Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Internet pe mobil de pe calculator prin bluetooth

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
cosmyn_jetz

cosmyn_jetz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 06.07.2007
Am un nokia 6234 si vreau sa ma pot conecta cu acesta la internet folosind bluetooth-ul

#2
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
nokia pc suite  -> Connect to internet

nimic mai simplu...cu conditia sa ai abonament de date activat pe tel. nu wap...


sau faci manual o conexiune dial-up obisnuita, selectezi standard modem over bluetooth link # (care corespunde telefonului)
apelare la *99# fara user si parola

Edited by spare-me, 12 January 2008 - 18:09.


#3
gbrl

gbrl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 29.09.2003
Ma - am uitat la filmuletul din linkul de mai jos si ma intreb daca ar fi posibil asa ceva si intre un laptop si un telefon. Am incercat laptop  - laptop si nu am reusit. Poate sa merga laptop - telefon ?  Daca reusiti da-ti  un semn .
http://www.cnettv.co...1_53-28619.html

Edited by gbrl, 12 January 2008 - 18:20.


#4
cosmyn_jetz

cosmyn_jetz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 06.07.2007
Cu nokia pc suite zice ca nu a gasit nici un modem si cu cealalta varianta am incercat si nu merge sau nu stiu eu cum(cred ca nu stiu eu cum) Mai explica odata cu mai multe detalii sau cu pasii care trebuiesc facuti daca vrei

#5
bob32cc

bob32cc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 11.11.2005
Tu vrei sa ai net pe comp prin tel, sau pe tel prin comp?

#6
cosmyn_jetz

cosmyn_jetz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 06.07.2007

View Postbob32cc, on Jan 13 2008, 17:17, said:

Tu vrei sa ai net pe comp prin tel, sau pe tel prin comp?
Vreau sa am net p tel prin comp

#7
baghy

baghy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 21.12.2006
Pt asta trb k telefonul tau sa suporte o conexiune Pan ( Personal Area Network )

#8
bob32cc

bob32cc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 11.11.2005
poate te ajuta...

#9
emil07

emil07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 18.10.2008

View Postbaghy, on Jan 14 2008, 23:03, said:

Pt asta trb k telefonul tau sa suporte o conexiune Pan ( Personal Area Network )
:huh: Și mai departe ? Dacă ai acest tip de conexiune...? :mellow:

#10
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008
dar de ce neaparat asa ???

Poti sa te duci la Vodafone , Orange , Zapp si iti iri un modem si nu ai treaba ...

Orange

  

Quote

Cu abonamentele de internet mobil de la Orange ai cu tine distractia, prietenii și informatiile de care ai nevoie, oriunde ai fi.
Poți accesa internetul atât de pe laptop, cât și de pe desktop. Ai flexibilitate în alegerea abonamentului, în funcție de consumul lunar: controlul total al costurilor sau viteza mare de navigare.

beneficii
Mobilitate completă pentru a beneficia la maxim de laptopul tău și de experiența de internet
flexibilitate deplină și controlul costurilor cu abonamentele de internet nelimitat
stabilitatea conexiunii prin utilizarea celor mai performante tehnologii: 3G/3G+ cu viteze până la 7,2 Mbps în București, 3,6 Mbps în peste 400 de localitați și viteze EDGE de până la 220 Kbps în afara ariei de acoperire 3G/3G+
soluția de conectare este simplu de utilizat și ușor de instalat și nu presupune cunoștinte specializate IT

ți place sa fii mereu conectat la ultimele informații? Acum poți avea conexiune de mare viteză la Internet, atât pe desktop, cât și pe laptop. Ai mobilitate absolută. Conexiunea funcționează oriunde în zonele cu acoperire 3G Broadband, 3G sau GPRS, în țară și în străinătate.

Vodafone

Quote

Vrei Internet oriunde te afli? Acum îl poți avea. Oriunde ai fi, conectezi modemul la un calculator și în câteva clipe ești pe internet.

Vrei mai mult decât atât? Beneficiezi de o viteză de până la 7,2 Mbps, de un soft foarte prietenos cu posibilitatea de a controla traficul în timp real, de un modem elegant și discret.


Zapp

Quote

Îți dorești Internet Wireless de mare viteză? Zapp Online Express este primul serviciu wireless broadband la nivel național, bazat pe tehnologia CDMA 1xEV-DO (Evolution Data Optimized), care permite transferuri de date cu viteze de până la 2,4 Mbps*.

NOU: poți beneficia de o viteză de download de până la 7.2 Mbps și de upload de până la 384 Kbps în aria de acoperire Zapp, cu noile abonamente 3G, bazate pe tehnologia UMTS !

Acum poți avea:

conexiune broadband stabilă
internet fără cabluri
rapiditate
preț competitiv
acoperire națională în aria Zapp
libertate de mișcare totală
transfer de date securizat
instalare rapidă și ușoară a modem-ului wireless Z020, Z030 sau MF622 și utilizare instantă a serviciului


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate