Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 

Radio Galaxy

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
1506 replies to this topic

#1189
STEFAN20152019

STEFAN20152019

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 15.09.2021

View PostWebSourceC, on 10 noiembrie 2021 - 20:16, said:

Si-a revenit in seara asta.
Acuma am verificat si se aude mai bine decat ieri.

#1190
Radyosu

Radyosu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 16.10.2019

View PostSTEFAN20152019, on 10 noiembrie 2021 - 21:08, said:


Acuma am verificat si se aude mai bine decat ieri.
Te referi la semnal sau la calitate?

#1191
STEFAN20152019

STEFAN20152019

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 15.09.2021

View PostRadyosu, on 10 noiembrie 2021 - 22:35, said:

Te referi la semnal sau la calitate?
Ma refer la ambele. Eu folosesc un radio HAMA DIT1000MBT si o antena Yagi FM cu 3 elementi instalata vertical. Il poti receptiona foarte bine si cu un dipol simplu dar de doua zile semnalul scadea (3 din 5 linii) si se auzea rau (ca si cand ceva il bruia) nu avea RDS. Azi dupa ce a revenit semnalul este bun (4 din 5 linii cum este in general, plus RDS) si se aude clar.

#1192
Iulian_Dj

Iulian_Dj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 17.10.2005
Zilele astea se efectueaza defrisari in culoarul de siguranta al liniei electrice aeriene care alimenteaza varful Cozia. Sunt anuntate intreruperi in alimentarea cu energie electrica a consumatorilor din zona.
De aceea emisia unor posturi de radio de pe Cozia este oprita in anumite intervale de timp ale zilei.

Edited by Iulian_Dj, 11 November 2021 - 08:17.


#1193
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,399
  • Înscris: 04.05.2017
Este on observ, receptionabil :) in Bucuresti la cativa pasi de Unirii pe sony xpeia Z5c. la inaltime, si in zona inalta sura mare in parcul Tineretului langa Bellu cu fata spre Casa Poporului intra acceptabil .

#1194
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,357
  • Înscris: 19.01.2015
Cu putina propagare 96,4 Cozia se prinde si in Otelu Rosu CS.

#1195
ctingeo

ctingeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 25.09.2010
Prind Galaxy Fm pe mai multe frecvente decât Romania Actualități. Păcat de frecventele irosite...dj-i obosiți, știrile slabe, muzica aleasa anapoda, una bună, zece proaste...

#1196
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,399
  • Înscris: 04.05.2017
paganda fm. Da si culmea ca reteaua lor este functionala cap - coada zic. Isi dau interesul sa se auda - prinda pe FM. Practic asta e baza lor , FM ul nu online ul observ.
Dupa cate realizez, majoritatea isi inregistreaza stirile-emisiunele pe pc ul sau laptopul lor cu microfon de la Auchan - Magazin China Town gen , vestitul condensator de 3 lei :) .
Niste insert uri copiate de la pro tv prost , probabil direct de pe tv brut. Spoturile cu Galaxy sunt vechi probabil demult comandate de la o firma din afara specalizata pe asa ceva, dar au lejer 18 ani :) .
Deci investitii pe productie nu se observa, se merge rudimentar, fiecare cu ce poate. In schimb muzica e amstecata cu cea care era si pusa la gramada, clar nu au director de programe. Acolo probabil mai sunt cativa care fac fix pentru a transmite ce li se spune si ceva reclame locale pentru a-si scoate salariile si niste cheltuieli. Restul vine de la Nicolicea si securistii pesedisti :) ca sa tina fiecare statie-releu in viata. Sunetul este decent chiar placut , si muzica asa cum este nu prea o mai auzi la nimeni. :)

#1197
ValiMiX

ValiMiX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,043
  • Înscris: 23.07.2009
Cam ai dreptate, cu mai multa implicare, ar putea face ceva frumos, acoperă destul de bine sud - vestul tarii. în Craiova am vazut ca are și radio text, într-un timp parca am prins și pe Cozia, în Alexandria, nu am văzut niciodată (vorbesc despre ce am prins) ar prinde prinde un refresh, fără diverse preluări de la posturile religioase, daca se vrea, se poate

#1198
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,399
  • Înscris: 04.05.2017
Pe receptie nu imi dau seama la ora asta ,fiind si ploaie cu multa umeazala , pare a fi ceva acolo pe 96,4 n Bucuresti undeva nu departe de zona Unirii. La inaltime , de fel cand este atmosfera mai linistita si putin mai clad ca acum , se aude decent. Nu pare a fi propagare , nu e vremea perioada potrivita , dar oricum se aude ceva vag.
Cozi oricum pana la Videle se poate auzi destul de bine. Antenele sunt cam cu spatele spe Pitesti Bucuresti oarecum, usor in lateral, acoperind mai bine doar pana in Valcea si spre Sibiu.

#1199
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,357
  • Înscris: 19.01.2015
Ar putea sa-i cumpere Intact pentru extinderea lui ZU si Romantic de exemplu.

In alta ordine de idei 94,6 Lupeni are sunetul dat destul de incet fata de 90,1 Novaci si intre 100,3 si 99,1 exista un mic delay de vreo 5 secunde pe cele doua.

View PostValiMiX, on 29 decembrie 2021 - 23:27, said:

Cam ai dreptate, cu mai multa implicare, ar putea face ceva frumos, acoperă destul de bine sud - vestul tarii. în Craiova am vazut ca are și radio text, într-un timp parca am prins și pe Cozia, în Alexandria, nu am văzut niciodată (vorbesc despre ce am prins) ar prinde prinde un refresh, fără diverse preluări de la posturile religioase, daca se vrea, se poate

Si la Resita si Caransebes are RT, la Lupeni il are cu spatiu fata de alte frecvente (GALAXY FM).

#1200
maritus

maritus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 02.02.2006
E activat PTY pe undeva?

#1201
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 26.09.2010
96.4 Cozia nu îl are activat. Restul frecventelor nu știu, că nu le recepționez la un nivel de semnal suficient pentru a verifica.

#1202
ctingeo

ctingeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 25.09.2010
Mușcelul e în blanc, in zonă nu se prinde altă frecvență

#1203
ctingeo

ctingeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 25.09.2010
Întreruperi în retransmisie în rețeaua Galaxy Fm, in aceasta dimineață, probabil de la ger

Toate frecvențele pe care le recepționez, au întreruperi acum: Muscel,Novaci, Slatina, Craiova, Alexandria și Turnu Măgurele

#1204
Iulian_Dj

Iulian_Dj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 17.10.2005
Locuiesti in zona Caracal sau unde le receptionezi pe toate pe radio ?

#1205
ctingeo

ctingeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 25.09.2010
Bârla, Arges!

#1206
ctingeo

ctingeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 25.09.2010
96,4 Cozia, are deviația mărită, e supramodulat, practic s a lungit de la 96,2 până la 96,6! Vi se pare corect că un post sa ocupe atâta bandă?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate