Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna
 De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 

medie neincheiata...? ce se va intampla?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
maruka

maruka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 30.08.2006
sper sa stie cineva..

ce se intampla daca raman cu media neincheiata la o materie pe primul semestru? nu am nici o nota, nici teza, pt ca am lipsit..absentele sunt motivate dar nu am note deloc..

mi se incheie pe al doilea semestru automat? sau trebuie sa dau in vara testul ala..separat de corigente si apoi corigenta?.. poate stie cineva ca nu stiu daca sa incep sa imi fac griji sau nu :D

pe scurt, e grav?  :huh:

multumesc celor care imi vor raspunde!

#2
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
daca nu ti se incheie media, ramai corigent. simplu

#3
maruka

maruka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 30.08.2006

 spare-me, on Dec 17 2007, 22:09, said:

daca nu ti se incheie media, ramai corigent. simplu


mersi de raspuns..totusi daca nu ai media incheiata, din cate stiam eu dai un exament tot atunci , in vara si daca pici la ala esti corigent, daca treci ti se incheie media cu nota aia.. as fi vrut o opinie a cuiva care chiar a trecut prin asta sau stie sigur de la prieteni,etc.. cam nasoala chestie sper sa reusesc sa imi inchei toate mediile... :(

sper cand o sa cresc sa imi aduc aminte cu drag de inconstienta anilor astia, ca acum e cam frustrant cand realizezi in ce .... te bagi :))

#4
Floris17

Floris17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 14.12.2007
ramai doar corigent si media se face asa:


media de pe alII-lea semestru+nota din corigentza
-------------------------------------------------------------
                             2

#5
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
esti corigent din primul semestru.

#6
maruka

maruka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 30.08.2006

 Floris17, on Dec 17 2007, 22:36, said:

ramai doar corigent si media se face asa:


media de pe alII-lea semestru+nota din corigentza
-------------------------------------------------------------
                             2

mersi floris..si corigenta se da in vara,asa-i?

 cutler, on Dec 17 2007, 22:39, said:

esti corigent din primul semestru.

daca esti corigent esti cu o medie mai mica decat 5 si stii si tu o treaba, cat trebuie sa iei pe urmatoru` sa treci..si scapi..dar asa fara nici o medie se pare ca trebuie obligatoriu sa astepti pana in vara la corigente :(

eu tot astept sa imi zica cineva care chiar a trecut prin asta..

pentru ca mie mi se pare logic asa: ok, nu ai medie pe primul, iei cat iei pe al doilea, apoi la sfarsit sau in vara dai un test (nu corigenta), iei la ala 5 nu mai esti corigent pe primul semestru, iei 4 esti corigent si daca ramai pe tot anu (sa zicem ca pe al doilea ai 5) abia atunci dai corigenta.. mai astept niste oameni "patiti" :D

mersi de raspunsuri pana acum

#7
drushk

drushk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 13.11.2005
Dacă e vorba de tine în momentul ăsta, să știi că mai sunt 3 săptămâni din semestrul I, poate ai noroc și o să îți încheie media. Baftă !

#8
Jacques

Jacques

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 08.08.2005

 drushk, on Dec 17 2007, 22:55, said:

Dacă e vorba de tine în momentul ăsta, să știi că mai sunt 3 săptămâni din semestrul I, poate ai noroc și o să îți încheie media. Baftă !
Mai exact 2 saptamani. Macar sa-ti incheie cu 4, si tot e mai bine decat cu media neincheiata!

#9
raduni131

raduni131

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 13.08.2006
Pai....... eu stiam ca sunt obligati sa ti-o incheie in primele 2 saptamani ale semestrului 2.
Eu am 9 absente la biologie , din totalul de 18 ore, si ne-a amenintat profa ca nu ne incheie numai in sem 2, in primele 2 saptamani. Da, pe noi nu ne prea intereseaza, suntem a 12-a, ce ne pasa noua de biologie ( inafara de singurul din clasa care vrea la medicina)

#10
Jacques

Jacques

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 08.08.2005

 raduni131, on Dec 17 2007, 23:02, said:

Pai....... eu stiam ca sunt obligati sa ti-o incheie in primele 2 saptamani ale semestrului 2.
Eu am 9 absente la biologie , din totalul de 18 ore, si ne-a amenintat profa ca nu ne incheie numai in sem 2, in primele 2 saptamani. Da, pe noi nu ne prea intereseaza, suntem a 12-a, ce ne pasa noua de biologie ( inafara de singurul din clasa care vrea la medicina)
Una e sa nu iti pese, si alta e sa ramai corigent si sa nu intri in bac :D

Apropo, nu e nimic obligat sa-ti incheie media daca nu intrunesti conditiile.

Edited by Jacques, 17 December 2007 - 23:04.


#11
raduni131

raduni131

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 13.08.2006
Pai, nu stiu, pe noi asa ne-a amenintat profa, ca ne incheie doar in primele 2 sapt ale sem 2.
A, maine dam toti lucrare la biologie , din toata materia pe care nu o avem in caiet :lol: .
Si problema asta cu neincheiatu e cam la 3 sferturi de clasa, nu stiu ce i-am face daca s-ar intampla sa nu intram in bac din cauza ei ( la ce nebuni am in clasa, nu as vedea-o bine deloc pe profa)

#12
drushk

drushk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 13.11.2005

 Jacques, on Dec 17 2007, 23:58, said:

Mai exact 2 saptamani. Macar sa-ti incheie cu 4, si tot e mai bine decat cu media neincheiata!
Te asigur eu că-s 3. Și da, ai dreptate, mai bine 4 decât neîncheiată. Și cred că e adevărată și chestia cu 2 săptămâni din semestrul II.

#13
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
eu am crezut ca esti a 7-a
intr-a 12-a ti-ai gasit sa nu-ti pese ? ca sa nu intri in bac ? doamne copiii astia...:)))

#14
drushk

drushk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 13.11.2005

 spare-me, on Dec 18 2007, 00:28, said:

eu am crezut ca esti a 7-a
intr-a 12-a ti-ai gasit sa nu-ti pese ? ca sa nu intri in bac ? doamne copiii astia...:)))
Probabil nu-i pasă fiindcă e sigur că profesoara de biologie nu-l va opri să dea bacul din cauza biologiei. Dar, na... nici nu știi când te trezești cu surprize. :lol:

#15
maruka

maruka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 30.08.2006

 raduni131, on Dec 17 2007, 23:02, said:

Pai....... eu stiam ca sunt obligati sa ti-o incheie in primele 2 saptamani ale semestrului 2.
Eu am 9 absente la biologie , din totalul de 18 ore, si ne-a amenintat profa ca nu ne incheie numai in sem 2, in primele 2 saptamani. Da, pe noi nu ne prea intereseaza, suntem a 12-a, ce ne pasa noua de biologie ( inafara de singurul din clasa care vrea la medicina)

aia cu primele 2 sapt suna bine de tot  :coolspeak: :thumbup:  

stai tu linistit (nu ca te vad ca iti faci prea multe griji  :P ) ca va incheie media la toti, have fun si bafta la bac! abia astept sa-l dau si eu sa scaaaap :D


 Jacques, on Dec 17 2007, 23:04, said:

Una e sa nu iti pese, si alta e sa ramai corigent si sa nu intri in bac :D

Apropo, nu e nimic obligat sa-ti incheie media daca nu intrunesti conditiile.

care conditii daca se poate?

de acord ca mai bine cu 4 decat neincheiata, sper s-o scot la capat ca tot eu mi-am facut-o! :D

mersi! ma intreb de ce nu ni se zic si noua la liceu chestiile astea..nu ni se zice nimic de regulament, stam cu frica mereu in loc sa stim clar ce se intampla in caz ca...diverse.. mi se pare stupid mai tot oricum, abia astept sa termin liceu` :D

noapte buna tuturor!

#16
raduni131

raduni131

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 13.08.2006
azi am dat o "lucrare orala" , ea ne-a spus ca dam lucrare, si-n ora de dinainte toti faceam fituici de zor :) . Dar, ne-a ascultat .... bine ca am facut fituiciile, ca am retinut ceva, si am luat 8 :D . A mai dat si cativa de 2, si niste 3.
Si da, sunt sigur ca nu ne va opri sa dam bacu.
on topic : da, eu asa stiu ca e faza aia cu 2 saptamani din sem 2, stiu ca si la sport tot asa ne-a spus profu.

Edited by raduni131, 18 December 2007 - 16:12.


#17
stf_fane

stf_fane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 15.07.2007
la noi daca cineva are media neincheiata pe primul semestru o incheie in primele 3 saptamani din cel de-al doi-lea semestru. eu am profesori pe care nu i-am vazut deloc anul asta si nici ei pe mine dar tot am media incheiata  :lol:

#18
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

 raduni131, on Dec 17 2007, 23:02, said:

Pai....... eu stiam ca sunt obligati sa ti-o incheie in primele 2 saptamani ale semestrului 2.
Eu am 9 absente la biologie , din totalul de 18 ore, si ne-a amenintat profa ca nu ne incheie numai in sem 2, in primele 2 saptamani. Da, pe noi nu ne prea intereseaza, suntem a 12-a, ce ne pasa noua de biologie ( inafara de singurul din clasa care vrea la medicina)
Nu-nțeleg care-i faza, mediile se încheie în ultima săptămână a semestrului I, peste vreo lună, o lună și jumătate. În 2008 mai sunt 4 săptămâni din semestrul I, și îți poți rezolva liniștit problema.
La mine în clasa, la două materii (cinematografie și engleză opțional) n-are nimeni nici o notă, și nimeni nu-și face probleme.

 raduni131, on Dec 17 2007, 23:02, said:

Eu am 9 absente la biologie , din totalul de 18 ore, si ne-a amenintat profa ca nu ne incheie numai in sem 2, in primele 2 saptamani. Da, pe noi nu ne prea intereseaza, suntem a 12-a, ce ne pasa noua de biologie ( inafara de singurul din clasa care vrea la medicina)
Dacă ai absentat la mai mult de jumătate din orele de pe un semestru parcă îți scade media la purtare (dacă rețin eu bine regulamentul); dar oricum nu se aplica.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate