Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Fonduri PHARE

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Irishman

Irishman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 18.11.2003
Ma intereseaza sa demarez un proiect privind constructia unui hotel (sau mai degraba motel) in Mamaia. Am terenul, dar nu am banii necesari. Ma gandeam sa apelez la niste fonduri PHARE. Ma intereseaza daca a mai apelat cineva la ei, cum a procedat si care a fost rezultatul final. Cui trebuie sa ma adresez pentru a obtine aceste fonduri?

#2
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
Da spaga lu' Mazare.

#3
Irishman

Irishman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 18.11.2003
Alta varianta?Nu prea il am la suflet, si nu vreau sa am de a face cu el deloc. Oricum- spaga - exclus.

#4
galiev

galiev

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 18.07.2004
Spaga lu Mazare ramane cea mai buna varianta :)

#5
pirlinho

pirlinho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 09.02.2004
A pus omul o intrebare serioasa si s-au gasit imediat doi mistocari sa-i arunce cu Mazare in ochi. :rolleyes:

Personal nu te pot ajuta. Cauta prin arhivele revistei Capital, http://www.capital.ro. E posibil sa gasesti ceva.

#6
lostu

lostu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 14.05.2003
deh , carcotasi sunt destui pe forumu asta.

#7
Irishman

Irishman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 18.11.2003
Da - eu un punct de start treaba cu Capital-ul. Prin urmare am sunat la ei la redactie si am comandat arhiva de prin 99 pana in 2003 - pt 250.000 (zic ca se merita). Ma apuc de lecturat - in timpul liber (care o mai fi si ala ...). Am sa va tin la curent cu eventualele progrese.

Totusi - nu e chiar nimeni care a avut de a face cu asa ceva?

#8
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
tot ce stiu afaceri dezvoltate pe fonduri PHARE au fost obtinute cu spaga...  vezi DINASTY.. aia fac tzoale de lux... nu cred ca erau cei care aveau cea mai mare nevoie de fondul ala...  eu iti urez BAFTA! sa nu ajungi sa dai mita...

#9
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
stiu eu cate ceva ... .ro e impartita in cateva regiuni parca 5 care distribuie fonduri de la UE pentru constructii modernizari ...

TIP:
cauta la RICOP si la SAPARD, despre programul PHARE nu am mai auzit ca mai da bani!

TIP2: aici in zona BV, stiu pe cineva persoana fizica = PF care a cerut bani de la SAPARD pentru a-si construi casa de vacanta pentru turisti in ZONA turistica la munte ...
Faza e ca NU te prea poti pune sa-ti faci singur proiectu` ca e foarte complicat si ai o groaza de acte de platit (autorizatii, arhitecti pentru planuri, notari publici ...) care ii platesti TU din banii tai iar UE iti DA BANI PENTRU A CONSTRUI, nu ca sa platesti acte in .; oricum, daca nu ai cautat, din cate stiu eu SI TU trebuie sa aduci un aport de bani, parca minim 10% din val total proiect (iar unele chestii sunt ELIGIBILE si NEeligibile, adica pe unele vei primi bani , iar pe restu le platesti tu)

scurt: un astfel de proiect se platesti, ti-l fac oameni adevarati (daca erai de aici din zona te indrumam eu unde trebuie), care analizeaza cazul tau, vad daca ai sanse si merita sa lucreze pentru tine (oricum volumul de munca e enorm ! pentru un proiect cu sanse peste 90% de aprobare !), apoi faci contract cu ei, dai ceva $ iti fac proiectu` si daca ai noroc ti-l aproba! Daca crezio ca n-ai noroc, cauti pe unii care sunt in comisie si-i faci "fericiti"; oricum suntem in ro, totul e pe bani, chiar si banii de la UE :drac:

#10
pitici07

pitici07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.07.2008

View PostIrishman, on Aug 5 2004, 15:15, said:

Da - eu un punct de start treaba cu Capital-ul. Prin urmare am sunat la ei la redactie si am comandat arhiva de prin 99 pana in 2003 - pt 250.000 (zic ca se merita). Ma apuc de lecturat - in timpul liber (care o mai fi si ala ...). Am sa va tin la curent cu eventualele progrese.

Totusi - nu e chiar nimeni care a avut de a face cu asa ceva?


C-am tarziu am vazut acest subiect postat aici, dar as vrea sa stiu daca ai rezolvat ceva. Sunt interesata de pasii care trebuie urmati de la A la Z.

Multumesc anticipat.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate