Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

Topul reclamelor cretine

- - - - -
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#1
philo

philo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2004
De mai multă vreme îmi propusesem să abordez tema asta și am tot amânat. Reclama, acest suflet debil al comerțului, e un mijloc de persuasiune perfid și insidios prin care un șmecher încearcă să convingă un fraier să cumpere o porcărie greu vandabilă în al cărei preț e inclusă obligatoriu și reclama.. Câți dintre noi s-au gândit vreodată că la achiziționarea unei sticle de sifon cu zahăr ars denumită popular Coca-Cola, o importantă parte a prețului plătit o constituie tocmai reclama producătorului..? Sper să nu fiu greșit înțeles; n-am nimic cu Cocacolonizarea și nici cu piața liberă, doar vreau să mă vait public de faptul că unele reclame îmi jignesc inteligența, îmi chinuie nervii, ori îmi lezează simțul estetic.

1. Dorm și eu, ca tot românul, cu televizorul aprins. De la o vreme nu mai pot, frate..! Când ațipesc și eu.. țiiiiiiiiiiiiiiiii... o porcărie de trompetă stridentă sfâșie tăcerea camerei, eu fac ochii cât cepele și recepționez stupefiat îndemnul: "Fii bărbat până la capăt!" Apăi.. și dacă mă prindea taman în timp ce eram bărbat în funcțiune, nu cred că mai reușeam să mai fiu decât până la capătul.. dinspre mine..! Cea mai enervantă reclamă în difuzare. :confuzzled:

2. Unu cară singur o șină de cale ferată de câțiva metri ducând-o doar de-un capăt, un cuplu îi trage o lavabilă pe pereți și pereții se umplu de dâre de trafalet de la Sf. Duh, o combină recoltează porumb, dar porumbul dispare tăiat și de niște combine invizibile... Sunt inteligent și mă prind: aha, te-ajută cineva invizibil.. te-ajută? Care-mi furi, bă, porumbul..?!? Aștept continuarea reclamei cu unul care-și îndeplinește obligațiile conjugale..  :w00t:  

Întrerup aici pentru a relua subiectul mai târziu.

#2
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
Multe reclame proaste in Romania,mai ales acelea contra discriminarii rromilor,a detergentiilor,produselor chinezesti etc.
Din cauza reclamelor omul nu poata sa vada un film de la inceput pana la capat.30 minute film 20 reclama................

#3
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,792
  • Înscris: 06.09.2004
am oroare la reclama cu mos craciun beat, care intra cu renul in casa. de un prost-gust inimaginabil. stiu ca este o reclama la bere fara alcool, dar nu mai tin minte la care.

#4
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
Motanicaaa?! Stupida reclama, idee buna.

#5
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
ciocoflender...  :puke:

si mai sunt alea la pensiile private care vin aia din viitor sa-i multumeasca tipului din prezent

mai e una cretina cu unu' care canta...e ceva la detergenti..sau produse de curatenie... zici ca e o reclama de acum 30 de ani

#6
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
doua reclame absolut imbecile am remarcat de sarbatori:

1) o reclama care nu am fost atent la ce e, atita e de imbecila, e cu animatie absolut fara sens in care apare un copil rizind timp jucindu-se cu o masina si apare si un mos craciun rinjind ca boul in timp ce sta intre unu si una, poate din cauza ca aia vor sa si-o traga si n-au cum, de el

2) stela artoa. invazie, nene. pe toate posturile, non stop. parca berea aia acum a aparut in romania si vor s-o faca cunoscuta cu orice pret. reclama contine un urit jegos, care se plimba pe niste strazi jegoase (parca ar fi timsoara in amurg) si intra intr-o bodeja jegoasa, unde o dama jegoasa ii da o stela artoa. prin urmare stela artoa este o bere jegoasa, dracu s-o ia

#7
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Stela artoa, cum zice si Mosotti

Aia de la oranj - limbricii cu gura portocalie: imi vine sa sparg televizorul

Anu asta ne-au scutit cu kktul ala de reclama la ciuc: inca una si ma duc... du-te dreq

Vodafon - un kkt de reclama din care nu intelegi decat ca le pasa de client. Mda - au prostit conditiile in draci odata cu trecerea la euro...

Edited by C.F.S., 05 January 2008 - 02:58.


#8
nerazzurru

nerazzurru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 04.08.2007
are dreptate C.F.S....in 2007 cea mai penibila reclama(au fost mai multe) a fost cea de la oranj...aia in care porcariile alea 2 se bat pe o gura...si-o imprumuta ca sa cante..si mai canta si penibil..ca la sfarsit sa zica o voce de barbat ca oranj rulz..sau ceva de genul...jur ca imi este rusine cu mine cand vad reclama aia la tv :(

#9
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Serios acum, daca l-as prinde pe cel care a facut reclama, poate l-as ierta. Dar cel care a aprobat-o/acceptat-o de la orange... nu ar avea scapare. PUTE!!!

#10
philo

philo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2004
- Reclamele la pasta de dinți prezentate de nuș'care medic dentist.. ca și când medicii dentiști ar avea interesul să recomande paste de dinți de bună calitate, care să le reducă numărul clienților..

- Toată lumea știe câtă bătaie de joc trebuie să-nduri când vrei să accesezi vreun credit bancar. Dar bancherii ne cred cretini asigurându-ne de simplitatea și celeritatea soluțiilor.. Domnișoara Ionașcu rezolvă tot: "Semnați acum sau așteptați să vină mămica..?" Cred că întrebarea care-ar fi explicat atitudinea amabilă a ofițerului de credit era: "Semnați acum sau așteptăm să iasă mămica de sub masă..?"

- În același registru, mă exasperează tipul care știe, al dracului, ce flori vrea un ciupalac și cu ce ocazie. Îi explică: "e simplu, sticla de șampanie și verigheta aproape nouă.." Interesant e că verigheta ciupalacului nu poate fi văzută de ofițerul de credit, ea fiind la mâna stângă și mascată privirii expertului lu pește..

Edited by philo, 05 January 2008 - 12:54.


#11
virusel2013

virusel2013

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 24.04.2006
Intradevar, reclama cu renii aia beti este penibila rau si de prost gust.

Copii mici care vad reclama, si la un moment dat constata ca mosul nu a mai venit, gandesc asa: "iar sa imbatat mosu si a uitat sa imi aduca cadouri"

#12
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,667
  • Înscris: 13.12.2006

 virusel2013, on Jan 5 2008, 15:29, said:

Intradevar, reclama cu renii aia beti este penibila rau si de prost gust.

Copii mici care vad reclama, si la un moment dat constata ca mosul nu a mai venit, gandesc asa: "iar sa imbatat mosu si a uitat sa imi aduca cadouri"
:huh: mosu iar a baut de  nu mi-a adus cadou?

ma dispera enorm reclama aia de la radio cu o mie de cuvinte, bla bla bla....cand povesteste pustiul ala ce a vazut el la televizor ca-i taie una capu lu alta cu coasa da n-o vazut tot ca o venit masa si o stins tembelizoru sa creada ca doarme....l-as impusca pe ala de a conceput reclama, imi vine sa vars de fiecare data cand aud pe ce ton e povestita si ce povesteste.
nu ma intelege-ti gresit, am vazut autopsii de mi-a iesit pe nas, dar la cum povesteste ala imi vine sa sparg radioul de nervi...

#13
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
-Mai e reclama aia de la o bere,de canta un cerb la un gras,it sucks.
-Nu am inteles-o pe aia de la cosmote cu chinezul ala "Toplita,is free"
-Si o reclama la spaghete in care e un bucatar de canta si nu se opreste.
-Reclama la Carrefour de canta copii aia tembeli.
si multe altele...

Edited by kosty91, 05 January 2008 - 15:44.


#14
jafo

jafo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 06.11.2005
dama cu cafeaua si postasul idiot

#15
gogoroiu

gogoroiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 01.06.2007
Mai bine ati vorbi de reclamele bune...
Un post-doo si se poate inchide topicul...
:D

#16
totolina

totolina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 03.11.2007

 C.F.S., on Jan 5 2008, 02:57, said:

Stela artoa, cum zice si Mosotti

Aia de la oranj - limbricii cu gura portocalie: imi vine sa sparg televizorul

Anu asta ne-au scutit cu kktul ala de reclama la ciuc: inca una si ma duc... du-te dreq

Vodafon - un kkt de reclama din care nu intelegi decat ca le pasa de client. Mda - au prostit conditiile in draci odata cu trecerea la euro...

o fi ea reclama proasta dar ficei mele de un an jumate ii place la nebunie, tocmai pt limbajul lor de neinteles. :D

#17
CFR

CFR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 19.06.2007
aia la oranj mi se pare ok spre deosebire de aia cu trompeta(nici nu am inteles ce vrea reclama aia)-de cate ori apare opresc sonorul la televizor.
imi plac reclamele alea 2 de la omni***g. :lol: aia cu tirurile si aia cu cucoana care buseste masina din fata ei, coboara sa vada ce s-a intamplat si il gaseste pe ala plin de "sange" pe fata :lol:
aia la B*R mai au niste reclame idioate..

#18
dj_luchian

dj_luchian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 10.12.2007
cel mai mult ma deranjeaza reclamele la pensiile pricat :(
de unde credeti ca fac posturile de tv banii?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate