Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 

House M.D. (2004 - 2012)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
583 replies to this topic

#91
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 16.07.2007

Quote

uite trailer cu episodul 7,si apare abia peste 2 saptamani mad.gif !nu te cred ca te lasi de House,e IMPOSIBIL!!!

da,e abia peste 2 sapt. pt ca-s alegerile chiar Martea viitoare si toate sunt scoase din program atunci ca americanii sunt si mai disperati ca noi cu programele astea din ziua cu pricina.

ah,ba ma las desi mi-e greu ca era serialul meu preferat(impreuna cu Heroes)si Hugh Laurie e obsesia mea principala si absoluta dar mie personal mi se pare ca au stricat-o pe Cuddy ca personaj de cand au inceput cu prostia asta numita Huddy (care nici nu a existat de la inceput,nu era in plan)iar acum ea practic nu prea mai are alt rost in afara de a fi tinta glumelor mult prea exagerate pe care House le face referitor la tinuta ei (si care in nici un caz nu ascund vreo dorinta ascunsa ,le face pe un ton total sarcastic si nesimtit iar la el se vede cand zice ceva doar ca sa-si mascheze niste sentimente),nu mai are pic de autoritate,o arata doar cum se aseaza ea pe birou ,picior peste picior(ca doar asa face un sef de spital cand vin subalternii la ea).

asta s-a adaugat la obsesia pe care mai nou o au scenaristii astia pt 13 chiar cand majoritatea fanilor nu o plac(mie personal nu mi se pare un personaj rau dar mi se pare aiurea sa se concentreze atata pe povestea ei ,ajungem sa aflam mai multe despre viata ei in jumatate de sezon ,decat am aflat despre Cameron,Chase,Foreman si chiar Wilson sau Cuddy in 4 sezoane),lipsa lui Cameron si a lui Chase(desi nu vreau sa-i vad formand un cuplu ca e la fel de ilogic si stupid ca Huddy),bataia asta generala de joc .Pacat,ca mie chiar imi placeau cazurile si umorul e inca la fel ca la inceput ,ca sa nu mai mentionam geniul lui Hugh Laurie!

#92
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008

View Postentity22, on Oct 30 2008, 18:14, said:

da,e abia peste 2 sapt. pt ca-s alegerile chiar Martea viitoare si toate sunt scoase din program atunci ca americanii sunt si mai disperati ca noi cu programele astea din ziua cu pricina.

ah,ba ma las desi mi-e greu ca era serialul meu preferat(impreuna cu Heroes)si Hugh Laurie e obsesia mea principala si absoluta dar mie personal mi se pare ca au stricat-o pe Cuddy ca personaj de cand au inceput cu prostia asta numita Huddy (care nici nu a existat de la inceput,nu era in plan)iar acum ea practic nu prea mai are alt rost in afara de a fi tinta glumelor mult prea exagerate pe care House le face referitor la tinuta ei (si care in nici un caz nu ascund vreo dorinta ascunsa ,le face pe un ton total sarcastic si nesimtit iar la el se vede cand zice ceva doar ca sa-si mascheze niste sentimente),nu mai are pic de autoritate,o arata doar cum se aseaza ea pe birou ,picior peste picior(ca doar asa face un sef de spital cand vin subalternii la ea).

asta s-a adaugat la obsesia pe care mai nou o au scenaristii astia pt 13 chiar cand majoritatea fanilor nu o plac(mie personal nu mi se pare un personaj rau dar mi se pare aiurea sa se concentreze atata pe povestea ei ,ajungem sa aflam mai multe despre viata ei in jumatate de sezon ,decat am aflat despre Cameron,Chase,Foreman si chiar Wilson sau Cuddy in 4 sezoane),lipsa lui Cameron si a lui Chase(desi nu vreau sa-i vad formand un cuplu ca e la fel de ilogic si stupid ca Huddy),bataia asta generala de joc .Pacat,ca mie chiar imi placeau cazurile si umorul e inca la fel ca la inceput ,ca sa nu mai mentionam geniul lui Hugh Laurie!
ai dreptate,dar daca nu cu (,) Cuddy atunci cu cine???la inceput ma gandeam ca "aleasa" e Cameron sau la sfarsitul sezonului I si inceputul sezonului II parea ca se va impaca cu sotia lui.In penultimul episod din sezonul 4 chiar ma gandeam ca e posibil sa aiba o aventura cu Amber si pareau ca se potrivesc la personalitate.Pana la episodul asta nu parea sa fie mai mult decat o simpla relatie de prietenie intre ei si acum 2 episoade parea ca e interesata de detectivul ala.Acum in episodul 7 (daca ai vazut trailerul) Wilson ii spune ca mereu a avut sentimente pentru ea :eek: si ii propune lui House sa o scoata la o intalnire in oras iar House rade cu Foreman de ce s-a intamplat aseara.

Mie asta imi place,ca e ceva neasteptat,asta face serialul mai bun.Poate a fost doar un sarut,poate e mai mult.Vedem in urmatorul episod. :peacefingers:

#93
fluffyOrange

fluffyOrange

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 21.11.2008
Salutare !
Ma alatur si eu userilor placut surprinsi ca exista un topic legat de House :D .
Un mic trivia pt fanii Hugh Laurie care m-a surprins : Stiati ca a jucat in 101 Dalmatians ? A avut un mic rol in care fura catelusi  :P Oricum, in niciun caz nu mi-a schimbat opinia despre el, ramane un mare actor in ochii mei.
Vad ca nu s-a mai scris de ceva vreme despre ultimele episoade. Sunt curios ce parere mai au altii despre ultimele schimbari. Eu unul sunt multumit de solutie. Mai multe nu spun sa nu dau spoilere.

#94
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 16.07.2007
eu nu sunt de acord cu schimbarile astea deloc si 13 ma enerveaza la culme mai ales cand apare cel putin la fel de des ca House . House/Cuddy ma face sa nu vreau sa ma mai uit,e ingrozitor pentru mine,mai rau ca un horror .Noroc cu Hugh,Jennifer Morrison si personajul in sine ca altfel chiar ma lasam de tot si asta desi era serialul meu preferat si ar fi in continuare.
Episodul urmator ar trebui sa fie mai interesant si pentru mine ca Guest Star-ul saptamanii e un actor super bun care a castigat un Emmy anul asta,il cheama Ivanek.

PS - Hugh a jucat si in Stuart Little :D .Omul e foarte talentat in general,poate sa treaca de la tocilar extrem la cel mai "cool" om din lume. Ar trebui sa urmariti Blackadder si Jeeves and Wooster,sunt geniale.A scris si un roman politist,foarte amuzant,un fel de parodie .Fanilor House ,Heroes si Desperate Housewives le recomand albumul inregistrat LIVE al Band From TV .Band From Tv e o formatie facuta de Greg Grunberg(Matt,Heroes)care canta in scopuri caritabile fie la diferite evenimente fie in concerte organizate chiar de ei iar CD/DVD-ul lansat luna trecuta e tot in scopuri caritabile,100% din bani se duc catre niste fundatii pe care ei le-au ales.Canta hituri mai pe stilul rock cunoscute si pe alocuri putin adaptate,suna foarte bine,mie-mi place.Hugh canta la pian (+ voce) ,Grunberg la baterie,Jamie Denton(Desperate H) la chitara si mai nou canta si Jesse Spencer(Chase,House) la vioara electrica.Bine,mai sunt si alti membri iar cateodata au invitati(au fost o gramada si de prin Heroes,Lost,Desperate H,etc).Idea era ca Hugh are si talente muzicale

#95
fluffyOrange

fluffyOrange

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 21.11.2008
Am cautat si eu clipuri cu Laurie pe youtube. Talentat rau omul asta  :coolspeak:

#96
fluffyOrange

fluffyOrange

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 21.11.2008
Hai mah, cum poate sa nu-ti mai placa House? Da, sunt de acord, chestia asta cu relatia House/Cuddy e cam dubioasa dar totusi... Te provoc sa te uiti la episodul 9, asta nou si sa spui ca nu-ti mai place House ! :P

#97
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 16.07.2007
m-am uitat la episodul 9 azi pt ca o confruntare Hugh Laurie - Zelijko Ivanek nu trebuie pierduta ,e un spectacol actoricesc. Asta mi-a placut,mi-a placut pana si de 13(sau ,ma rog,am putut-o intelege si nu m-a calcat pe nervi)dar subtilele momente Huddy m-au enervat cat pentru toata saptamana,mi se pare telenovelistic si urat ,are mai multa "chemistry" cu 13 decat cu Cuddy iar Cameron iar n-a aparut cat mi-as fi dorit.

Eh ,dupa sneakpeak-urile pt episodul urmator m-am convins ca revine la varianta telenovelistica avand in vedere ca toate au fost Huddy.
Pacat,am recomandat serialul asta la toata lumea,in fiecare zi,ma obsedeaza,a fost genial si inca recomand oricui sa urmareasca primele 3 sezoane,chiar si pe al 4lea ,era cel mai bun si inteligent serial dar a avut grija Katie Jacobs sa-l "omoare" (aia e mare fana Huddy si prietena super buna cu Lisa Edelstein si de cand are mai multe atributii a inceput serialul sa se schimbe )

#98
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008
waw...cum naiba n-am dat peste topic de un an????????????

imi place la nebunie serialul, astept fiecare zi de miercuri sa apara pe torrente episodul care apare martea in state...am vazut primele serii dintr-o suflare, maraton de weekend, cate o serie pe weekend. prea tare :)
eu mai sunt si fascinata de medicina si de cazuri ciudatele, e perfect pentru mine :lol:

adevarat, e cam romantat lately si sper sa si-o traga astia doi odata sa se mai calmeze spiritele, dar per total imi place enorm

aaaa, si daca stau sa ma gandesc ca tot am vazut episodul 10 acu o ora, cred ca 13 se cupleaza cu foreman :P banuiesc de ceva timp ca el o poate aduce pe calea cea buna :lol:  :lol:  :lol:

#99
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 16.07.2007

Quote

sper sa si-o traga astia doi odata sa se mai calmeze spiritele, dar per total imi place enorm

asta chiar nu e indicat pt sanatatea mea..........chiar ca nu m-as mai uita deloc.Eu sper doar sa scrie scenaristii aia o scena ceva in care sa arate ca House nu are sentimente pt aia si sa se termine prostia asta dar nu-s sanse .Eh,alt episod la care nu ma voi uita :( Eh,noroc ca am sezoanele trecute pe DVD sa ma uit la ele.Cand ma enervez bag un episod de prin sezonul 2 si ma relaxez.Ah,ce vremuri bune erau atunci,cu Cameron,Cudd care avea si ea un rost,cazurile alea interesante,filozofie.......

Eh,macar Hugh Laurie o sa fie invitat la Conan pe 9 Decembrie si pe 13 Decembrie e gazda la Saturday Night Live deci e bine,am si eu ce vedea

Oricum,recomand cu mare caldura primele 3,hai 4,sezoane in care a fost chiar cel mai tare serial EVER.Sper sa dea AXN si seria 3 curand pt ca am observat ca totusi s-a uitat lumea cat de cat,au rasarit fani si pe la noi.

#100
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

View Postentity22, on Dec 4 2008, 00:05, said:

asta chiar nu e indicat pt sanatatea mea..........chiar ca nu m-as mai uita deloc.Eu sper doar sa scrie scenaristii aia o scena ceva in care sa arate ca House nu are sentimente pt aia si sa se termine prostia asta dar nu-s sanse .Eh,alt episod la care nu ma voi uita :( Eh,noroc ca am sezoanele trecute pe DVD sa ma uit la ele.Cand ma enervez bag un episod de prin sezonul 2 si ma relaxez.Ah,ce vremuri bune erau atunci,cu Cameron,Cudd care avea si ea un rost,cazurile alea interesante,filozofie.......

Eh,macar Hugh Laurie o sa fie invitat la Conan pe 9 Decembrie si pe 13 Decembrie e gazda la Saturday Night Live deci e bine,am si eu ce vedea

Oricum,recomand cu mare caldura primele 3,hai 4,sezoane in care a fost chiar cel mai tare serial EVER.Sper sa dea AXN si seria 3 curand pt ca am observat ca totusi s-a uitat lumea cat de cat,au rasarit fani si pe la noi.

da, sincer si eu prefer primele 3 serii. mie 4 nu mi-a placut in mod deosebit, ma enervau omuletii aia la gramada. dar nu pot sa nu ma uit, sunt demult la stadiul de dependenta si miercurea o am mereu planificata pt house.

in ceea ce-i priveste pe cei 2 eu cred ca or s-o mai tina cu lalaiala asta numita flirt, nu cred ca-i vor cupla definitiv ca ar risca sa-si piarda house din charm. eu asa cred...vor doar sa-l mai romanteze, atat, ca prinde la public amorul. la care public nu stiu, dar se pare ca prinde daca nu s-a revoltat nimeni.

#101
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 16.07.2007
^ oh,s-au revoltat. cam 80% din fani nu o suporta pe 13 iar in afara de fanii Huddy toata lumea e impotriva (spre scarbita) de "perechea" asta .Pe mine nu ma deranjeaza sa bage si ceva legat de romance dar vreau sa o lase cum era in primele 3 sezoane,subtil,frumos,nicidecum vulgar sau injositor cum e Huddy pentru House si Cuddy care acum e doar o marioneta.Mie imi placeau subtilitatile cu Cameron(de ex : sa comparam scena aia cu robotul mecanic din No Reason -ultimul episod din sezonul 2,ala cand a fost House impuscat- cu stripteassul lu' Cuddy .Ambele au fost in mintea lu' House si ambele aveau conotatii romantice dar in cazul lui Cameron a fost,dupa cum ziceau pe comentariul episodului pe DVD, reprezentata teama lui House de a se rani si de a-i rani ei sentimentele,respectul pentru ea,sentimente mai profunde,pe cand stripteassul lui Cuddy a fost total patetic si felul in care se poarta cu ea e patetic).
    Nu stiu de ce au vrut producatorii sa schimbe ceva pentru ca serialul crestea in audienta de la sezon la sezon(anul trecut a fost pe locul 2 in topul programelor cu scenariu - adica minus reality show-uri gen American Idol care rup tot). Au scazut ratingurile de la ,in general ,16-19 milioane anul trecut la 12-13 .Din Ianuarie nu mai e Marti,o sa fie Luni (probabil din cauza ca NCIS ii bate de-i stinge anul asta).Si pe mine ma obsedeaza serialul(bine ,pe mine ma obsedeaza si actorul :D) dar ma enerveaza asa tare ca nu mai pot sa ma uit,sunt la curent cu tot si am vazut episodul cu Zelijko Ivanek dar cand incepe cu chestii d'astea ieftine si telenovelistice gen "Cuddy se muta cu House in birou ca sa fie mai aproape de el iar el o pipaie nitel ca doar se iubesc" mi se face rau.Ca sa nu mai vorbim de 13 care are mai mult screentime decat House in unele episoade.

#102
fluffyOrange

fluffyOrange

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 21.11.2008
Mda, episodul 10 a fost chiar printre cele mai slabe care le-am vazut. Sper sa nu mentina directia asta ca ar fi pacat. Sunt de acord ca treaba cu Huddy e de caca dar 13 chiar imi place. Poate ca apare cam prea des dar are apartii interesante totusi, e un personaj foarte complex.

#103
Taleniekov

Taleniekov

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 05.03.2008
Mie-mi palce personajul 13. E foarte complex, are aparitii interesante, cat despre fanii care se revolta , sunt dependenti de rutina. Pun pariu ca s-au revoltat si cand House a schimbat echipa.

Edited by Taleniekov, 10 December 2008 - 22:03.


#104
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 16.07.2007
^ pai d-aia s-au revoltat,ca s-a schimbat echipa cand nu era nevoie .Am aflat in 3 sezoane mai putin despre Cameron si Chase decat am aflat despre 13 in sub 20 de episoade,e aiurea.Pe mine ce ma enerveaza nu e existenta acestui personaj ci faptul ca uneori apare chiar mai des decat House.Oricum,ultimul episod a fost patetic ,singurul lucru bun fiind faptul ca au reaparut pacientii aia de la clinica.M-am saturat de mutra lui Cuddy si de soap-opera-ul ieftin si bazat pe vulgaritati care-l fac si pe House sa arate prost.Acu' parca nici cazurile nu mai conteaza ,i s-a schimbat formatul si nu era nevoie(CSI e la sezonul 9 si are audiente foarte mari fara sa schimbe mai nimic pana sezonul asta,la fel si NCIS care a avut o incercare de schimbare anul trecut si au scazut ratingurile dar anul asta cand si-au reparat greseala au recuperat ce-au pierdut)Eh,whatever! Pacat,a fost cel mai bun serial!

Din Ianuarie il pune Lunea probabil ca sa-si revina la ratinguri si sa aiba Katie Jacobs acoperire pt a continua telenovela ca in afara de Two and a Half Men nu prea fac serialele de Lunea audiente de peste 10 milioane deci House o sa rupa tot probabil (nici nu stiu daca sa-mi para bine sau rau......poate bine pt Hugh Laurie si talentul lui si rau pt ca asa nimic nu o sa se schimbe).

#105
Taleniekov

Taleniekov

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 05.03.2008

View Postentity22, on Dec 10 2008, 23:38, said:

^ pai d-aia s-au revoltat,ca s-a schimbat echipa cand nu era nevoie .Am aflat in 3 sezoane mai putin despre Cameron si Chase decat am aflat despre 13 in sub 20 de episoade,e aiurea.Pe mine ce ma enerveaza nu e existenta acestui personaj ci faptul ca uneori apare chiar mai des decat House.Oricum,ultimul episod a fost patetic ,singurul lucru bun fiind faptul ca au reaparut pacientii aia de la clinica.M-am saturat de mutra lui Cuddy si de soap-opera-ul ieftin si bazat pe vulgaritati care-l fac si pe House sa arate prost.Acu' parca nici cazurile nu mai conteaza ,i s-a schimbat formatul si nu era nevoie(CSI e la sezonul 9 si are audiente foarte mari fara sa schimbe mai nimic pana sezonul asta,la fel si NCIS care a avut o incercare de schimbare anul trecut si au scazut ratingurile dar anul asta cand si-au reparat greseala au recuperat ce-au pierdut)Eh,whatever! Pacat,a fost cel mai bun serial!

Din Ianuarie il pune Lunea probabil ca sa-si revina la ratinguri si sa aiba Katie Jacobs acoperire pt a continua telenovela ca in afara de Two and a Half Men nu prea fac serialele de Lunea audiente de peste 10 milioane deci House o sa rupa tot probabil (nici nu stiu daca sa-mi para bine sau rau......poate bine pt Hugh Laurie si talentul lui si rau pt ca asa nimic nu o sa se schimbe).
CSI si NCIS sunt seriale cu murder investigation, deci sa le bagi in aceeasi oala cu House M.D. nu prea poti. CSI Miami cel putin e boring as hell, aceeasi rutina, ala cu ochelarii lui care inainte sa si-i puna pe ochi zice ceva gen "we will see about that" si pleaca.

Ca am aflat putin despre Cameron si Chase ai dreptate, puteau sa faca persoanjele mai complexe dar n-au facut-o. Episoadele deveneau la un moment dat plictisitoare, dupa 3 sezoane totrezolvau cazuri in ultimul moment si gata next episode. Era nevoie de o schimbare, o schimbare bine venita din punctul meu de vedere. Asupra personajelor Chase Cameron si Foreman trebuia pus mai mult accentul in primele 3 sezoane. N-au facut-o, too bad , dar sa mai prelungesti cu inca 3 sezoane doar ca sa dezvolti personajele fiindca n-ai facut-o in primele 3 sezoane ar fii fost o aiureala.

"Ultimul episod" Sper ca te referi la 5X11 si nu 5X10 a fost boring as hell, true. Cel mai slab dupa parerea mea de pana acum. Cazul total neinteresant , fat kid folosit a nu stiu cata oara, lipeala dintre cameron si foreman total previzibila etc banalitati.

#106
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008
cum ziceam si mai sus, Foreman si 13 impreuna...nici macare nu sunt mirata, trebuia sa se intample si asta.
cel mai stupid lucru din episod mi s-a parut faza cu copilul...cum moare pustoaica si cum Cuddy gaseste fetita vie si nevatamata si totul se termina cu bine <_< cam trasa de par si nu inteleg de ce nu au renuntat la faza asta cu adoptia.
pe de alta parte, am impresia acum ca or s-o lase mai moale cu Huddy stuff daca apare bebelusa in viata lui Cuddy :)

13 a fost relativ decenta in ultimele episoade, macar nu ma mai doare capul cu problemele ei existentialiste.
aaaaa...si ca o completare la ce spuneati mai sus: chiar daca dupa sezonul 3 se simtea oarecum monotonie pe mine nu ma deranjau cameron, chase si forman in echipa lui house, cu riscul de a rezolva doar cazuri de la un episod la altul fara nimic palpitant. eu pana la urma asa am inceput sa ma uit la house, ca m-a prins un caz din primele episoade :lol:
pentru mine sezonul 4 a fost cel mai naspa, mai naspa decat 5...ma oboseau ingrozitor episoadele cu adunatura aia de oameni care de care mai ciudatel

#107
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 16.07.2007
sezonul 4 a mai fost cum a fost dar 5 in afara de episodul 4 (Birthmarks,ala numai cu House si Wilson care a fost intradevar emotionant,amuzant si dramatic in acelasi timp + Hugh Laurie si Robert Sean Leonard se potrivesc perfect ca prieteni )si episoadele 7 si 9 care au avut cazuri interesante (mai putin partile patetice in care au incercat sa transforme interactiunea naturala si formata de la inceput intre House si Cuddy in ceva total romantic si nepotrivit )a fost rau de tot ,nici n-am putut sa urmaresc episoadele.

Eu personal nu vreau ca 13 sa dispara ,daca ar avea mai putin screentime (adica daca ne-ar da portii mai mici de ea ca sa nu ne stea in gat)ar fi ok.Problema e ca la inceput (si chiar si acum) e un fel de inlocuitor a lu' Cameron .Pana si  episodul 5 din sezonul asta cand a fost faza aia cu 13 care se culca cu femei,i-a droguri si se autodistruge singura pt ca se gandeste ca o sa moara e un fel de versiune mai dezvoltata a ceea ce a facut Cameron in sezonul 2 cand se temea ca i-a dat pacientul ala HIV.

Quote

CSI si NCIS sunt seriale cu murder investigation, deci sa le bagi in aceeasi oala cu House M.D. nu prea poti. CSI Miami cel putin e boring as hell, aceeasi rutina, ala cu ochelarii lui care inainte sa si-i puna pe ochi zice ceva gen "we will see about that" si pleaca.

CSI si NCIS sunt pe acelasi tipar cu ce era si cu ce ar trebui sa fie House.Adica,cineva e omorat/se imbolnaveste , politia investigheaza/doctorii incearca sa gaseasca problema,exista niste ipoteze gresite sau incomplete/diagnostice gresite sau incomplete, la sfarsit se descopera criminalul/boala .Sunt seriale care se invart in jurul cazului(fie ca e crima sau o boala) si care integreaza povestea personajelor oarecum secundar,printre randuri.Deci,da,sunt acelasi tip de seriale. Lumea care se uita la astea se uita pentru ca asta le place,tipul asta de seriale si ,de ex, CSI Las Vegas se concentreaza chiar mai putin pe personaje (de multe ori) decat House ,au avut putine schimbari si astea din cauza ca actorii n-au mai vrut sau au fost certuri ceva.
Mie sincer imi plac cazurile alea medicale si imi place tiparul pentru ca in fiecare episod nu tiparul conteaza ci faptul ca fiecare pacient il face pe House sa gandeasca si asa patrund in serial, subtil,chestii filozofice,existentiale,lectii de viata care formeaza esenta personajului principal si dau inteligenta serialului. Eu nu vreau personaje noi cand eu imi doresc sa aflu mai multe despre Cameron de ex,care a crescut si s-a maturizat vizibil de la un sezon la altul,care poate sa tina pasul cu House si stie cum sa-i raspunda. Dovada e ca ratingurile au crescut constant pana la sezonul 4 iar sezonul asta au scazut cu vreo 5 milioane .In afara de fanii foarte noi care nu au obisnuinta sezoanelor trecute si de fanii inraiti Cuddy/Huddy toata lumea e suparata si dezamagita.

Edited by entity22, 12 December 2008 - 00:07.


#108
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,143
  • Înscris: 10.04.2006

View Postadrianatoma, on Dec 11 2008, 23:10, said:

SPOILER
Use the
Spoiler
SPOILER tag !!! :ciocan:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate