Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imi tot apare ipconfig

Degresant auto eficient

Pistol care sa pulverizeze vopsea...

Cursuri inot apa netratata
 Telefoane vechi, fixe si mobile c...

Sa desparțim cuvintele in cuvinte

Apartament complex rezidential no...

[UNDE] reciclare cd / dvd
 Foliere geamuri

Microsoft Defender

cartela Internet Europa

Sondaj EV
 Testerul pe VAG arata devieri la ...

Aparat ieftin pentru sigilat pung...

Hyundai elantra 2024 Highway, 6MT.

Interpretare XML
 

Cactus peyotl

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
18 răspunsuri în acest subiect

#1
WhiteSpirit

WhiteSpirit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 62
  • Înscris: 29.12.2007
Caut pe cineva care are cactus peyotl ..... sau macar un pui il caut de mult si nu orea arata bine colectia mea fara el :-s

[ http://site.voila.fr/medicherb/img/lophophora_williamsii.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.297
  • Înscris: 21.02.2006

 WhiteSpirit, on Dec 29 2007, 13:55, said:

Caut pe cineva care are cactus peyotl ..... sau macar un pui il caut de mult si nu orea arata bine colectia mea fara el :-s

[ http://site.voila.fr/medicherb/img/lophophora_williamsii.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
   Cactusul asta nu-i halucinogen ? Daca da , cred ca-i interzis sa-l cultivi. <_<

#3
WhiteSpirit

WhiteSpirit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 62
  • Înscris: 29.12.2007
poi lasa ocontzine el "mescalina" :bandit: dar pe mine cactusul ma intereseaza si nu ma intereseaza dak e legal sau nu sal plantezi o il plantez oricum nu vine la mine SRI-u pt un cactus :))
si 2 ... ca sa potzi sa obtzii o doza de mescalina trebuie sa asteptzi minim vreo 5 ani :D ... deci ... :ciocan: .....  :raygun:
app si nu asi strica frumusetze de cactus pe post de supliment alimentar :)))

#4
alf77

alf77

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 307
  • Înscris: 24.11.2004
Ar trebui sa iti cumperi din Olanda sau sa rogi pe cineva sa iti aduca.
Si-a adus un prieten si a murit din pacate in cateva luni..nu s-au inteles probabil  :P

#5
WhiteSpirit

WhiteSpirit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 62
  • Înscris: 29.12.2007
pff .... poi in primu rand ce drac de treaba are el cu olanda cand el creste in mexic? :)) .... si sorry pt prietnul tau:D
si chiar daca ar fi sa il comand numai bani pt drum mar aduce la faliment  :roflmaofast:

#6
alf77

alf77

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 307
  • Înscris: 24.11.2004
pai legatura ar fi ca acest cactus se vinde in unele smart-shopuri din olanda.Chiar daca il cumperi doar pentru colectie , tot este mai usor de procurat decat din Mexic.

Daca nu ma insel a costat 35 eur la momentul respectiv.Oricum , ma indoiesc ca o sa gasesti pe cineva sa-ti dea un pui,sunt destul de rari.Cel din gradina botanica a disparut acum vreo 2 ani  :o

Succes totusi

#7
Vlad_Draku

Vlad_Draku

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 546
  • Înscris: 29.11.2005
din cate stiu e unul la gradina botanica din Cluj...sau cel putin era.
In ultimul timp l-au inchis intr-o cusca mica. Probabil sarea lumea cu dintii pe el.

Off: Daca topicul asta n-o sa fie inchis, o sa apara altele...  cu o poza sa ceara o tufa de cannabis sau o tufa de coca. Bravos.

#8
WhiteSpirit

WhiteSpirit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 62
  • Înscris: 29.12.2007

 Vlad_Draku, on Jan 3 2008, 17:09, said:

din cate stiu e unul la gradina botanica din Cluj...sau cel putin era.
In ultimul timp l-au inchis intr-o cusca mica. Probabil sarea lumea cu dintii pe el.

Off: Daca topicul asta n-o sa fie inchis, o sa apara altele...  cu o poza sa ceara o tufa de cannabis sau o tufa de coca. Bravos.

Poate o sa apara posturi cu "cum potzi cultiva marijuana in gradina lu bunicutza (si se imparte profitu la 2 u cu bunicutza )  :roflmaofast: :roflmaofast: :roflmaofast: :roflmaofast: :roflmaofast:  

ms pt sfat cu gradina botanica ... dar nu vreau sa ajung pe pshyco ca droghist :P .... ma deci am gasit si yo pe un site din romania cu semintze dar "prea scumpi " :D

#9
WhiteSpirit

WhiteSpirit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 62
  • Înscris: 29.12.2007
app dak avetzi pe acasa cactusi si vretzi sa donatzi pui :D nu zic nu :D:D

#10
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.360
  • Înscris: 15.10.2006
Eu cred ca am vazut asa ceva de vanzare in Timisoara. Era la un moment dat in Piata Operei un nene care vindea tot felul de cactusi, printre care si ciudatul asta. Mi-am ales oricum un alt fel de cactus, cu multe tepi si puf galben.

#11
Vlad_Draku

Vlad_Draku

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 546
  • Înscris: 29.11.2005
:lol:  :lol:  :lol:
super tare! uite ce se mai gaseste pe la piata... Cine stie ce cumpara si bunica o data..
Totusi, nu e ilegal de detinut asa ceva?

#12
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.360
  • Înscris: 15.10.2006

 Vlad_Draku, on Jan 8 2008, 16:18, said:

:lol:  :lol:  :lol:
super tare! uite ce se mai gaseste pe la piata... Cine stie ce cumpara si bunica o data..
Totusi, nu e ilegal de detinut asa ceva?
Piata Operei nu e piata unde se vand legume :deadtongue: Tu cand auzi de Piata Universitatii te gandesti ca te duci acolo sa cumperi branza de la taranca proaspata?

#13
netar

netar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 63
  • Înscris: 06.01.2008

 diorama, on Jan 8 2008, 18:53, said:

Piata Operei nu e piata unde se vand legume :deadtongue: Tu cand auzi de Piata Universitatii te gandesti ca te duci acolo sa cumperi branza de la taranca proaspata?

la cate taranci o invadat capitala, nu m-as mira sa le mai fi ramas ceva branza de aseara.

#14
WhiteSpirit

WhiteSpirit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 62
  • Înscris: 29.12.2007

 netar, on Jan 8 2008, 18:59, said:

la cate taranci o invadat capitala, nu m-as mira sa le mai fi ramas ceva branza de aseara.

mda .... nice discutzie de la cactusul "peyotl" sarim la discutzii despre branza , legume ....

#15
anna's studio

anna's studio

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 638
  • Înscris: 07.02.2005

 WhiteSpirit, on Jan 8 2008, 20:36, said:

mda .... nice discutzie de la cactusul "peyotl" sarim la discutzii despre branza , legume ....

.. s-or fi intepat ...

By the way, white spirit, nu ne arati si noua niste poze cu colectia ta de cactusi?

#16
WhiteSpirit

WhiteSpirit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 62
  • Înscris: 29.12.2007

 anna's studio, on Jan 8 2008, 21:30, said:

.. s-or fi intepat ...

By the way, white spirit, nu ne arati si noua niste poze cu colectia ta de cactusi?

mda .... si dak asi mai avea si un aparat foto digital sau un telefon cu camera .... :))

#17
WhiteSpirit

WhiteSpirit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 62
  • Înscris: 29.12.2007
mda .... dar faza era ca eu cautam un anume fel de cactus si nu vroiam sa deschid un topic despre colectzia mea de cactusi .... dak o sa vreau sa discut despre colectzia mea de cactusi o sa deschid un nou topic .... Sau dak tu vrei sa discutam despre colectzia mea de cactusi deschide un topic " Colectia lu WhiteSpirit de cactusi " si atunci o sa postez acolo

#18
Irk

Irk

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 14
  • Înscris: 05.10.2004
Mescalina e ilegală, iar pentru peyotE faci închisoare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate