Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale
 Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...
 

Sfat achiziție TV LCD/LED [comentarii doar despre LCD/LED].

* * * * * 23 votes
  • This topic is locked This topic is locked
37560 replies to this topic

#26245
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 ceanu1980, on 13 noiembrie 2018 - 10:03, said:

da sa te pupe undeva nu vrei pt 30 lei
sanse sunt mici,dar sunt
daca e vreo gasca pe la curier te va lasa sa-l bagi in priza,altfel nu
verificare doar vizuala este permisa,fara proba si au dreptate
daca iti pasa cat de cat,nu proba tv,i-l poti nenoroci pe sofer
Sa te pupe pe tine,pentru ca o gramada de lume face asta.Crezi ca il probeaza careva la 380V?Cu ce rahat sa-l nenorocesti pe sofer?La fel de bine il pot scapa din mana la proba vizuala si sa i-l dau in brate sa se descurce.

#26246
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Problema, in cazul meu nu se pune daca androidul ala 6 sau 7 se comporta ca cel de pe mobil, ar fi stupid sa ma gandesc la asta.
Ideea este, la un buget de 2000-2500 daca merg pe un philips ambilight cu android, 16Gb stocare interna si 2 Gb Ram, sau merg pe un samsung cu Tizen model 2017 , adica mai scump decat 2018 dar cu DTS, ca am inteles ca e za shit asta .
Sau, varianta B , iau un Full HD de 1400 lei si un compu stick si il fac mai smart decat alea de 10 mii de lei.
Smartul pentru mine inseamna sa ma conectez ocazional cu telefonul la el, sau sa ii dau un youtube, nu sunt consumator de media....inca 😂
Voi vedea, mai citesc momentan, oricum anul asta nu merita cumparate, poate prin Februarie...

Edited by M0sGerila, 13 November 2018 - 19:59.


#26247
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,016
  • Înscris: 25.04.2016
In cazu asta, mai bine mergi pe Samsung, dar ceva 4k.

#26248
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,016
  • Înscris: 25.04.2016
Dar daca nu esti hotarat sa cumperi acum, zic sa te mai documentezi, inclusiv la fata locului prin magazine. Intre timp, pe masura documentarii, foarte probabil sa-ti creasca si prententiile care vor aduce si o suplimentare de buget ;)

#26249
paul_nt

paul_nt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 17.04.2008
Salut. Sunt interesat sa cumpar un TV la un buget de maxim 2000 RON inclusiv.

Din cautarile mele am zis ca acest tv https://www.emag.ro/...c/pd/DVRNYJBBM/ ar fi tocmai bun, chiar daca e pretul putin peste buget dar sper sa fie redus vineri. Initial voiam un tv Samsung dar din ce am citit din reviewuri toata seria 2018 este slaba plus ca lipseste decodorul de sunet DTS

Televizorul il voi folosi doar pentru TV, FILME(musai) iar functia de smart poate doar netflix..dar foarte rar..

Alegerea facuta este una buna? Daca nu, ce-mi recomandati in acelasi buget ?

#26250
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
https://www.emag.ro/...g/pd/DLJ1MJBBM/

Noua gama toshiba / aka vestel & tcl

Edited by adiatric, 13 November 2018 - 22:07.


#26251
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,428
  • Înscris: 06.11.2014

 paul_nt, on 13 noiembrie 2018 - 21:35, said:

Salut. Sunt interesat sa cumpar un TV la un buget de maxim 2000 RON inclusiv.

Din cautarile mele am zis ca acest tv https://www.emag.ro/...c/pd/DVRNYJBBM/ ar fi tocmai bun, chiar daca e pretul putin peste buget dar sper sa fie redus vineri. Initial voiam un tv Samsung dar din ce am citit din reviewuri toata seria 2018 este slaba plus ca lipseste decodorul de sunet DTS

Televizorul il voi folosi doar pentru TV, FILME(musai) iar functia de smart poate doar netflix..dar foarte rar..

Alegerea facuta este una buna? Daca nu, ce-mi recomandati in acelasi buget ?


Oricand un Samsung fara DTS decat RGBW-ul LG-ului (adica 4K fals). Esti atent ce filme descarci de pe torrent si... aia e.

#26252
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005

 ithanium2, on 13 noiembrie 2018 - 07:20, said:


TV-ul e un Q6FN.
Sincer...si eu am avut probleme cu ESD-ul cu un Samsung S7...l-am trimis de 2 ori la ei si i-am amenintat cu OPC ca sa il repare cum trebuie. Dar aici e altceva...e un service autorizat local, probabil colaboratori de-ai ESD-ului. Eu totusi cred ca TV-ul este ok si e doar o problema de asamblare izolata.
Personal ma multumeam si daca il demonta pe cel vechi si il monta la loc. Chestia este, ca legal nu prea am ce sa fac. L-am luat din magazin fizic, deci retur nu mai am cum sa ii fac(au trecut 48 de ore). Si la OPC, daca ar fi sa ma duc nu cred ca as rezolva ceva, pentru ca, functional vorbind TV-ul nu are nici o problema.
Acum iti ramane sa verifici daca alte Q6FN fac la fel zgomote, daca nu. e posibil si normal sa ti'l schimbe... ceri asta service ului.
Am mai vizitat azi 2 si aveau o imagine super icic se vedea ceva, pentru ca am avut un film HDR pe stick si nu l'a recunoscut, trebuia sa incerc sa comut intai din setari pe HDR, desi slabe sperante sa se rezolve asa. Astia din Carrefour nu mi'au mai dat telecomanda, dar in rest lumea e amabila oriunde ai dori sa faci un test.
Ce e important am observat ca functia HDR are influenta si la continutul non HDR, atat de mare incat fara HDR activat la inceput mie mi s'a parut ca se vede cu culori saturate gen TV Samsung ieftine de acum 10 ani, dar la o a 2'a vizionare se pare ca m'am inselat.
La alte TV uri daca nu ai continut HDR nu vedeai nicio diferenta, suspect de interesant.
Am mai observat si alte chestii la el ca si la Q7, dar e alta discutie.

#26253
paul_nt

paul_nt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 17.04.2008

 iZet, on 13 noiembrie 2018 - 22:10, said:



Oricand un Samsung fara DTS decat RGBW-ul LG-ului (adica 4K fals). Esti atent ce filme descarci de pe torrent si... aia e.
L-ai testat? Cum adica 4k fals? Poti explica te rog mai amplu sa pot intelege si eu?
Samsung fara DTS inseamna ca 90% din filmele de pe torrent nu au sonor..prefer altceva decat sa stau 2 ore sa convertesc fiecare film manual...

#26254
jonnie007

jonnie007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 22.02.2009
Se gasesc inca modele Samsung 2017 cu DTS si tot tacamu’.

#26255
paul_nt

paul_nt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 17.04.2008

 jonnie007, on 13 noiembrie 2018 - 23:09, said:

Se gasesc inca modele Samsung 2017 cu DTS si tot tacamu’.
Am un model 2017 și anume 40MU6102 luat pentru părinți anul trecut și are un judder enervant pe posturile tv. Făcut update-uri la zi și nimic...Tocmai de aceea m-aș îndrepta spre altă marcă dar nu cunosc...

#26256
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,179
  • Înscris: 16.10.2008

 paul_nt, on 13 noiembrie 2018 - 23:06, said:

L-ai testat? Cum adica 4k fals? Poti explica te rog mai amplu sa pot intelege si eu?

Structura RGBW inseamna ca la 3 pixeli colorati ai unul alb. Deci 4k pe 3 sferturi.

#26257
jonnie007

jonnie007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 22.02.2009
Din ce am inteles, asta-i o maladie care s-a “lipit” de toate marcile.
O s-o constat pe pielea mea , ca astept sa-mi vina un 50MU6102 de la Carrefura.

#26258
nikolas

nikolas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 12.11.2003
Salutare

Recunosc ca atatea pareri si variante m-au bulversat.
Ma gandeam la un Samsung q7fn de 55inch, insa faptul ca nu are DTS, imi da de gandit.
Voi ce ati recomanda intr-un buget de 5.000 ron , 55 inch, care sa aiba si DTS si sa fie rezonabil la caracteristici (sa nu fie o "petarda")?

Multumesc

Edited by nikolas, 14 November 2018 - 07:35.


#26259
Stecheru

Stecheru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 16.09.2007
Vezi ca unele magazine mai au in stoc variant 2017 cu DTS, respective Q7F, fara N.

#26260
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,428
  • Înscris: 06.11.2014
Adica 55Q7FAM.

#26261
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 11.08.2007

 nikolas, on 14 noiembrie 2018 - 07:35, said:

Salutare

Recunosc ca atatea pareri si variante m-au bulversat.
Ma gandeam la un Samsung q7fn de 55inch, insa faptul ca nu are DTS, imi da de gandit.
Voi ce ati recomanda intr-un buget de 5.000 ron , 55 inch, care sa aiba si DTS si sa fie rezonabil la caracteristici (sa nu fie o "petarda")?

Multumesc

Cauta si tu Samsung 55MU7002 sau 8002 sau Q7FAM, toate de anul trecut...din pacate sunt mai scumpe decat cele de anul asta.
Asta spune multe despre calitatea celor de anul asta.

#26262
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 29.05.2004
Din moment ce MU7002 a iesit de pe radar, revin cu întrebarea despre modelele astea disponibile pe emag:

Sony BRAVIA 55XF7077
Panasonic TX-55FX600E
Samsung 55NU7102
LG 55UK6200PLA

Vine Black Friday si trece, si eu tot nu stiu ce sa aleg....

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate