Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Limbaj de programare :( help :(

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
adysulina

adysulina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.06.2007
Joc de ceva vreme un game browser based si as vrea sa shtiu ce limbaj de programare este folosit in acesta  ;)
Poate ma puteti ajuta :) ...am pus cateva coduri mai jos  :D
...inca ceva optional ->jocul se numeste Gladiatus si mi-ar fi de mare folos aceste coduri la descrierea breslei
take a look  ;)


[fc]#00 onclick="java script: status='MUSIC MODE -> ON'; java script:alert();" onmouseover=" java script: if(typeof(x)!='undefined') alarm();java script: x = document.createElement('embed'); java script: x.hidden='true'; java script: x.setAttribute('autostart', 'true'); java script: x.setAttribute('loop', 'false'); java script: x.src='http://www.youtube.c...Aq9mOUx8s&rel=1' ;java script: x.controls='console'; java script: document.body.appendChild(x);java script: var y = 1" style="display:block; float:center; width: 500px ; height: 200px;margin: 0 auto; background: transparent url(http://s8.gladiatus....logo/0/2_14.png) no-repeat center top;"[/fc][/f]



[fc]ffffff style=' background-image: url(http://www.huhs.at/gladiator.jpg); background-position: top center; background-repeat: no-repeat; display: block; font-large: normal;'[/fc][fc]blue[/fc][fs]6[/fs]Champs[/f]



[fc]white[/fc][fs]4[/fs]Regulile breslei
1.Nu ai voie sa ataci membrii breslei !
2.Nu ai voie sa-ti suprasoliciti vreun coleg de bresla ! La prima abatare v-a trebui sa platesti o amenda de 1000 gold si suma de bani pe care a pierdut colegul tau de breasla in licitatia respectiva ! La a doua abatere vei fi dat afara din breasla !
3.Trebui sa donezi zilnic 10 gold x nivelul tau( ex: dak esti nivel 10 v-a trebui sa dai pe zi 10 x 10 = 100 gold !
4.O perioada de inactivitate neanuntata mai mare de 3 zile duce la o amenda de 2000 gold !
5.Dak vrei sa parasesti breasla trebuie sa platesti clauza de reziliere de 4000 gold ! In caz contrar vom avea noi grija sa platesti cu 500 % mai mult !
Regulamentul poate fii modificat oricand de maiestru sau admin !
That's all ! Have fun !

Cine vrea sa intre in breasla trebuie sa fie peste un membru al breslei la onoare !
La intrare se plateste o taxa de 1000 gold ![/f]

[fc]black[/fc][fs]4[/fs] Membrii breslei [/fc]
!S:StarX:26848! - Stapan
!S:fentoms:27035!
!S:Darius_Maximus:26291!
!S:k0rupT:28219!

#2
vali38

vali38

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 16.10.2005
jocul l-am jucat si eu...este facut in php...pe langa php mai are si javascript (ceea ce ai postat tu)

#3
adysulina

adysulina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.06.2007

View Postvali38, on Jan 15 2008, 15:38, said:

jocul l-am jucat si eu...este facut in php...pe langa php mai are si javascript (ceea ce ai postat tu)


pai am incercat o multime de alte coduri din java si nu mi-au mers ... m-am gandit ca ar putea fi php da nu cred ca am sa reusesc sa gasesc ceva care sa mearga in jocul asta ...
poti sa-mi dai un site cu exemple de scripturi in php ?

#4
vali38

vali38

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 16.10.2005
pai tu vrei sa iei de la ei de pe site descrierea breslei ? nu prea inteleg ce vrei sa faci

un site de scripturi http://www.hotscripts.com/

#5
adysulina

adysulina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.06.2007

View Postvali38, on Jan 15 2008, 15:57, said:

pai tu vrei sa iei de la ei de pe site descrierea breslei ? nu prea inteleg ce vrei sa faci

un site de scripturi http://www.hotscripts.com/


scripturile care le-am postat sunt de la breasla mea ;)
vroiam sa vad ce se mai poate pune ...orice...poza la gladiator de ex :( ...
si mai e ceva ciudat :| toate scripturile pe care le pun in java script dupa ce le salvez mi le sterge automat :(

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate