Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cu mașina spre Cehia

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#91
naicg

naicg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 06.06.2008
Nu este nimeni care ne poate spune cum mai este autostrada in portiunea Bratislava - Praga? S-au terminat lucrarile?

#92
digo

digo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 02.12.2006
Si eu as fi curios de situatia lucrarilor si starea carosabilului. Am drum la Praga in septembrie si, daca se circula tot ca acum 2/3 ani, parca as ocoli pe la Linz.

Drumuri bune,
Dan

#93
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Salut,

La sfarsit de luna avem planificat un mini-concediu in Praga.

Traseul o sa fie asa:

Oradea -> Solnoca -> Budapesta -> Bratislava -> Brno -> Praga.

E cel mai ok drum de urma? Lucuri pe care ar trebui sa le stiu?

#94
digo

digo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 02.12.2006
Eu am intrat in Cehia din Austria. Pot sa spun doar de traseul Brno-Praga. Autostrada este in lucru, pe distante mari. Sunt bine semnalizate, dar viteza este limitata. Am mers noaptea si a fost liber. Oricum am mers mult peste limita. In timpul zilei cred ca e rau.
Ia in calcul si lucrarile de pe centura Budapesta si apoi lucrarile la iesire din Budapesta spre Wiena (cred ca vreo 70 km).
Incearca sa intri pe deviatii pe banda din stanga. Am observat ca se circula mai rapid.
In Cehia se cumpara vigneta din benzinarii si se lipeste pe parbriz. E app 12 euro.
Ai grija ca sunt un popor de hoti, aici ma refer la faptul ca fura din masini, efectiv iti baga mana in buzunar prin restaurante cu bacsisul, etc. Eu am patit sa platesc cu cardul bilete de metrou si sa nu le elibereze, spunand ca atm e defect. Cand am platit nu era. Am asteptat sa se faca refund, dar nimic. Nu ca era vreo suma, dar lucruri de astea marunte iti lasa gust amar.


Drumuri bune,
Dan

#95
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Multumesc,

O sa merg pe timpul noptii,  teoretic ar trebui sa fie ok traficul

#96
DeusX

DeusX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 22.06.2003

View Postdigo, on 23 noiembrie 2019 - 20:05, said:


Ai grija ca sunt un popor de hoti, aici ma refer la faptul ca fura din masini, efectiv iti baga mana in buzunar prin restaurante cu bacsisul, etc. Eu am patit sa platesc cu cardul bilete de metrou si sa nu le elibereze, spunand ca atm e defect. Cand am platit nu era. Am asteptat sa se faca refund, dar nimic. Nu ca era vreo suma, dar lucruri de astea marunte iti lasa gust amar.


Drumuri bune,
Dan

Și eu avertizez pe toți despre exact același lucru. In 4 zile la Praga au încercat se ne jecmănească de tot atâtea ori. I-am avertizat și pe părinți astă vară când au fost acolo, dar degeaba, fiind mai bătrâni nu au reușit să se păzească și au fost ușurați de 300 de euro.

#97
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008
Care e pretul vignetei pe 10 zile?

#98
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,620
  • Înscris: 13.03.2005
https://edalnice.cz/...ml#/eshop/order


310CZK

Adică vreo 62 - 63 lei.

Edited by wertyck, 07 August 2022 - 12:19.


#99
Miller034

Miller034

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 22.08.2020
Salut! pe la jumtatea lunii iulie as vrea sa merg in Praga. Ruta va fi Alba Iulia - Praga ( cu oprire in Bratislava sau Budapesta). Stiti cumva daca in Praga sunt ceva restictrii pentru diesel euro 5?  In Budapesta acum 2 ani nu am avut probleme. Valabil si pentru Bratislava daca stiti ceva.

Multumesc

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate