Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare
 

tocmai am aflat ca a murit heath ledger!

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
t423748

t423748

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 19.04.2007
Inca nu se stie daca s-a sinucis sau a fost supradoza asa ca detractorii de serviciu mai usor ............
A fost un actor care promitea si nu tin minte sa fi citit de rau despre el nici pe siturile autohtone sau pe cele straine.
Va ramane pentru cei care l-au apreciat prin personajele pe carora le-a dat viata in filme precum : "Patriotul" "Povestea unui Cavaler", "Casanova", "Fratii Grimm", samd

#20
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
sinucidere sau sinucidere?

Quote

Odată, actorul a spus că este gata să moară, pentru că el poate trăi în continuare prin copilul său. "Un copil îți schimbă orice aspect al vieții - în bine, bineînțeles. Sacrificiile sunt mari, dar lucrurile pe care le primești în schimb sunt mai mari decât sacrificiul pe care îl faci. Mă gândesc, într-un fel, că sunt gata să mor, pentru că pot trăi prin copilul meu", a declarat Ledger pentru publicația Touch Weekly, în noiembrie 2007.
tion

#21
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View Postt423748, on Jan 23 2008, 17:11, said:

Inca nu se stie daca s-a sinucis sau a fost supradoza asa ca detractorii de serviciu mai usor ............
A fost un actor care promitea si nu tin minte sa fi citit de rau despre el nici pe siturile autohtone sau pe cele straine.
Va ramane pentru cei care l-au apreciat prin personajele pe carora le-a dat viata in filme precum : "Patriotul" "Povestea unui Cavaler", "Casanova", "Fratii Grimm", samd

e mai rau daca s-a sinucis. cit de dobitoc tre sa fii sa te sinucizi cind esti multimilionar, ai o cariera ascendenta si in plus mai ai si un copil?

#22
rob_din

rob_din

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 29.08.2005

View Posteddie91tm, on Jan 23 2008, 16:28, said:

Daca tipu a murit intradevar din cauza unei supradoze este fara indoiala un pampalau, spun asta pentru ca oricine alege sa consume stupefiante pentru a uita de probleme nu este decat un ratat care in loc sa incerce sa isi rezolve probleme se refugiaza intr-o lume "linistita si frumoasa", iar faptul ca a si crapat il face intradevar un pamalu. Acum meritele pentru munca pe care a last-o in urma nu trebuiesc in nici un caz uitate sau luate pentru felul in care si-a trait viata si a murit. Asadar din partea mea sa se odihneasca in pace si cam atat, pentru ca in cei 30 de anisori de viata nu a facut prea mare branza si in plus a sfarsit si prost.

E jenant ca trebuie sa citesc asemenea lucruri. Pana una alta e treaba fiecaruia ce face atata timp cat nu dauneaza celorlalti. Am mai spus-o si o repet: e usor sa-i judeci pe  ceilalti, mai intai judeca-te pe tine

#23
kastor

kastor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 17.12.2006
a mai murit un drogat. sincer , nu imi pasa.  -_-

#24
iris_belaqua

iris_belaqua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.06.2007
IN PRIMUL RAND...HEATH LEDGER NU ERA UN DROGAT
SI NU S-A SINUCIS
Este plin netul de relatari si editoriale privind moartea lui...si e trist, ingrozitor de trist..dar adevarul trebuie sa iasa la iveala: moartea lui a fost cauzata de o supradoza accidentala de medicamente pentru dormit (somnifere) si medicatie anti-anxiety (gen valium, xanax)...cel mai probabil a luat prea multe pastile pentru ca de cateva luni nu putea sa doarma...
Pe multi i-a indus in eroare cuvantul "drugs", care in engleza as I'm sure you know inseamna si "droguri" si "medicamente".
Inainte sa judeci, informeaza-te...era o persoana complexa si talentata, care avea - ca si noi toti de altfel - demonii lui...
Asta este, not everybody is strong...uneori unii dintre noi pierd lupta cu viata :( Daca intereseaza pe cineva, iata un link catre un articol din the New York Times despre cine era intr-adevar acest actor talentat... http://www.nytimes.c...amp;oref=slogin

Uite, putina lumina in circumstantele mortii lui (via softpedia - thanx :-)

http://news.softpedi...ead-76966.shtml

http://news.softpedi...lty-77040.shtml

http://news.softpedi...ral-77122.shtml

Sa-i fie tarana usoara...

Edited by iris_belaqua, 25 January 2008 - 23:08.


#25
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Mda...nu e greu sa iti dai seama ca daca nu vrei sa te sinucizi nu consumi o cantitate mare de pastile...
Accidental overdose...cam cusuta cu ata alba, nu crezi?

#26
iris_belaqua

iris_belaqua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.06.2007

View PostM0n0, on Jan 26 2008, 00:01, said:

Mda...nu e greu sa iti dai seama ca daca nu vrei sa te sinucizi nu consumi o cantitate mare de pastile...
Accidental overdose...cam cusuta cu ata alba, nu crezi?

Cred ca atunci cand suntem impinsi la limita puterilor noastre putem sa luam decizii gresite fara sa realizam pe loc faptul ca pot avea consecinte tragice pe termen lung

#27
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View Postiris_belaqua, on Jan 26 2008, 00:05, said:

Cred ca atunci cand suntem impinsi la limita puterilor noastre putem sa luam decizii gresite fara sa realizam pe loc faptul ca pot avea consecinte tragice pe termen lung
In acest caz...
Ledger creca se oftica acu ca e mort...nici nu vreau sa-mi imaginez... -_-

#28
delfinasu

delfinasu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 23.03.2005
Pacat, mare pacat... vom vedea cu alti ochi The Joker - rolul lui din The Dark Knight... R.I.P.!

#29
rob_din

rob_din

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 29.08.2005

View Postkastor, on Jan 25 2008, 20:50, said:

a mai murit un drogat. sincer , nu imi pasa.  -_-


Nici noua nu ne pasa de aberatiile tale.

#30
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

Quote

Heath Ledger, premiat post-mortem

Familia lui Heath Ledger a vorbit despre durerea pierderii sale în momentul în care acestuia i-a fost decernat, post-mortem, premiul Cel mai bun actor pentru rolul Joker din “The Dark Knight”, de către Australian Film Institute, informează AFP. Premiul care i-a fost acordat lui Heath Ledger a fost ridicat de sora acestuia, Kate Ledger, care a izbucnit în lacrimi în momentul în care a primit trofeul în numele lui Matilda Rose, fiica de trei ani pe care actorul o avea cu actrița Michelle Williams. “A fost, fără niciun fel de dubii, cel mai dificil an, deoarece am pierdut pe unul dintre cei mai iubiți membri ai familiei. Sîntem atît de mîndri de el și acceptăm acest premiu în numele fiicei sale”, a spus aceasta. Și părinții actorului, Kim Ledger și Sally Ledger Bell au vorbit și ei despre mîndria pe care o simt față de realizările fiului lor. “Sîntem extrem de mândri de realizările lui, nu numai de cele profesionale, ci și de modul în care și-a prețuit familia, prietenii și pe prețioasa lui Matilda”, a spus mama actorului.

Heath Ledger, care s-a născut în Perth, s-a făcut remarcat pe plan internațional și a fost nominalizat la Oscar pentru rolul de cowboy homosexual din “Brokeback Mountain” în 2005. Interpretarea sa pentru personajul Joker din cel mai recent film al seriei Batman a fost salutată de critici și a generat discuții privind acordarea unui Oscar post-mortem, lucru care se întîmplă extrem de rar Actorul a încetat din viață la numai 28 de ani din cauza unei supradoze cu medicamente care îi fuseseră prescrise.
Sursa
Iata primul succces post-mortem al actorului Heath Ledger. Vor urma Golden Globe si Oscar-urile?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate