Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

Topul reclamelor cretine

- - - - -
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#19
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006
-alea la pensii private "iata dantura dumneavoastra"; "wow, ce superba este, abia astept sa ajung o stirba sa pot sa o port"; sau "wow, o sa puna in valoare silueta mea de baba scorojita " etc;
- reclamele la sampoane: toti isi prezinta produsul de parca ar fi the ultimate .. ar trebui desfiintate toate de un fel de consiliu al bunului simtz.. in categoria asta intra si cele de la detergenti. yuk

#20
Champy0n

Champy0n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,511
  • Înscris: 03.06.2006
Era o reclama la guma Orbit cu una care se tot lingea pe bot ca sa ne arate cat de albi cu curati erau dintii, era cam acum 1 an in voga

#21
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006

 kosty91, on Jan 5 2008, 15:43, said:

-Nu am inteles-o pe aia de la cosmote cu chinezul ala "Toplita,is free"
Chiar,care-i smecheria aia cu it`s free? Tochio? Noooo Toplita...

#22
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005

 C.F.S., on Jan 5 2008, 02:57, said:

Aia de la oranj - limbricii cu gura portocalie: imi vine sa sparg televizorul

Pripeii, pripeii  :roflmao: :roflmao:

#23
Gabi73C

Gabi73C

    atrophied member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 11.11.2007
Spre rusinea si mandria mea am reusit sa copiez la Marketing. Fiind materie de semestru si fara mare tangenta cu "obiectul general"... Iar in materie de advertising sunt dublu-nul, ca sa zic asa. Totusi ma gandesc ca poate e si asta o modalitate de a atrage atentia, facand o reclama agasanta, enervanta, stupida etc.
Ma gandesc la pustii sau pustoaicele care arata ca vai de ei , grasi, slabi, cu cosuri si in albul ochilor, cu nasu mare, cu urechi clapauge, doamne-fereste. In schimb au un kilogram de piercing-uri incepand din glezna, trecand prin noada si terminand cu crestetul capului. Plus chica, suvite, tepi in cap si manusi cu destele taiate. E clar ca nici ei nu-si inchipuie ca ar fi frumosi, dar macar atrag atentia, nu?
Poate ceva in genul asta e si cu reclamele. Pana la urma ce dracu mesaj sublim, inaltator, emotionant, induiosator etc poti transmite cu privire la cantitatea de spuma pe care poa' s-o scoata un detergent sau cu privire la nu stiu ce medicament (de fapt stiu, da' nu va spun) care te face sa faci pipi la timp?
Nu e nimeni de meserie sa ne lamureasca?

#24
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Alea proaste nu le rețin – că îs proaste și nu mă prea uit des la TV.
Reclama tare mi se pare cea de la Sprite (cred că ultima) cu "toți se râd de tine când când ție ți se întâmplă ceva penibil".

#25
Darth-Claudiu

Darth-Claudiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 19.06.2007
BRD - Fond administrare de pensii (proteza, cadrul)
BCR - Fond de pensii (Indiana)
Pfizer - reclama la un site pentru barbati (ma scoate din sarite fondul sonor :)) )

#26
Beeba

Beeba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 18.10.2005
Mie imi plac ff mult pripeii de la Orange. Si aia cu mosii vizoristi la fonduri de pensii (ma gandesc la vecinii mei cand o vad).

In schimb imi vine sa-l omor pe Mr.Muscolo(yacchhhh), faza cu verigheta aia de nu se vede m-a capiat si pe mine, aia de la Nestle (copii, va jucati?- brrr)...si ar mai fi o gramada.

#27
erik

erik

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 22.12.2004
Reclama la nu stiu ce societate de asigurare care ofera RCA in rate. De fapt nu e o reclama, sunt trei spoturi difuzate aproape unul dupa altul. Cand ti-e lumea mai draga si zici ca ai scapat, apare iar oligofrenul ala care iti spune intr-o romana stalcita ca si-a facut RCA in rate... (lasand la o parte penibilul reclamei, nu doresc nimanui sa fie implicat intr-un accident in care vinovatul are polita RCA incheiata la o astfel de societate "generoasa")

#28
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006
"Ce este acela un ciocoflendar??"  :death:

Edited by nile, 07 January 2008 - 17:54.


#29
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006
De baietelul pisat si rahatit si oparit in pemparsi, care se scoala, "revigorat si proaspat" ce ziceti ? (Spre fericirea mamelor care isi pot face manichiura in liniste)
Dar de ceea ce odinioara era mancarea saracului, a ajuns alimentul miracol, hranitor,vindecator, intaritor de oase, panaceu adevarat,iaurtul minune, proaspat (are doar cateva luni, e adus din Germania, Franta si in cel mai bun caz Ungaria),cu amidon din grau modificat, ce ziceti ?
Dar de cremele de fata care fac sa dispara ridurile ce ziceti ?
Romania a fost acuzata de U.E. ca favorizeaza reclama mincinoasa !

Edited by ploiesteanu, 07 January 2008 - 21:30.


#30
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,893
  • Înscris: 28.11.2006
Apropo de iaurt, cea mai stupida fraza din reclame vine de la danoooooone: "pe langa ca sunt mama, sunt si femeie" :death: Cum la noi nu s-a legalizat inca gay marriage, nici n-am cum s-o contrazic :P

Alte reclame stupide sunt alea in care se gaseste cate un destept sa inventeze cuvinte noi, probabil pentru ca alea vechi8 nu erau suficient de expresive pentru ce avea ala in cap :P De la alintaroma p[ana la pudding de lingurit (si daca il mananci cu degetul e de degetit???), uite asa se imbogateste minunata limba roimana cu expresii care mai de care mai intelijente :puke:

#31
MitanAdrian

MitanAdrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.07.2008
Salut baieti.. si pe mine ma seaca o reclama tampita.. Incepe cu ceva de genu : "Magda?! Tu esti?!"   :huh: (reclama la danone fruits) nu stiu ce produse de iaurt or mai scos astia.. si na sunt acolo doua tipe, una care se minuneaza de ailalta :"vai, dar au trecut 10 ani si arati la fel!!" la care cealalta fufa:"Am secretul meu, hai sa iti arat!"...si o duce la un frigider plind de iaurt DanFruit dela si ii spune ce vitamine contine si ca ala ar fi "elixirul" care o tine pe aia in forma.. plm..de parca acu 10 ani exista DanFruits  <_< asa ma enerveaza  :mellow:

Edited by MitanAdrian, 07 July 2008 - 22:55.


#32
calinescubogdan

calinescubogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 18.05.2007
danone=aracet :thumbdown:
mai e reclama cea mai tampita pe 2008 cred cu usi si ferestre facute sa se inchida .. sa se inchida... si tot repeta ca niste boi sa ne dam noi seama ca repetitia aia tembela inseamna ca sunt tare rezistente ferestrele si usile lor
te ia greatza... :ciocan:

Edited by calinescubogdan, 08 July 2008 - 00:09.


#33
un_student

un_student

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 31.03.2007
reclama cu ferestrele e la QFORT: proiectate sa reziste, sa reziste, sa reziste, sa reziste.... Care chiar e stresanta, e stresanta, e stresanta, e stresanta..  :death:

Alta reclama stupida e cea de la ZAPP... Stupida, stupida... Cica se relanseaza pe piata... :D :D :D  :cursing:

#34
dacoroman2310

dacoroman2310

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,745
  • Înscris: 28.05.2008
"Auzi Romeo.,ti-a dat numaru' fara-o cifra..." :death:  :wallbash:

Edited by dacoroman2310, 08 July 2008 - 13:05.


#35
Radu_TGW

Radu_TGW

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 26.01.2008
E una de la o bere necunoscută:
E unu care nu poate sa plece de pe loc cu mașina și chițăie niște tute pe lângă el. Și vine un infect la el și zice "tati, frâna... (și râde ca retardatu'), de mână". După care : numele berii și "Îți merge minte la rece" aaaaaaaaa, mor când o văd  :frust:

NU le suport nici pe ălea la bănci și credite, când zâmbește un inept și zice că se ocupă el de tot..

#36
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Aia de la ferestrele qfort e de departe cea mai cretina

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate