Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...
 samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!
 Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...
 Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m
 

PIONEER DV-600AV si DV-610AV

- - - - -
  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#163
Utilizator

Utilizator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 07.11.2005
Completez:

Afișarea fonturilor DivX: alb cu contur negru. Rămâne bug-ul după Search(go to) când conturul devine gri. Apăsați STOP, aparatul intră în Resume, intrați în Navigator(Browser) cu tasta MENU și apăsați din nou ENTER pe film. Filmul se reia de unde a rămas și conturul revine la negru!

Într-adevăr acum se poate da numărul filmului apăsând tastele numerice, dar Navigatorul (Browserul) rămâne în sistem folder, neafișând lista tuturor fișierelor (alte DVDuri au un buton dedicat pe telecomandă). Poate găsiți voi o soluție alta decât să scrii pe hârtie o listă de corespondență...


#164
nesupus

nesupus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 27.02.2010
Am facut upgrade de firmwares Pioneer DV-600 cu YGC8827A_V32_CP1250 ca asta am gasit ultima versiune modificata si functioneaza fara probleme. Am avut curajul s-o fac doar dupa ce a iesit aparatul din garantie, avind in vedere cît a costat. Eram tare nemultumit de marimea mica a fontului subtitrarii. Merita acest upgrade pentru ca inbunatateste meniul slab pe care il avea inainte si subtitrarea s-a mai marit ceva. Mai sunt si culori font, background, egalizator, etc. Ma nemultumeste in primul rînd lipsa controlului de volum pe telecomanda, afiseaza doar vreo 25 caractere la titlul fisierelor si loc mai era aproape o jumatate de ecran. Subtitrarea putea sa aiba fontul ceva mai mare sau selectabila marimea precum la E-Boda 909. Alte chestii ar fi mai multe viteze pe inainte si inapoi, slow, step. Aceste functii le gasim la DVD playere de 3 ori mai ieftine precum si E-Boda 909 Eup cumparat zilele astea pentru parinți. Sper sa mai apara in 2010 si alte firmwares cu ceva din aceste lipsuri ca sa aduca acest aparat catre valoarea sa reala deoarece este totusi Pioneer.   :peacefingers:

#165
nesupus

nesupus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 27.02.2010
afisatul de 25 caractere este la E-Boda, deci scuze ca le-am confundat.

Edited by CristianAdrian, 20 June 2010 - 05:22.
scos citat inutil. regula 9 aria Video. citeste regulamentul


#166
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005

View Postcipri29, on 30th September 2009, 06:40, said:

Am incercat sa vad acest film, voi pune caracteristicile mai jos ... si spre uimirea mea playerul nu mi l-a redat, folosesc ( DV 610 K ), acuma eu nu sunt sigur dar cred ca cu firmware original mi-ar fi mers recunosc ca nu sunt perfect sigur, dar cred cel putin ca trebuia sa mearga.

Transformers.2007.720p.BDRip.XviD.DTS

Runtime..........: 144 Minutes
Genre............: Action | Sci-Fi | Thriller
Size.............: 4.20 GB
Source...........: BDDISC 1080p
Resolution.......: 1280 x 528
SA...............: BVOP: YES QPEL: NO GMC: NO
Framerate........: 25.000 PAL
Video............: XviD @ 3001 Kbps
Audio............: DTS 5.1 @ 1510 Kbps
Language.........: English
Subtitles........: Romanian English Turkish


COMPATiBiLiTY

X360.............: YES     XBOX.............: YES
PS3..............: YES     Popcorn Hour.....: YES
TV Media Player..: YES     DivX Player......: YES

Am si eu aceasta problema

Am niste filme divx care nu mai vrea sa le redea. Imi da un mesaj: The video resolution is not supported.
Cu FW anterioarea am putut urmarii cd-urile.

Ati aceasta experienta?
Stiti ce FW nu are problema asta?

#167
florinbss2

florinbss2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 29.06.2006
Rezolutia filmului pe care vrei sa-l redai e prea mare (rezolutie HD). Playerul e pentru filme SD (maxim 720x576). Nu ti-a redat film HD cu alt FW. Probabil faci o confuzie.

#168
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005
Sunt 800x448

[BBC-与恐龙同行].BBC.Walking.With.Dinosaurs.2000.XviD.AC3.CD1-XHBL.avi

si altul 744x416, aceeasi chestie

sigur, nu sunt in standard, dar inainte le-am vazut,

Edited by eddingro, 05 December 2010 - 19:43.


#169
Utilizator

Utilizator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 07.11.2005
Atașez mai jos versiunea adaptată a lui Hakan (StM) 2.4 pentru Pioneer DV-610AV cu modificările obișnuite față de varianta suedeză. El a eliminat 46 caractere pe USB din aparitia multor erori! FW atașat este cu 46 caractere pe USB. Eu nu am sesizat probleme.

Pentru alte lămuriri citiți și posturile anterioare. FW este testat pe Pioneer DV-600AV!

Attached Files



#170
florinbss2

florinbss2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 29.06.2006
Multumim @Utilizator, l-am incarcat si merge fara probleme. :clapping:

#171
bajenu

bajenu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.09.2009
Salut! Am si eu un Pionner DV 610AV si incerc sa bag ultimul firmware, am facut exact ca in acest tutorial http://www.pioneerfa.../burn_guide.php , cand bag cd-ul imi zice Can't play disk . Ma puteti ajuta careva?

#172
nesupus

nesupus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 27.02.2010

View Posteddingro, on 5th December 2010, 19:02, said:

Am si eu aceasta problema

Am niste filme divx care nu mai vrea sa le redea. Imi da un mesaj: The video resolution is not supported.
Cu FW anterioarea am putut urmarii cd-urile.

Ati aceasta experienta?
Stiti ce FW nu are problema asta?


Trebuie convertite acele filme in rezolutii mai mici 720x576 maxim. Exista programe de convertire.

#173
nesupus

nesupus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 27.02.2010

View PostUtilizator, on 19th February 2011, 12:19, said:

Atașez mai jos versiunea adaptată a lui Hakan (StM) 2.4 pentru Pioneer DV-610AV cu modificările obișnuite față de varianta suedeză. El a eliminat 46 caractere pe USB din aparitia multor erori! FW atașat este cu 46 caractere pe USB. Eu nu am sesizat probleme.

Pentru alte lămuriri citiți și posturile anterioare. FW este testat pe Pioneer DV-600AV!

Este mai bun decat YGC8827A_V32_CP1250 pentru DV-600AV ? Are ceva in plus sau minus fata de cel pe care l-am mentionat ? In afara de faptul ca afiseaza 46 caractere pe USB daca as sti ca mareste fonturile as face o incercare.
Astept raspunsul, chiar sunt interesat.

#174
Calhoun

Calhoun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.03.2008

View PostUtilizator, on 19th February 2011, 11:19, said:

Atașez mai jos versiunea adaptată a lui Hakan (StM) 2.4 pentru Pioneer DV-610AV cu modificările obișnuite față de varianta suedeză. El a eliminat 46 caractere pe USB din aparitia multor erori! FW atașat este cu 46 caractere pe USB. Eu nu am sesizat probleme.

Pentru alte lămuriri citiți și posturile anterioare. FW este testat pe Pioneer DV-600AV!

Utilizator sunt incepator pe forum; am un Pioneer DV-600AV cu versiunea FW StM 3.2. Am citit cu atentie paginile despre acest DVD si m-a fascinat daruirea si munca ta, in primul rand, de care beneficiem cu totii dar si parerile si comentariile celorlalti care au scris ! Folosesc aparatul, aproape exclusiv, pentru redarea de filme sunt multumit dar as vrea, in masura in care se poate, o subtitrare cu caractere mai mari; nu-mi dau seama, nu stiu daca s-ar putea scrie un FW sa poti alege, din menu, marimea fonturilor.
Daca nu se mai scrie un nou FW atunci sa-mi indici ce FW echivalent cu 3.2 dar cu fonturi mai mari sa folosesc, te rog.
Multumesc !

#175
Utilizator

Utilizator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 07.11.2005
Am mai spus pe forum:

Subtitrarea pe care o folosește Smash the Mac (Hakan) este diferită de cea cu care suntem obișnuiți la TV sau la DVD-player cu FW modificat de Mtz, vb6rocod (E-Boda, Philips ...). Alegerea e a fiecăruia. În paginile anterioare găsiți ceva exemple cu subtitrarea prezentă în ... FW postat de mine.

Pentru cei ce au DV-600AV și vor să folosească FW de DV-610AV am dat detalii aici și aici și aici.

Produsele multimedia au acum o evoluție uimitoare. Sunt atâtea alte opțiuni! (calculatorul e una dintre ele). Dar, eu folosesc în continuare și acest produs.
Nu am mai făcut versiuni noi la cele ale suedezului.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate