Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost
 De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 

antigua residence corbeanca

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#1
shpampy

shpampy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 29.10.2005
Am gasit mai multe stiri, printre care si  asta despre complexul Antigua din Corbeanca... Stie cineva mai multe detalii? nu gasesc nicio informatie de contact

merci!

#2
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006
cauta pe topicul de ansambluri rezidentiale. de asta toamna nici o stire , probabil au taiat porcu  :D

daca chiar vrei corbeanca si nu te coafeaza ansamblul asta mai este si northpoint in zona.

#3
DanGe

DanGe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 24.07.2005
In zona Corbeanca sunt 13 ansambluri rezidentiale, mai mari sau mai mici....

1. Paradisul verde
2. NorthPoint
3. Gardenia Village
4. Corbeanca Forrest
5. Laguna Albastra
6. 1000 Lakes Village
7. Flamingo Garden Residences
8. Flamingo Garden Residence 2
9. Robinia
10. Satul American Corbeanca
11. Lotus Villa
12. Magnolia/ Andami
13. Corbeanca North village

#4
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 DanGe, on Jan 22 2008, 13:47, said:

In zona Corbeanca sunt 13 ansambluri rezidentiale, mai mari sau mai mici....

1. Paradisul verde
2. NorthPoint
3. Gardenia Village
4. Corbeanca Forrest
5. Laguna Albastra
6. 1000 Lakes Village
7. Flamingo Garden Residences
8. Flamingo Garden Residence 2
9. Robinia
10. Satul American Corbeanca
11. Lotus Villa
12. Magnolia/ Andami
13. Corbeanca North village
antigua are numai apartamente. din cate stiu in afara de northpoint restul ansamblurilor enumerate de tine au numai vile.

antigua si northpoint au apartamente.

apropo, de robinia ce mai stiti? am trecut prin zona si nu misca deloc constructia.

#5
shpampy

shpampy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 29.10.2005
hai ca sa lamuresc tot eu treaba pe scurt...

se construiesc in total 61 apartamente. jumatate din ele sunt gata in decembrie anul acesta, restul candva in 2009. complexul e situat in satul Petresti, com. Corbeanca (la 7-800 m de DN1). Apartamentele au suprafete diferite si binenteles preturi diferite.

Din cate stiu eu, exista de 2-3 si penthouse-uri de 5 camere.

Tot complexul e ingradit, o sa aiba piscina, sala de fitness si alte figuri din astea...

preturile pt 2 camere incet de pe la 70 si ceva de mii cu tot cu loc de parcare.
Daca iei la parter, mai ai bonus la acelasi pret, o suprafata de spatiu verde privata.

Precontractul este foarte ok si oricum accepta sa-l discute.

Singurul neajuns pe care l-am gasit e ca nu se ocupa de vanzari ei, ci pt vanzare are exclusivitate Regatta. Pentru asta, se mai duc 3% si la ei.

Pe masura ce mai aflu cate ceva, va mai tin la curent

Daca vreti sa ma intrebati ceva, va raspund cu placere cand mai intru pe forum

#6
valis24

valis24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 24.09.2007

 shpampy, on Feb 7 2008, 20:33, said:

hai ca sa lamuresc tot eu treaba pe scurt...

se construiesc in total 61 apartamente. jumatate din ele sunt gata in decembrie anul acesta, restul candva in 2009. complexul e situat in satul Petresti, com. Corbeanca (la 7-800 m de DN1). Apartamentele au suprafete diferite si binenteles preturi diferite.

Din cate stiu eu, exista de 2-3 si penthouse-uri de 5 camere.

Tot complexul e ingradit, o sa aiba piscina, sala de fitness si alte figuri din astea...

preturile pt 2 camere incet de pe la 70 si ceva de mii cu tot cu loc de parcare.
Daca iei la parter, mai ai bonus la acelasi pret, o suprafata de spatiu verde privata.

Precontractul este foarte ok si oricum accepta sa-l discute.

Singurul neajuns pe care l-am gasit e ca nu se ocupa de vanzari ei, ci pt vanzare are exclusivitate Regatta. Pentru asta, se mai duc 3% si la ei.

Pe masura ce mai aflu cate ceva, va mai tin la curent

Daca vreti sa ma intrebati ceva, va raspund cu placere cand mai intru pe forum
Si reclama unde este? Tu incepi o discutie ca nestiutor si apoi mai ca spui cum ii cheama pe copii propietarului.

#7
shpampy

shpampy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 29.10.2005

 valis24, on Feb 7 2008, 21:25, said:

Si reclama unde este? Tu incepi o discutie ca nestiutor si apoi mai ca spui cum ii cheama pe copii propietarului.

Am uitat sa specific... pentru toti ..... ca tine! E complexul lu' tata. Si n-a gasit alta metoda sa-l vanda decat prin forumul asta!


Eu mi-am facut o rezervare foarte de curand si de asta stiu atat de multe detalii...

Imi cer scuze valis24 ca am vrut sa informez si pe altii... nu mai toci tastele degeaba si verifica-mi celelalte post-uri inainte sa mai irosesti spatiu degeaba

#8
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 shpampy, on Feb 7 2008, 22:17, said:

Eu mi-am facut o rezervare foarte de curand si de asta stiu atat de multe detalii...
pune te rog o lista de preturi. AC au? daca nu au cam  greu sa fie gata un bloc la sfarsitul anului daca nu e inca inceput.

#9
shpampy

shpampy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 29.10.2005

 turbo trabannt, on Feb 7 2008, 23:45, said:

pune te rog o lista de preturi. AC au? daca nu au cam  greu sa fie gata un bloc la sfarsitul anului daca nu e inca inceput.

am un document cu toate preturile... nu stiu daca am voie sa postez.. spune-mi ce te intereseaza pe pm pls
am fost si am vazut cum toarna betoanele... au si ac, binenteles pe vremea asta. blcurile sunt p+2+3retras... asa ca nu vad de ce ar fi o problema sa termine anul asta

Edited by shpampy, 08 February 2008 - 13:36.


#10
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 shpampy, on Feb 8 2008, 14:35, said:

am un document cu toate preturile... nu stiu daca am voie sa postez.. spune-mi ce te intereseaza pe pm pls
am fost si am vazut cum toarna betoanele... au si ac, binenteles pe vremea asta. blcurile sunt p+2+3retras... asa ca nu vad de ce ar fi o problema sa termine anul asta
daca te-am rugat de o lista de preturi :)

2 camere , ce suprafete utile si cati bistari?

#11
shpampy

shpampy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 29.10.2005

 turbo trabannt, on Feb 8 2008, 13:38, said:

daca te-am rugat de o lista de preturi :)

2 camere , ce suprafete utile si cati bistari?

eu dau 102000 pe 64mp (56 utili) + 10mp balcon + 37 mp gradina privata + loc parcare, toate finisajele si racordurile incluse...
au si ap mai mici, la preturi m mici etc....

iti dau restul de preturi pe pm diseara cand ajung acasa. daca nu mai ai rabdare pana atunci, da un telefon sau mail la Regatta si te lamuresc ei.. sunt f promti

Edited by shpampy, 08 February 2008 - 13:45.


#12
shpampy

shpampy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 29.10.2005
am atasat o lista de preturi

Attached Files



#13
shpampy

shpampy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 29.10.2005

 shpampy, on Feb 12 2008, 09:43, said:

am atasat o lista de preturi

am mai zis asta... dar ca sa nu generam o avalansa de posturi inutile repet ca de vanzare se ocupa exclusiv Regatta, asa ca la sumele de acolo, din pacate, mai trebuie adaugat comisionul agentiei de 3%, care, din pacate, nu este negociabil

#14
shpampy

shpampy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 29.10.2005
mai am putin pana sa semnez precontractul, asa ca daca are cineva ceva informatii suplimentare, as fi bucuros sa le aud..

#15
shpampy

shpampy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 29.10.2005
gata.. .am semnat precontractul... totul a fost ok, au tinut cont si de micile modificari care am vrut sa apar in contract... acum asteptam sa fie gata  :P

#16
valis24

valis24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 24.09.2007
Vad ca nu mai scrie nimeni. O sa scriu eu ca sa te mai supar un pic. Totusi un apartament cu 2 camere la 33 m mi se pare extraordinar de mic, la fel cum mi se par si 70 m la 4 camere. <_<

#17
emilianm

emilianm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 09.09.2004

 valis24, on Feb 28 2008, 08:13, said:

Vad ca nu mai scrie nimeni. O sa scriu eu ca sa te mai supar un pic. Totusi un apartament cu 2 camere la 33 m mi se pare extraordinar de mic, la fel cum mi se par si 70 m la 4 camere. <_<
Chiar ma uitam si eu pe lista si ma gandeam ca nu am mai vazut de mult apartamente asa de  mici ca aici, fara suparare  :console: dar mi se par mai mici cu mult si ca cele vechi comuniste. Daca tot nu este in bucuresti unde costa metrul patrat de rupe...puteau si ei sa nu fie asa zgarciti si sa le proiecteze spatioase ;)
2 camere 33 mp utili, 3 camere 45 mp utili, 4 camere 78..... dupa parerea mea trebuiau sa scada numarul de camere cu 1 la fiecare varianta si erau corecti macar.... B) intradevar pretul final este mic...dar la asemenea suprafate...

#18
shpampy

shpampy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 29.10.2005

 emilianm, on Feb 28 2008, 11:58, said:

Chiar ma uitam si eu pe lista si ma gandeam ca nu am mai vazut de mult apartamente asa de  mici ca aici, fara suparare  :console: dar mi se par mai mici cu mult si ca cele vechi comuniste. Daca tot nu este in bucuresti unde costa metrul patrat de rupe...puteau si ei sa nu fie asa zgarciti si sa le proiecteze spatioase ;)
2 camere 33 mp utili, 3 camere 45 mp utili, 4 camere 78..... dupa parerea mea trebuiau sa scada numarul de camere cu 1 la fiecare varianta si erau corecti macar.... B) intradevar pretul final este mic...dar la asemenea suprafate...

deah... asta cam asa e... presupun ca au vrut sa faca pentru toate bugetele  :P  
eu mi-am luat cel mai mare de 2 camere - 53 utili plus aproape 10 balcon plus 37 mp gradina, ca am luat la parter, in concluzie, imi ajunge
pretul/mp util la mine ajunge la 1600 euroi cu tva inclus, asta neluand in calcul balconul (majoritatea calculeaza pret pe supraf construita, inclusiv balcon) si loc parcare. in plus de asta, macar acolo am asfalt... la cate namoale am vazut printre rezidentialele din bucuresti, asta ma incanta la maxim. padurea e aproape, asa ca la vara pe cand in bucale se transpira la greu, la mine o sa fie cateva un pic mai racoare :P

Edited by shpampy, 28 February 2008 - 18:35.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate