Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Telefon color, modern dar cu standby MARE. Care este acela?

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
sirtiger

sirtiger

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 28.07.2004
mda,la 6310i tine bateria de uiti sa  incarci tel  :D

#20
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Daca vrei sa te tina bateria foarte mult nu alege 6310i ci Philips Xenium
Daca il vrei si color si dotat dar sa aiba si ceva in bateria aia alege t610

#21
Artystul

Artystul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 07.08.2004
nokia 6220 tine aproape o saptamana

#22
mondidi

mondidi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 16.06.2004
Sagem mix6 tine peste 7 zile (mai are ci camera foto) sau
sagem mix5 tine bateria 6-7 zile, dar nu are calendar
agenda la ambele e in functie de ce pui la fiecare contact (poze, adresa, etc.)
se vorbeste la ele relativ putin cam 15-20 min/zi si sunt setate in mod economic - adica stinge ecranul cind nu e folosit

Edited by mondidi, 05 October 2004 - 01:17.


#23
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003

TheMasterR, on Aug 13 2004, 11:41, said:

Sony Ericsson t610 - vorbit cam 15-20 minute zilnic ține până la 5-6 zile lejer + gaming zilnic ...

<{POST_SNAPBACK}>


Vezi ca mai sunt si alti pe acest forum cu T610 si daca ar auzii ca vb 20 minute zilnic si te mai si joci si dupa afirmi ca te tine bateria 5-6 zile s-ar lua de tine!

Si eu am T610 si nici cand  a fost nou nu a tinut mai mult de 4 zile!! Folosit mediu, vorbit cateva minute + butonat!
Am facut un test cand a fost nou am incercat sa-l butonez cat mai putin si a tinut 6 zile!
Un t610 butonat normal tine 3-4 zile in perioada de glorie! Dupa un an si ceva ma tine pana ~3 zile, dar vb un pic mai mult!

... sau probabil il stingi noaptea, atunci e altceva, ..., e jumate de zi ...!  :peacefingers:

#24
whitey

whitey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.01.2004
Ca sa nu mai deschid un thread nou, vreau sa va intreb ce telefon non-color recomandati care sa "stie" :

1.stand-by mare
2.sa nu fie o caramida

#25
Neil

Neil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 18.09.2003
Nokia 6510 !!!

#26
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
T630 am eu, ma tine 3 zile vb bine pe el. La un vorbit molcom cred ca tine 4 zile.

#27
RTL

RTL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.06.2004
@ neil ai auzit tu de 6510 care sa tina 1 saptamana? nu vezi si tu ce vrea baiatul!
un 6510 cu o baterie buna si cu o butonare buna nu tine mai mult de 4 zile, vrei telefon non color nokia 1100
@Voinea eu am un s55  ma tine 5 zile vb la el ca un user normal nu ca ti-asi recomanda sa iti ei s55, daca vrei un tel bun si care sa te tina bateria ia-ti un 6310i, am auzit de la oameni care au tel din asta si nu ca sa se laude imi spun ca tin peste saptamana si vb la el nu il tin degeaba si se aude bine in casca are semnal super, pacat ca este cam mare si nu este color in rest merita orice ban, nu iti recomand sagem sau mai stiu eu ce super producator din asta de mobile..... sunt jalnice se aud super nasol au meniu din ala meserias sunt facute in graba  :D  carcasa cedeaza repede incepe sa scartaie au butoanele tari si multe altele lipsuri in meniu, am vazut o groaza, nu sunt telefoane care sa tine si nu sunt singurul care are parerea asta.
Sper sa nu deranjeze pe nimeni criticile mele  :peacefingers:

#28
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
Va spun eu dar nu stiu daca o sa ma credeti. O saptamana tine Nokia 6610i si are si camera foto, si ecran color. Este mishto telefonul, adica fata de altele este destul de elegant, si nici nu e scump

#29
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 14.12.2003
eu cred ca sagemurile au cea mai buna baterie my x2 ma tinea o saptamana si am auzit ca my x5 tine cam la fel

#30
Lup

Lup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 11.05.2004
De exemplu ... telu meu (Alcatel 735) ma tine 5 zile bateria si cu vorbit

#31
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003

yeu, on Oct 7 2004, 19:56, said:

eu cred ca sagemurile au cea mai buna baterie my x2 ma tinea o saptamana si am auzit ca my x5 tine cam la fel

<{POST_SNAPBACK}>


Fratilor, terminati cu afirmatiile astea gratuite. Sagem mix 5m (posed asa ceva) tine 3 zile cu vorbit de 10-15 min ute pe zi, si melodii wav.  Omu' vrea ceva sa si vorbeasca la el. Ca daca esti pe pre-pay si trimiti 1 mesaj pe zi si te mai suna cineva la 2-3 zile... te tine si 4-5 zile. Si fiti ON TOPIC: omul a zis de calendar etc...

#32
Miro

Miro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 08.08.2004
Myx5-2 are tot ce vrei (calendar, agenda mare, grupuri etc.) plus multe altele. Iar bateria tine 4 zile de voie (bineinteles asta daca nu bagi gaming la greu).
Sa-ti dau un exemplu...mai aveam o liniuta (din 4) la baterie si am vbit 37 de minute (am avut ceva de lamurit cu prietena ;) ) si la sfarsit liniuta era la locul ei. :D Plus ca m-a mai tinut pana am ajuns acasa, dar l-am incarcat, cu toate ca nu intrase in "low batery". Parerea mea ca la autonomie/calitate/pret myx5-2 e campion.  :coolspeak:

#33
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Eu am un SE 310, vorbesc normal (nu ma joc, ca pentru aia am computer si jucariile lui fi'meu) si bateria ma tine 5 zile.

#34
Jaxx

Jaxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 729
  • Înscris: 12.08.2003
Eu am un Nokia 6310i de un an jumate.

In standby, bateria tine 12 zile, in utilizare normala, 6-7-8 zile (uneori vorbesc mai mult, alteori mai putin...minim 2 ore pe saptamana)

Dovada aici: http://www.computerg...ead.php?t=91069

#35
tudor

tudor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 13.01.2003
concluzia unanima: un telefon din generatia veche, care neaparat nu e facut in china... unii zic ca nu ii tine sagem myx5m, pe prietena mea o tine o gramada... peste 5 zile... asta e... sunt utilizatori si utilizatori. Problema bateriei va deveni din ce in ce mai mare, e vina noastra ca vrem breloc care sa faca acelasi lucru cu pc-ul... si neaparat si java 3d.

Cui nu-i place semnalul, bateria... se duce la http://www.thuraya.com/ si isi ia minunatul mobi... tarifele sunt mici in roaming si nu mai trebuie asteptat 10 ani pana acopera connex tara.

Pe de alta parte dupa ce am avut un an m55 care ma tinea cu bunavointa 3 zile si am revenit la un motorola care ma tine peste 5 zile P7389 cu baterie topsuXess care a fost 750.000lei la vremea ei... pot sa spun ca nu mai e nici pe departe la fel de importat sa tina bateria in ziua de azi... pe munte tot la baterii r6 am apelat :D
Asa ca cine vrea autonomie de 30zile va luati un telefon din asta de 2 bani la care ii tine 3 zile bateria si va faceti incarcator din baterii mari. Autonomie garantata.

:puke: Pana la urma o sa-mi cumpar telefon black-and-white dupa un an de color... in fond e telefon nu nintendo.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate