Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Topul reclamelor cretine

- - - - -
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#37
Vorbaretzu

Vorbaretzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 22.09.2007
Mai e campania aia impotriva cancerului sau ce-o fi.E o tipa, un fundal alb (de spital) si parca ar vorbi cu mine si vai ce imi face morala ca nu donez sange.Nu era mai simplu sa scrie cu litere cat ecranu: Doneaza omule sange pentru copii!
Mi-e greata de reclama aia, e cea mai penibila, dupa care vine aia cu ferestrele care se inchid, se deschid, se inchid, se deschid, se blocheaza, se deschid  :lol: .

Cele mai tari reclame eu cred ca sunt alea de la Sprite, cand scoate ala 2 betisoare de urechi din eticheta de la sticla si i se spune: "acum e imposibil sa nu auzi un elicopter sau pe cineva care te cauta...daca te cauta cineva".Ma prepadesc de ras de cate ori o vad.
Era marfa si reclama cu cerbu ala de la bere, nea' Cornel, dar am vazut-o de atatea ori inca mi-e greata de ea.
E una cu Mos Craciun care se sterge la c*r cu scrisorile de la copii si cica sa nu-l mai astepti pe Mosu' si sa cumperi nu stiu ce electrocasnice de la un magazin.Ce sa mai creada bietul copil cand se gandeste la Mos Craciun, ca e un boschetar nenorocit caruia nu-i pasa de ei?Culmea, ca reclama e difuzata in toiul verii, inca putin si Mos Craciun vine cu oferte pentru cazare la mare. :stickouttongue:

#38
Solvogn

Solvogn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 17.10.2007
Dar de reclamele alea penale de la Bonux nu zice nimeni nimic? Sunt CRETINOIDE si nu le suport. Detergentul țațelor.
Sau reclama cu nu stiu ce banca: "de acum nu va mai faceti griji de bani, vezi cum e administratorul sau ce vecini ai"
Pai normal sa nu-si mai faca griji de bani ca oricum 40 de ani de-acu in colo nici salariile nu si le mai vad ca toate se duc acolo...

#39
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
pe mine ma calca pe nervi faptu ca se permit reclamele mincinoase pe principiu ca nu mint, zic adevarul (dar nu tot), de exemplu la bancp®ost ai rata lunara x lei la x credit, dar nu zice ca e valabil doar o luna sau 3, ca apoi 15 ani platesti ca bou. Genu asta de "adevaruri" ar trebui sa fie ilegale, consumatorii protejati, sau iaurtu minune unde dupa 14 zile de consum esti mai nush cum, teste nene si dovada stiintifica, altfel m...e reclama etc .

Edited by XAN, 08 July 2008 - 19:00.


#40
Skat3r

Skat3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 25.06.2008
Ma enerveaza la culme reclamele de la ferestrele Qfort. Cele mai nasoale de pana acum. Si ma enerveaza reclamele de la marcile cunoscute de suc , adidasi si alte chestii "supertari". "bea si experimenteaza" Ce **** experimentezi cand bei suc bai nene de la marketing :angry: :angry: :angry: :angry:    ???????

Edited by Skat3r, 08 July 2008 - 21:43.


#41
mali_06

mali_06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 27.12.2006
mai e una enervanta cu vacuta paula care face budinca cica...

"paula pudding superstar
pete cool, e totul clar?"

:lol:

#42
un_student

un_student

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 31.03.2007
Biscuitii PEPITO... Auzi, de ce scoti limba la mine? ..... :cursing:

#43
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
Este o reclama la carne de pui, in care stau copanelele pe raft si vorbesc cu voce de copil. La un moment dat cineva cumpara o cutie cu aripi, si ceilalti se bucura si spun ceva de genul "Pasarica si-a luat zboruuuuul!!!". Mda, inspre un gratar bine incins unde va fi arsa de vie, probabil. Mi se pare sinistru. Cum sa mai mananci pui in conditiile astea?! Mai e una asemanatoare la mustar, dar acela e totusi mustar, nu puiut cu voce de copil.

#44
cristifettik10

cristifettik10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.11.2007
Reclama celor de la Petrom cu aproape 1/2 din bugetul invatamant-ului.Pai de aia este cum este invatamantul Romanesc...din cauza lor,ff neinspirata,dar na asta este stilul de a comunica a lor-Varza pe veci

Edited by cristifettik10, 10 July 2008 - 15:37.


#45
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 05.01.2004
Am constatat o scadere a calitatii reclamelor in acelasi timp cu cresterea numarului ineptiilor pe post de reclama. Dupa cum se stie, "somnul ratiunii naste monstri".
Probabil angajeaza numai cretini in advertising.
Ce spuneti de aia unde da Romania gol  :lol:  si ala nu poate striga decat in masina lui marca... X ? Asa ca fuge afara la masina si striga acolo Goool !
Gol e doar capul aluia care scorneste asa cretinatati si sefului lui care aproba asta. Si evident a firmei care cumpara reclama respectiva fara sa ii intereseze ca le aduce mai mult deservicii.

#46
Vorbaretzu

Vorbaretzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 22.09.2007

View Postmali_06, on Jul 8 2008, 23:45, said:

mai e una enervanta cu vacuta paula care face budinca cica...

"paula pudding superstar
pete cool, e totul clar?"

:lol:

Reclama asta am vazut-o azi la TV exact dupa ce m-a sunat sefu' sa-mi faca 100 de nervi.Daca mai tinea 2 secunde nu mai raspundeam pentru faptele mele.
E penibila rau.Nici daca as avea 3 ani n-as putea sa ma uit la ea.

Dar de la reclamele de la Vanish ce ziceti? :boredlook: Parca fac reclama la munitie de razboi alea, asa se poarta.BUM-Roz si uiti de pete-BUM, de-ti vine sa sari de pe scaun :lol: .

Stau si ma gandesc, aia cand fac reclamele se gandesc numai la procentul de analfabeti al Romaniei, care ar aprecia mizeriile lor? Ca 90% din romani cred ca sunt penibile, si ele inca se scot pe banda rulanta.

Mai sunt reclamele fara sens, gen:" Tokyo?  No Toplita?" numai la oferte pentru telefonul mobil nu te duce caul, sau sunt eu mai incet la minte :scratchchin:

#47
galuscutza

galuscutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 18.07.2008
Da, într-adevăr, cea mai idioată serie de reclame e cea cu tanti Maria pentru Bonux - detergentul inteligent! Când a apărut prima acum nu știu câți ani și am văzut-o cu maică-mea ne-a pufnit pe amândouă râsul și am născocit și o vorbă "ești inteligent ca un detergent". Din păcate reclamele alea au rămas să ne bântuie de-a lungul anilor, până la cea mai recentă... "nu e vina ei! scrie și-n ziar!" BLEACH!
Apoi, da, indiscutabil, reclama rezistentă, rezistentă, rezistentă...
Pentru locul 3 încă nu m-am hotărât.

#48
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
Cea mai idioata e cea cu un copil (chinez cred) care dupa ce trage un kkt de toata frumusetea zice "pufff ce pute" si-si ridica pantalonii. Face reclama la un odorizant.

e gretoasa ... :)

#49
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007
Reclama noua de la Zapp este sub orice critica. <_<
Presupun ca s-au chinuit mult sa faca o reclama asa de idioata.  :lol:

Si mai este reclama de la Qfort cu ferestre din termopan.
Este foarte idoata si stresanta. :cursing:

View Postun_student, on Jul 8 2008, 11:16, said:

reclama cu ferestrele e la QFORT: proiectate sa reziste, sa reziste, sa reziste, sa reziste.... Care chiar e stresanta, e stresanta, e stresanta, e stresanta..  :death:

Alta reclama stupida e cea de la ZAPP... Stupida, stupida... Cica se relanseaza pe piata... :D   :cursing:
Da ai dreptate 2 reclame tampite.

Edited by stokarit_s, 23 July 2008 - 13:09.


#50
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View Poststokarit_s, on Jul 23 2008, 14:11, said:

Reclama noua de la Zapp este sub orice critica. <_<
Presupun ca s-au chinuit mult sa faca o reclama asa de idioata.  :lol:

Si mai este reclama de la Qfort cu ferestre din termopan.
Este foarte idoata si stresanta. :cursing:


Da ai dreptate 2 reclame tampite.

Eu cred ca in topul celor mai cretine, cele de la Bonux, sunt intr-o clasa proprie de cretinatate, de care nu se apropie nimeni :first:

Lesina aia, apoi :

"Oameni buni, nu e vina ei, e de la apa dura, scrie si in ziar !"

Nici cu George Lucas/Steven Spielberg si cu tot CGI-ul din lume nu poti obtine ceva mai oribil decat Magda Catone in reclamele de la Bonux.

Edited by lawrence38, 03 August 2008 - 21:17.


#51
mc_h

mc_h

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 594
  • Înscris: 07.10.2005
"De la zodia Leu un cristal portocaLEU..."(Dero cu sticla colorata in punga ca premiu)  :cursing: pe cuvantul meu ca-mi creste pulsul de nervi cand o vad
Plus noile reclame de la Skol. In special cea cu liftul :death:

#52
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View Postmc_h, on Aug 4 2008, 01:19, said:

"De la zodia Leu un cristal portocaLEU..."(Dero cu sticla colorata in punga ca premiu)  :cursing: pe cuvantul meu ca-mi creste pulsul de nervi cand o vad
Plus noile reclame de la Skol. In special cea cu liftul :death:

Daca ar fi sa nominalizam o categorie de reclame care sunt cele mai varza, cele la detergent, in special cel ieftin gen dero,bonux, etc. nu doar s-ar califica, dar ar castiga marele premiu. :first:

Ceea ce ma oripileaza e ca unii oamenii fac bani grei in advertising pentru chestii de-astea....Nici nu le-as numi reclame, sunt CONTRA-reclame, eu unul sa-mi dea un camion de Dero/Bonux moca, sa stiu ca-mi atarna viata intr-un fir de par, nu m-as atinge de asa ceva. PIEI SATANA !!! :eek: :death:   :eek:

#53
poncho

poncho

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.05.2008
Tap ! Peste picior ! Sticla pe gat usor, la ascensor. Fili paunul cu ffrunza. Ffereastra. Pet e, dero e. Calgone !

#54
Beeba

Beeba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 18.10.2005
Credeam ca am eu ceva la cap de urasc ferestrele alea de rezista...Aia de la Zapp iar e enervanta peste masura.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate