Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

Topul reclamelor cretine

- - - - -
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#109
incepator20

incepator20

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 24.05.2009

 cipri92, on 15th January 2010, 23:05, said:

Reclamele cu Vodafone sunt in exces...

Nu numai ca sunt in exces, dar sunt si tampe!  :thumbdown:

Si ca sa fie totul si mai tamp, mai trimit si SMS-uri de tip spam!

Edited by incepator20, 16 January 2010 - 11:23.


#110
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Subscriu la idee si mai adaug si Orange-ul in aceeasi categorie, astia sunt si mai agresivi cu spam-urile.

#111
saxx

saxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 24.11.2006
Cea mai gretoasa reclama mi se pare de departe aia la pasta de dinti Paradontax(sau ceva de genu) cu sangele ce picura in chiuveta -> schimb postul instant.

#112
cipri92

cipri92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 03.12.2007

Quote

Cea mai gretoasa reclama mi se pare de departe aia la pasta de dinti Paradontax(sau ceva de genu) cu sangele ce picura in chiuveta

Exact. E scarboasa rau. Si saliva si dinte.  :disgust:

#113
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
Mi se pare tampita (ideea in sine) a reclamei la Lays. Pe langa ca e tampita mai e si mincinoasa, 2000eur nu-i ajung pentru silicoane :lol:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OS2a5gPg8PM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by alexx1402, 19 January 2010 - 21:11.


#114
cypris

cypris

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 31.01.2009

 alexx1402, on 19th January 2010, 22:10, said:

Mi se pare tampita (ideea in sine) a reclamei la Lays. Pe langa ca e tampita mai e si mincinoasa, 2000eur nu-i ajung pentru silicoane :lol:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OS2a5gPg8PM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Din contra, mie mi s-a parut bestiala ideea reclamei de prima data cum am vazut-o :thumbup: . Lasand la o parte neverosimilitatea pretului unei perechi de "balcoane" artificiale :D , e una dintre putinele reclame care mi-au placut in ultimii 1-2 ani, alaturi de aia la fondul de pensii cu pensionarii care pandesc pe vizor cu randul, si inca vreo doua, nu mi le mai aduc aminte acum. Ce ma enerveaza in schimb la reclama asta e moaca aleia blonde, seamana cu "veveritele" lui Mandrula, pe care le urasc (si-mi vine sa sparg tv-ul de fiecare data cand le vad facand mutritze si topaind de parca au ardei iute sau carbid in kur), si faptul ca-l inhata pe gagiu-su si fuge ca disperata la automatul de chipsuri ca sa-i sufle brunetei silicoanele de sub nas si sa-si pastreze ciumpalacul de iubitzel (apropo si ala ma enerveaza, are o fatza inexpresiva de taur comunal, care in afara de a pune botul la "vaca" cu tzatzele alea mai mari dintre toate nu mai stie nimica, ii curge scuipat din gura...).

Alte reclame care mi se par tari, dar nu-s de pe la noi, sunt cele Pepsi vs. Coca Cola. In general imi plac reclamele straine, sunt alta mancare de peste.

Nementionate in "lista neagra":
- Reclamele la Budweiser ("Wazzuuupp!!!") - Mi se par infernale! Un fel de "Giugiuca" si "Jagga jagga", cu negri rupti in gura de drogati.
- Connex Go ("Alo Maria!")
- Mazarea "Bonduelle" -  :cursing:
- Colgate cu castorul ("Domnule castor, de ce ai dintii asa de albi?" Ca sa intrebi tu ca proasta!)
- Dero alb dalb ([ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7PZ65EIJyig?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ])
- Reclamele Dero editie aniversara 30 ani sau ceva de genul (tot cu un nene care canta si topaie)
- Reclamele de la Banca Transilvania (nenea ala are o fatza de pedofil la costum  :fear::puke: )
Deocamdata atat. Pe masura ce-mi mai aduc aminte va mai spun. Oricum, orice reclama difuzata excesiv ajunge sa devina enervanta, si are efect invers celui dorit  ;) .

Edited by cypris, 20 January 2010 - 05:38.


#115
random77

random77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 20.01.2010
da, si pe mine ma enerveaza reclama la lays. eu nu maninc chipsuri, dar daca as fi consumator, cred ca as evita produsul respectiv.

alte reclame idioate sunt cele la sprite. dar poate ca nu sunt eu publicul tinta...

mi s-a perut penibil concursul sprite la care s-au dat premii vreo 10 masini vechi vopsite cu spraiuri colorate... era un renault 16 parca abandonat prin drumul taberei, premiu la respectivul concurs. ce sa faci cu un astfel de premiu?

#116
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Subscriu.
Total neinspirata aceasta reclama.

#117
jas1

jas1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 31.05.2006
Din punctul meu de vedere asta e praf.
Scarboasa rau,rau.Nu mai beau coca-cola de cand am vazut asta.Si asa eram un f slab consumator de sucuri de genu...
Doar apa plata Borsec.Insa doar asta se mai inlocuia uneori cu Coca-cola in anturaj...
Ardea-l-ar focu pe ala cu conceptu.Si pe ala cu acceptu.Ce cretinatate...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iukdeSKPAA0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by jas1, 21 January 2010 - 22:47.


#118
gadgetix

gadgetix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.01.2010

 jas1, on 21st January 2010, 22:45, said:

Din punctul meu de vedere asta e praf.
Scarboasa rau,rau.Nu mai beau coca-cola de cand am vazut asta.Si asa eram un f slab consumator de sucuri de genu...
Doar apa plata Borsec.Insa doar asta se mai inlocuia uneori cu Coca-cola in anturaj...
Ardea-l-ar focu pe ala cu conceptu.Si pe ala cu acceptu.Ce cretinatate...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iukdeSKPAA0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si asta mai e cum mai e da' partea a 2a (aia cu creieru') e si mai naspa! Rly slimy!

#119
GTFMIOFE

GTFMIOFE

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 06.06.2008
cand te gandesti cati bani se platesc pentru un spot publicitar.....

#120
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,128
  • Înscris: 29.06.2005
Mie mi se par tampite rau reclamele la pastele de dinti in general.Mai ales alea in care medicu` stomatolog ne recomanda pasta de dinti care-l lasa fara obiectu` muncii. Asta e cam ca un brutar care ne-ar recomanda masina de facut paine acasa, sau un mecanic auto masina care nu se strica niciodata....
Ma dispera reclamele de pe AXN cu jocurile de telefon "trimite k1 pentru x , k2 pentru y, k3 pentru z...etc"
De "bigmac"....uh...

#121
netman

netman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 21.02.2006
Premiul pentru cea mai jegoasa reclama a anului 2009 ar merita acordata pentru pufuletii giusto :chair: :raygun: :puke: :death: :ciocan: :bandit:
E de-a dreptul oribila,hilara,horror...Linistit puteau sa-l dea dupa ora 24,cu un cerculet rosu +18 ani.Cred ca niciodata nu voi gusta pufuletii aia...
In schimb o reclama beton a fost una de prin 2002-2003,nu mai tin minte,poate va mai amintiti,se termina cu:"Am pregatit si pentru tine un loc la noi in celula.Violenta impotriva copiilor se pedepseste cu inchisoarea!"(pe asta n-o mai gasesc pe youtube)

#122
jas1

jas1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 31.05.2006
Sunt total de acord cu netman.

:vampire: E horror rau.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Mie imi place in momentul asta reclama de la Adevarul cu cartile lui Jules Verne.
Parca sunt din nou copil,de cate ori o vad...imi facusem si eu dintr-o cutie de televizor Sirius un Nautilius...
Acum ma pregatesc sa-mi cresc nepotii...

Edited by jas1, 22 January 2010 - 22:26.


#123
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,060
  • Înscris: 31.07.2007

 cypris, on 20th January 2010, 05:35, said:

- Mazarea "Bonduelle" -  :cursing:

Asta ii place la fiul meu de doi ani. :D

Pe cateogoria de "reclama mizerabila" in ultima vreme ii seria de la Romtelecom cu Tarzan si papagalau'. Orice sa fiu daca le gasesc cat de cat amuzante. Asta imi aduce aminte de adaptarea unui banc la reclama asta: cica bate cineva la usa, merge Tarzan, se uita pe vizor ... nimeni. Se pune iara pe mesingiăru' provided by Romtefon si la scurt timp iarasi batai la usa. Merge se uita pe vizor ... nimeni! Se pune iarasi la calculator nervos ca ii intrerupt din cetuit cand bate din nou cineva la usa. Exasperat deschide usa. Nu vede pe nimeni, dar cand se uita in jos incremeneste: o moarte mica, cu coasa si tot tacamu'. Tarzan, palid, tremurand: "Ai venit dupa mine???? Inca sunt tanar, te rog nu ma lua!!!!", la care moartea: "De ce dreaq raspunzi asa greu la usa, bat aici de-mi rup coasa!! Stai linistit ca nu am venit dupa tine. Papagalu-i acasa?"

#124
incepator20

incepator20

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 24.05.2009

 jas1, on 22nd January 2010, 22:16, said:

Mie imi place in momentul asta reclama de la Adevarul

Cu fetita aia care la sfarsit spune: "Cel mai frumos cadou" ? I hate it!!! :cursing:

Mie imi plac enorm copiii, dar sa-l folosesti pe post de clovn... e ingrozitor!!! Mi se face sila cand ma gandesc la parintii orbiti de cativa lei la pusculita!

Edited by incepator20, 23 January 2010 - 11:52.


#125
jas1

jas1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 31.05.2006
Mai priveste o data reclama despre care vorbeam...Cea cu Nautilius...cutia de carton cu hublou...

Este vorba de un baietel in reclama.Nu consider ca ar fi pe post de clown

Parintii si copiii sunt uneori de neinteles.Eu incerc sa-i inteleg si pe unii si pe ceilalti.Si de cele mai multe ori reusesc.

Edited by jas1, 23 January 2010 - 23:33.


#126
androcks

androcks

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 669
  • Înscris: 20.11.2009
noua reclama de la cocke cola <_< ce urata si ce cap are *ex girlfriend* si ala parca e din Twilight :lol:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate