Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung anunta SSD-urile de 256TB...

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel
 Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...
 Inel de logodna

Certificat de deces pentru un cet...

Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...
 Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...
 

si batut si cu banii luati... si fara dreptate

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
107 replies to this topic

#73
Jaxx

Jaxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 729
  • Înscris: 12.08.2003
Hai sa va zic si eu doua vorbe...

Pana am terminat scoala generala eram un fricos, lung si slab, ma cacam pe mine daca se uita un tzigan urat la mine.

Cand am inceput liceul, taicamiu m-a dus la un club de karate, unde am si practicat vreo 8 ani. Intre timp am participat si la 2 competitii europene cu rezultate foarte bune. M-am lasat de vreo 3 ani pe motiv de schimbare de club si dat peste un instructor cacacios care nu avea nimic din filozofia artelor martiale.

In fine...din clasa a 9-a si pana azi efectiv nu am mai avut probleme...nu s-a legat nici dracu de mine in tot timpul asta si nici eu nu am cautat niciodata scandal.

O singura data s-a luat unu de o batrana...i-a dat una in cap de i-a zburat femeii basca si a trecut mai departe la pas de plimbare prin parc...IN DIRECTIA MEA !!!

In momentul cand m-a depasit i-am facut o priza pe la spate, l-am pus jos, i-am dat doi pumni in ceafa de cred ca a vazut verde si l-am luat la intrebari. Intre timp femeia s-a sculat de pe jos, plangand, ajutat de alta baba si a plecat in directie opusa in timp ce eu strigam la ea sa vina sa imi spuna ce i-a furat sau ce-a avut cu ea sa il duc la politie. In fine...fara martori tot pe mine m-ar fi luat politia ca bat lume pe strada. I-am mai dat 2 pumni amintire.. (se cacase tziganul pe el...scancea de frica) m-am ridicat si am plecat. Ei bine...dupa ce am luat distanta a inceput tziganul sa injure cu un tupeu fantastic(tare spurcat)...ca vine cu gashca si ma toaca, ca ne mai intalnim noi...am facut 3 pasi in fuga spre el si s-a evaporat.

Concluzie...tziganii sunt foarte lasi...va spun de experienta...am fost la o scoala numai cu tzigani...am avut de a face cu ei. Ei se simt smecheri numai in gasca. Si atentie...sunt foarte razbunatori...ii doare in fund de puscarie. Deci nu va legati de ei daca ii cunoasteti macar din vedere. Asta nu e un act de lasitate...e intelepciune.

#74
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Fir-ar rasa lor a dracu de tziganime! In fiecare zi vad pe strada tot felul de patzanii cauzate de nemernicii astia. Din fericire n-am prea avut de a face cu ei dar as vrea sa fiu pregatit. Ma gandeam si eu sa port cutit (am unu' suparat) dar e naspa daca te prind idiotii de militieni cu el. Cred ca tot la spray o sa ma orientez...

#75
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
----------
Concluzie...tziganii sunt foarte lasi...va spun de experienta...am fost la o scoala numai cu tzigani...am avut de a face cu ei. Ei se simt smecheri numai in gasca
-----------

in concluzie, cred ca ai vrut sa spui: toti baiatasii de cartier, indiferent de rasa, sint niste lasi. pentru ca doar in gasca isi permit sa faca pu*a mare si sa se ia de oameni pe strada. toti indivizii aia care fac parte din tot felul de gasti tocmai de-aia s-au bagat la gramada. dar asta e si o slabiciune pentru ca daca prinde politia unul singur, i-a prins pe toti.  

----------
Ma gandeam si eu sa port cutit (am unu' suparat) dar e naspa daca te prind idiotii de militieni cu el.
----------
politistii nu-s idioti, ei doar aplica niste legi facute de altii, care legi sint facute tocmai pentru a-l proteja pe cetateanul obisnuit, adica pentru a nu le permite tuturor gunoaielor sa poarte cite o sabie. pentru ca vorba aia, daca scoti un cutit inseamna ca trebuie sa fii pregatit sa-l si folosesti. si daca vine cetateanul obisnuit si-mi agita mie, infractor notoriu, un cutitas, in ideea de a ma intimida, o sa ma apuce risul

#76
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002

Jaxx, on Oct 25 2004, 12:29, said:

...In momentul cand m-a depasit i-am facut o priza pe la spate, l-am pus jos, i-am dat doi pumni in ceafa de cred ca a vazut verde si l-am luat la intrebari.

...Concluzie...tziganii sunt foarte lasi...va spun de experienta....

<{POST_SNAPBACK}>



Deci, l-ai atacat pe la spate, ca un las...
Probabil ca ai fost influentat de scoala de tigani...

#77
The|SpAwN

The|SpAwN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 09.07.2002

Quote

si daca vine cetateanul obisnuit si-mi agita mie, infractor notoriu, un cutitas, in ideea de a ma intimida, o sa ma apuce risul

  hehe... crezi ? :)

  Trebuie sa stii cum sa te comporti cand il ai in mana... nu sa i-l arati, sa i-l fluturi in fata cum ca "baa io am cutzit...", ci sa te faci ca vrei sa nu-l vada si ca vrei sa se apropie de tine ... a, sa nu uitam de stapanirea de sine...

Quote

Deci, l-ai atacat pe la spate, ca un las...
Probabil ca ai fost influentat de scoala de tigani...

   Mi se pare mai logic sa eviti o confruntare face 2 face daca poti... de ce sa musti si tu un pumn cand potzi sa il imobilizezi direct... mie nu mi se pare lasitate... lasitate e atunci cand ori sar mai multzi de 1 pe tine sau sare 1 dar altzi 20 ca in caz ca... sa se bage...

  P.S: Parerea mea...

Edited by The|SpAwN, 25 October 2004 - 14:03.


#78
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Fatza de criminalii astia orice metoda (oricat de lasa pare) e justificata. Chiar si sa-l impusti in spate.

#79
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
Nu va mai ganditi la cutite, ca-s prea periculose. Ori iei bataie cu tot cu cutit, ori i-l injunghii pe ala si ajungi la puscarie ori ti-l ia si te injunghie ala pe tine. Uitati de cutite si cate instrumente de astea. Multi care au avut cutite la ei, dintr-o simpla altercatie au ajuns la crima.

Lasitatea... cred ca e un termen care nu mai are mare importanta in ziua de azi... parca mai bine las si nevatamat decat viteaz si desfigurat.

#80
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
ramin la parerea ca cetateanul obisnuit trebuie sa limiteze portul si utilizarea cutitelor in perimetrul bucatariei. pentru ca risca sa se aleaga cu o sabie ninja-n teasta. sau mai rau

#81
fed_up

fed_up

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 16.06.2004

Quote

Don't do some fancy "hero" stuff, like Chris Rock said "So what? Call me a faggot, when the war is over iĀ“ll be the faggot with 2 legs". 


#82
IronMAN

IronMAN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 10.01.2004
@vektor12
sectia 19 este in zona pietii rahova

@gtk
nu mi-am luat nici o masura de protectie (spray, cutit, bata sau pantofi sport)
am considerat primul incident un accident nefericit (persoana nepotrivita la locul nepotrivit)
voriam sa spun ca dupa ce am fost la politie prima oara se auzeau in cartier foarte multe versiuni. dar presupun ca erau nascociri ale oamenilor si nu le-am dat importanta. am fost eu singur sa ii caut cam prin zona in care credeam ca stau.
sa fac eu ceva daca politia nu face.

@Jaxx
am facut si eu 3 ani de arte martiale... la ce imi ajuta daca sunt mai multi?

repet!
acest topic nu este de natura rasista. nu am nimic cu tiganii. pe mine m-au atacat romani. a nu se intelege ca am o afinitate pentru tigani, dar nici nu urasc rasa lor. intr-adevar sunt si tigani care sunt RAI. dar nu pot sa ii bag pe toti in aceeasi oala.

serios... cazurile se inmultesc si trebuie luata o atitudine.

#83
dan2

dan2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 05.11.2003
gazatzi tziganii !

#84
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
@gtk
nu mi-am luat nici o masura de protectie (spray, cutit, bata sau pantofi sport).

Bravo! Ce sa-tzi zic? Potzi sa o incasezi fara probleme... am impresia...

... Jale! bah, chiar atat de scump e un spray? Cred ca e singurul care functioneaza in orice situatie. Nici macar nu trebuie sa nimeresti prea mult.

Pt. politie trebuie sa ai (el putin doi*) martori care sa dea declaratie,si sa ceri urmarirea penala a infactorilor,  altfel nu merge.

#85
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
foloseste cu incredere orice spray cu gaz CS sunt 100% legale pt persoanele majore si suficient de eficiente sa tina ciorimea la distanta in caz de ceva.

mai e eficient si un mobil ieftin ca sa suni la ajutor in caz de probleme. (ieftin sa nu-ti para rau daca se sparge in incaierare, or smth)

#86
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
Nu bine vorbeam de cutite si a si aparut unul cu gatul taiat la stiri, aproape fara motiv. A mers unul la un fast-food in militari, a facut un compliment unei fete, iar prietenul fetei i-a taiat gatul, asa pur si simplu.
Vedeti ce inseamna cutitele si lipsa oricarui mijloc de protectie care sa functioneze de la(ceva) distanta?
Nici sa le folosesti si nici sa ai de a face cu ele.  :nonobad:

#87
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Pt cei care detin si au folosit spray-uri cu gaz, care sunt cele mai bune, ce tip de gaze sunt cele mai eficiente, cum se foloseste spray-ul in modul cel mai eficient?

#88
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
[off-topic]
wow.... primul pas... tutorial spray lacrimogen
al 2lea pas... tutorial electrosoc +accesorii :)
....
....
al nlea pas... tutorial deturnare avion in cladiri inalte  :D
[/off-topic]


Quote

Nu bine vorbeam de cutite si a si aparut unul cu gatul taiat la stiri, aproape fara motiv. A mers unul la un fast-food in militari, a facut un compliment unei fete, iar prietenul fetei i-a taiat gatul, asa pur si simplu.
Vedeti ce inseamna cutitele si lipsa oricarui mijloc de protectie care sa functioneze de la(ceva) distanta?
Nici sa le folosesti si nici sa ai de a face cu ele.

asta e lipsa de civilizatie, parerea mea...

maine ce se mai intampla... te uiti la cineva (sub 1 sec.) si ala te feliaza.... nu ?

#89
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
--------
A mers unul la un fast-food in militari, a facut un compliment unei fete, iar prietenul fetei i-a taiat gatul, asa pur si simplu.
--------
no pai daca s-o dus in fastfud, sa faca bine si sa manince, in loc sa se holbeze la cracii pitipoancelor. acuma daca i-o taiat gitul pe unde mai ajunge mincarea in tubul digestiv? huh?  :death:

#90
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
Exista doua tipuri principale de substante pt. spay-uri: CS si OC. Mai era si CN, dar nu prea se mai fac, ala fiind cel mai slab.
CS-ul este gazul iritant lacrimogen clasic(chimic 100%) si are avantajul de a pulveriza uniform substanta.
OC- este bazat pe un extras de ardei iute si este ceva mai puternic decat CS-ul si are efect si pe animale(caini). Solutia este uleioasa iar pulverizarea e mai putin unifoma.(trebuie indreptat exact spre tina, altfel concentratia mai mare de subst. poate rata "tinta")

Cum se foloseste?  :D Are un buton deasupra pe care se apasa!  :D
Dar nu prea mult, pt. ca avand jet  foarte puternic se termina repede. Nu se recomanda a se folosi la mai putin de un metru. Are si un sigiliu care e bine sa-l lasati asa, altfel puteti sa descarcati continutul prin buzunare.
[off-topic]
wow.... primul pas... tutorial spray lacrimogen
De ce off-topic? Nu e o solutie pt problema aratata in titlul thread-ului?
deturnare de avion pt. self-defense?  :rolleyes:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate