine, e o atmosfera frumoasa, iesim cu multi prieteni si nu am grija ca imi face copilul scandal (ca la restaurant asa, pur si simplu, nu pot merge, deh, are 2 ani si face scandal).

La Inter duminica a fost bine. Loc de joaca frumos amenajat cu doi clowni (sau clownitze), aproape de restaurant, deci tzancii s-au zbenguit cat au putut iar eu si amicele ne-am simtit si noi duamne scoase la bulevard...a meritat. (ah si copilul de 10 ani din grup nu a intrat la nota, in plus bauturile sunt incluse in meniul de 150 RON/persoana, spre deosebire de Crowne unde te taxau si pentru apa). Iar muzica a fost intr-adevara foarte buna, au cantat bine, fara amplificare, fara sa iti zgarie urechile...
Am sunat la Marriott sambata pentru a face o rezervare pentru duminica, iar domnisoara de la telefon cu un aer superior a intrebat daca vrem sa fim inscrisi pe lista de asteptare...Exista asa ceva, drept pentru care nici nu o sa calcam pe acolo. Am gasit in schimb la Inter si asa am ajuns acolo. Deloc aglomerat.
Sper ca ti-am putut fi de folos Lion King...

Edited by kid2006, 19 March 2008 - 17:05.


#6
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluŗka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Am cautat cam mult dupa topicul asta, pacat ca s-a pierdut in neant.
Stie cineva reteta de somon cu sos alb care face parte de regula din meniul brunch-ului de la Inter?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate