Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen
 Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950
 Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 

Orange Bruteforce?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
92 replies to this topic

#73
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007
Mai zi-ne o poveste frumoasa. Te rugam. ;)

#74
sigismunt

sigismunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 28.09.2007
Mihai Eminescu si Ion Creanga mergeau la pescuit admirand copacii rupti de oameni si uitandu-se pe furis cum se imperecheau 2 animale din specii diferite in graba sa nu ii prinda sotiile   :lol:  v-a placut?! (daca e sa aberam in adev sens al cuvantului macar sa facem ca in vb reclamei sprite'n ,,un om fericit'')

Edited by sigismunt, 11 February 2008 - 03:55.


#75
nelu97

nelu97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 854
  • Înscris: 19.11.2006
Parca erai convins ca se poate, de ce mai astepti pareri?

Apropos, a trecut o saptamana de cand te laudai ca ai programul. Sa inteleg ca nu ai rezolvat nimic,nu?

#76
sigismunt

sigismunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 28.09.2007
poti sa stii ca am rezolvat dar nu am voie sa vb de asta SOFTPEDIA nu permite astfel de discutii ;)  oricum ramaneti la winamp-ul si messengerul vostru de toate zilele  :lol:

#77
freetools

freetools

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 21.10.2007

View Postsigismunt, on Feb 11 2008, 21:55, said:

poti sa stii ca am rezolvat dar nu am voie sa vb de asta SOFTPEDIA nu permite astfel de discutii ;)  oricum ramaneti la winamp-ul si messengerul vostru de toate zilele  :lol:
daca zici ca merge pune o poza ceva cu programu ala  sa ne convingi ca eu nu te cred.

#78
nelu97

nelu97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 854
  • Înscris: 19.11.2006

View Postsigismunt, on Feb 11 2008, 22:55, said:

poti sa stii ca am rezolvat dar nu am voie sa vb de asta SOFTPEDIA nu permite astfel de discutii ;)

Si acum ti-ai dat seama de asta?
Mars la somn, copil mic si mincinos.

#79
sigismunt

sigismunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 28.09.2007
nelu97 cine vb...... il rog copilasul de 14 ani care se da mare doar pe internet sa se abtina macar de data aceasta si.....oricum nu incepeti iar va rog! ....lunkhead....

Edited by sigismunt, 12 February 2008 - 17:58.


#80
sigismunt

sigismunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 28.09.2007
scz de 2 post nu mai merge sa editez de mult :D ca sa nu mai deschid un topic cine stie sa imi zica care din voi vreti sa cumparati porcarie pentru paypal 1:1 ? pm me (fara comentarii aiurea va rog)

#81
Radu_TGW

Radu_TGW

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 26.01.2008

View Postsigismunt, on Feb 17 2008, 00:56, said:

scz de 2 post nu mai merge sa editez de mult :D ca sa nu mai deschid un topic cine stie sa imi zica care din voi vreti sa cumparati porcarie pentru paypal 1:1 ? pm me (fara comentarii aiurea va rog)

jizzz :bandit:

#82
sigismunt

sigismunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 28.09.2007
te intereseaza?  pm me ;)

#83
sigismunt

sigismunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 28.09.2007
i'm back in business! :))  asa deci ziceti e cineva interesat de ce ziceam? pm me urgent

#84
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007
Mai spune o data despre ce e vorba, pentru ca in general nu prea ne intereseaza ce zici si e posibil sa nu fi fost atenti.
Welcome back.

#85
sigismunt

sigismunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 28.09.2007
puteai sa citesti mai sus.....deci mai zic odata am nelimitat credit pe porcarie(fara frauda sau altele de genul) si vreau sa schimb pe paypal deci schimb 1:1 daca vrea cineva pm........asa acum am o intrebare ce tine de offtopic deci daca am un forum si pe el postez aplicatii sau jocuri dar la link de descarcare sa pun adresa care sa duca pe alt forum de unde e vizibil link-ul sau sa duca pe cautare google la link-ul respectiv e voie cu asa ceva? si 2.daca fac referire la un link care se ocupa cu ilegale warez etc etc e voie?(vreau sa imi fac o adresa de net numai cu link-uri si am vb cu  cateva firme si au zis ca e voie numai warez sa nu fie si adult dar in cazul link-rilor e voie) deci stie cineva? .....acum am pus si eu intrebarile astea ca tot o dadusem in aberatii :D

Edited by sigismunt, 27 February 2008 - 02:05.


#86
Asassin

Asassin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 21.05.2006

View Postsigismunt, on Feb 27 2008, 02:04, said:

puteai sa citesti mai sus.....deci mai zic odata am nelimitat credit pe porcarie(fara frauda sau altele de genul) si vreau sa schimb pe paypal deci schimb 1:1 daca vrea cineva pm........asa acum am o intrebare ce tine de offtopic deci daca am un forum si pe el postez aplicatii sau jocuri dar la link de descarcare sa pun adresa care sa duca pe alt forum de unde e vizibil link-ul sau sa duca pe cautare google la link-ul respectiv e voie cu asa ceva? si 2.daca fac referire la un link care se ocupa cu ilegale warez etc etc e voie?(vreau sa imi fac o adresa de net numai cu link-uri si am vb cu  cateva firme si au zis ca e voie numai warez sa nu fie si adult dar in cazul link-rilor e voie) deci stie cineva? .....acum am pus si eu intrebarile astea ca tot o dadusem in aberatii :D


Te rog sa te abtii, si sa nu mai spui ca esti din Iasi, isi fac oamenii impresii proaste despre moldoveni. :cursing:

Edited by Asassin, 27 March 2008 - 13:02.


#87
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Prietene...la munca. Nu mai sta toata ziua la ciordit si la inselat. Ca de aia eu o parere de rahat strainii despre noi

#88
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005
@sigismunt

Ideea ta nu este o noutate... vis-a-vis de eludarea codurilor de securitate ale oricarui sistem informatic :)
D.p.d.v. tehnic nu este o problema conceperea unui script care sa sune la un anumit nr. si acolo sa trimita coduri in format DTMF... nici macar nu este nevoie de cine stie ce echipamente speciale... este suficent sa ai o masina, un laptop + mobil (conectabile prin bluetooth).

Acum partile naspa :)
- plecand de la presupunerea ca nu exista limita de incercari + blocare SIM, daca vrei sa faci asa ceva, necesita o gramada de timp pana ai gasii macar un singur cod bun
- in tot intervalul cat ruleaza aplicatia ar trebuii sa fii tot timpul in miscare, deoarece pozitia ta geografica poate fii reperata (ex. triangulare), asta presupunand ca reusesti sa-i deranjezi asa de tare
- de fiecare data cand te-ai oprii si numai pt. cateva ore (ex. somn) ar trebuii sa arunci/distrugi terminalul mobil, care poate fii identificat dupa codul IMEI, devenind proba in instanta

Odata ce ai reusit sa eludezi sistemul, creditul...
- poate fii anulat oricand din centrala, asa ca ar trebuii consumat extrem de repede
- nu ai posibilitate sa-l transformi in cash (daca dai anunt cu asa ceva te-ar prinde imediat)
- orice convorbire vocala sau mesaj SMS ar putea fii monitorizata din centrala, cu scopul de a fii identificat

Pe scurt...
Riscul + efortul + investitia + chelutielile sunt prea mari raportate la singurul beneficiu posibil.... si anume sa vorbesti gratis la mobil :)

Ar trebuii sa te gandesti bine daca merita sa ajungi in instanta cu o posibila condamnare de frauda, pentru un beneficiu de cateva sute de euro... daca faci un calcul numai avocatii or sa te coste mai mult decat atat :)

#89
ynocentzya

ynocentzya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 05.08.2004
ba cap de p### taci dracu' ca pute carnea pe tine de prost ce esti.. tu vb de hex si de stringuri si suferi de cabluri de date? ce mm downlodezi creditu' de pe odc in pc? haceru' p### mele NU se poate.
1. tre sa ai acces in centrala sa validezi codul generat (sau pe limba ta dobitocule degeaba ai visa generator daca numaru' generat nu corespunde cu nici o banca)
2. tre sa cunosti algo' de criptare modul in care se "produc" aceste numere (aleator sau nu)
3. taranoiule manjit de kkt, lasa im mm hecareala ca din cauza ta noi cei din cauza carora ai win fara licenta suntem vazuti ca niste paria.

tu esti un mic cacat care sta pe #epassporte #paypal si alte canale asemanatoare si ia de bun tot ce aude intre looseri de acolo....

p.s. cap de pwla.. nu crezi ca e mai usor de spart un magazin virtual care vinde codurile astea? oricum vrei sa dormi la patu' 3.

p.s.2 o aplicatie .jar (stii ce e?) care sa se poata trimite prin bluetooth terminalelor de langa tine si odata instalata sa activeze *444*m#ue_credit*0766.xxx.xxx

iti fac aplicatia asta in 2 zile, tre doar un loc public cu multe telefoane cu bluetooth deskis si cu detinatori cel putin la fel de prosti ca tine

p.s.3 in mm tai de fraier nu mai suferi ca merge generat credit in alte retele... ce ai cumparat si cu tu paypal credit la vodafone.es si gata suferi de hacer?

imi cer scuze tuturor pentru limbajul din acest post... dar se strange carnea pe mine cand vad ce poa' sa dea din el kk-tul asta. accept orice warn cu draga inima daca stiu ca-i din cauza lu sdreanta asta

in final... lasa capu jos si acorda meritu necesar celor din umbra "flaiere" nu mai suferi de "mitnick" cu noi..

#90
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005
Din postul tau inteleg frustrare :)
Modul in care te exprimi arata gradul tau de educatie :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate