Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

HTC Touch Cruise

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
ely29

ely29

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 09.05.2007

View Postbarboso, on Jul 15 2008, 11:44, said:

Il am si eu de vreo luna.

Bateria m-a tinut ~ 4 zile (non stop, nu-l inchid noaptea) fara internet, doar GSM, putin PDA si f. putin GPS, vreo 15 min.
Cu internetul conectat permanent, autocheck mail la 10 min, luminozitate la maxim, antivirus si firewall in background, handsfree bluetooth conectat 10-12 ore (bluetooth-ul a ramas deschis si dupa aceea), ma tine intre 30 si 40 ore, in functie de cat vorbesc, stau pe net, etc...
Eu sunt multumit de autonomie; oricum, la ~ 50 euro mai puteti cumpara o baterie, si cam 90 ron costa un incarcator 3 in 1 - birou, auto si cablu de sincronizare prin care se poate incarca si de la calculator; eu mi-am cumparat accesoriile astea si chiar nu ma mai doare capul.

De aratat arata ca la inceput, desi il frec destul de mult, si mi s-a dezlipit de vreo cateva ori si car-holderul, de-a cazut cu totul din parbriz...

Salut,

Am un HTC Touch Cruise si vreau sa ma conectez cu el la o retea wireless. Poate sa-mi spuna cineva exact pasii pe care trebuie sa-i urmez pentru a face posibila aceasta conexiune?

Multumesc anticipat.

#20
ady_uaic

ady_uaic

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.05.2006
pui pe on wirelessul pe telefon, daca ai in preajma retea wireless, cruise-ul o va gasi imediat, si iti va spune daca e sau nu securizata, si daca te conectezi va trebui sa pui sau nu o parola (in functie daca e securizata sau nu), si atat.

#21
ely29

ely29

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 09.05.2007

View Postady_uaic, on Feb 26 2009, 00:17, said:

pui pe on wirelessul pe telefon, daca ai in preajma retea wireless, cruise-ul o va gasi imediat, si iti va spune daca e sau nu securizata, si daca te conectezi va trebui sa pui sau nu o parola (in functie daca e securizata sau nu), si atat.


Am facut exact asa, am bagat parola, mi se conecteaza la reteaua wireless insa cand incerc sa deschid o pagina de internet imi spune ca nu poate fi gasita. Mai trebuie activat ceva?

Thx.

#22
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Ce retea este, a ta, Hot Spot, ai gasit-o prin vecini, stii tu ca functioneaza ?

Da detalii !

Daca e gasita prin vecini este posibil (desi putin probabil) sa fie doar retea locala, fara acces internet.

Daca vrei sa te conectezi wireless la PC-ul tau, care e conectat la internet, vezi ca trebuie sa dai sharing conexiunii.

Daca e HotSpot chiar nu-mi dau seama care ar putea fi problema.

#23
ely29

ely29

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 09.05.2007

View Postbarboso, on Feb 26 2009, 15:55, said:

Ce retea este, a ta, Hot Spot, ai gasit-o prin vecini, stii tu ca functioneaza ?

Da detalii !

Daca e gasita prin vecini este posibil (desi putin probabil) sa fie doar retea locala, fara acces internet.

Daca vrei sa te conectezi wireless la PC-ul tau, care e conectat la internet, vezi ca trebuie sa dai sharing conexiunii.

Daca e HotSpot chiar nu-mi dau seama care ar putea fi problema.

Nu e o retea din vecini, e reteaua de la munca. Eu nu vreau sa ma conectez la PC, ci direct la router-ul wireless.
Am sa mai incerc, credeam ca mai trebuie activat ceva si nu stiu eu.

Thx.
Bafta!

#24
drusu.sv

drusu.sv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 29.06.2007

View Postely29, on Feb 26 2009, 17:02, said:

Nu e o retea din vecini, e reteaua de la munca. Eu nu vreau sa ma conectez la PC, ci direct la router-ul wireless.
Am sa mai incerc, credeam ca mai trebuie activat ceva si nu stiu eu.

Thx.
Bafta!

vezi in start>settings>wi-fi, in tab-ul network adapters sa ai la my network card connects to The Internet

#25
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 16.03.2007

View Postely29, on Feb 26 2009, 17:02, said:

Nu e o retea din vecini, e reteaua de la munca. Eu nu vreau sa ma conectez la PC, ci direct la router-ul wireless.
Am sa mai incerc, credeam ca mai trebuie activat ceva si nu stiu eu.

Verifica daca acea retea are restrictii la conectare (filtrari pe baza de adrese mac, ip-uri personalizate etc.), restrictii care se gasesc de obicei in configuratia routerului.

#26
alinescoo

alinescoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 21.11.2005
Am un polaris de 1 an si 1 luna. In conditiile in care vorbesc relativ putin (max 10 minute pe zi) si nu fac altceva imi tine bateria aprox 3 zile. Daca ma conectez WIFI la routerul meu scade bateria simtitor. De asemenea daca semnalul GSM nu este foarte bun, iarsi scade bateria.
Legat de viteza: eu sunt foarte dezamagit de acest device.Initial a avut WM 6 care se misca ca si ochiul mortului. Dupa aia a venit WM6.1 la care i-am facut upgrade. La fel. Dupa aceea am inceput sa ii pun ROM-uri customizate. Acest lucru a adus cu sine o imbunatatire semnificativa a performantelor. Insa in continuare filmele la rezoltuii desktop nu merg decat cu player specializat, scroll-ul in ferestre se face sacadat, icon-urile se redeseneaza greu. Polaris are o problema cu driveri, atat cei 3D cat mai ales cei 2D, redesenarea ecranului facandu-se greu. Momentan rulez pe el WM 6.5 beta care merge bine comparativ cu WM 6.1
Nu cred ca voi achiziona vreodata alt produs HTC.

#27
dulamaa9

dulamaa9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 17.08.2007
@alinescoo: salut. ce versiune de rom folosesti? wm6.5 de la pcarvalho? eu o am pe asta wm6.5 21234 cu versiunea radio 1.59.44.02 si vreau sa-ti spun ca imi merge fff bine. la consum, bateria cam la 3 zile se duce ca si la rom-ul original, in schimb imi merge mai bine. la video folosesc core player si nu am probleme cu filmele: cadre sacadate, intreruperi sunet. inca nu am reusit sa vad subtitrarile pe el :D. sunt multumit de el. e adevarat ca nu am mai testat si altele, decat un htc diamond care se misca mai repede, dar acum cand i-am pus acest rom e la fel.

#28
crysro

crysro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 09.02.2007
Stie cineva de unde pot cumpara o tastatura pentru un touch cruise?

#29
1fresh

1fresh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 11.06.2006
Se pot decoda Toch Cruise,ca e codat Vodafon?

#30
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Vezi aici un tutorial, te intereseaza doar prima parte.

#31
Croconelu

Croconelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 02.10.2005
buna, merita un tel htc cruise 6 mil rol ? are cam 6 luni de utilizare, arata foarte bine si are toate accesoriile standard.
as aprecia un raspuns urgent.
parerea voastra.

multumesc.

#32
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Eu cred ca da; personal il am de vreo 18 luni si sunt foarte multumit de el, chiar cu ROM-ul original, i-am schimbat doar Radio.

Sa nu te astepti la cine stie ce poze, in rest isi face toata treaba fara probleme.

Cu exceptia foliei de protectie, pe care trebuie s-o schimb, arata impecabil si astazi, la folosire intensiva, atat ca telefon, cat si ca PDA (office, net, mail, bursa), uneori radio, foto sau GPS...

Edited by barboso, 30 November 2009 - 13:15.


#33
stephano

stephano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 27.01.2008
l-am cumparat de la cineva dar nu a avut in cutie cd -ul cum pot face rost de programul de pe cd?

#34
ph08xdx

ph08xdx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 14.06.2007

View Poststephano, on 28th December 2009, 21:21, said:

l-am cumparat de la cineva dar nu a avut in cutie cd -ul cum pot face rost de programul de pe cd?
Apropos...Mie mi-a furat un tip de bine telefonul TC si am ramas cu cutia, discul original, un stylus si o baterie de rezerva. Daca are cineva nevoie ca eu nu mai am... Sunt din Ploiesti...

#35
bebe_13

bebe_13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.03.2010
SI EU VREAU SA ACHIZITIONEZ UNUL...DATI-MI SI MIE CATEVA IDEI DE UNDE IL POT LUA VA ROG FRUMOS :peacefingers: :confuzzled: :notangel: :notangel: :confuzzled:

#36
rotarudan0102

rotarudan0102

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.09.2009
am eu unul de vanzare. mai am un touch diamond si nu am ce face cu 2 asa ca cruise-ul il vand
daca esti interesat suna: 0746120013

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate