Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Zeitgeist, Acum Subtitrat In Romana

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
vladv

vladv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 21.12.2005
Dar va place sa fiti toata viata voastra sclavii bancii la care va platiti ratele?Ia ginditi-va putin.....

#20
hinckley

hinckley

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.01.2010
VAI FRATILOR,CE SA MAI ZIC....................
LA CE GANDIRE AVETI TOTI NU MA MIRA FAPTUL CA NE AFLAM IN SITUATIA NASOALA DE ACUM.PACAT CA O MANA DE OAMENI INCEARCA SA VA ARATE (ASA CUM AU REUSIT EI)???????ADEVARATA FATA A PREZENTULUI.
      ASTA NU E UN FILM PENTRU COMPARATIE CU ALTE FILME,FIECARE INTELEGE CE VREA....ORICUM INDIFERENTA SI INCOMPETENTA E O ARTA MODERNA ASA CA PERSISTATI IN EA.

#21
victor.andrey

victor.andrey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 838
  • Înscris: 04.08.2007
prima data am dat peste acest film, defapt o particica din el, pe youtube si prin comentarii se agita unul "lumea e controlata si blah bla bla..." apoi mi-am spus sa ma uit si eu un pic sa vad despre ce este vorba..2h am pierdut sau castigat cu aces documentar.
faza la care vreau sa ajung este ca voi va agitati mult si degeaba pe nise subiecte total aiurea, cum ar fi montajul, etc... nu are nici o legatura subiectul ce este trimis cu efectele speciale pe care voi vreti sa le vedeti.
nu stiu daca 9/11 si aselenizarea au fost trucate sau nu, cu toate ca in 20 iulie 1969 tehnologia era praf si mai citesc si aberatii cum ca 500mil de oameni au vazut aselenizarea, acum 41ani era cam dificil, cand ne gandim ca populatia globului in 1970 era de 3.7miliarde de oameni dintre care aprox 70-80% traiau in saracie...si calculati voi mai departe cati aveau acces la TV.
in final pot spune ca am invatat destul de multe chestii din acest film, la inceput ma atacasem si eu cu aceste "insite joburi" sau "chip"uri , cu toate ca i-mi surade ideea de control, omul trebuie tinut in lesa, ca altfel o ia razna.
voi chiar nu vedeti toate stirile abrante pe "criza", cum unele firme au scazut profitul cu 25-50% fata de anul trecut si concediaza nu stiu cati oameni...
sunt multe de spus, dar nu am chef si nici rabdare, eu zic sa incercati sa va deschideti putin ochii, rautatea nu ajuta la nimic.

#22
rageagainst

rageagainst

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.02.2010
La urma urmei, fiecare crede ce vrea. Dar am cateva intrebari pentru credinciosi, care cred eu ca vorbesc de la sine.

1. De ce credinciosii il considera nebun pe unul care sustine ca l-a vazut pe dumnezeu si ca acesta i-a vorbit?
2. De ce credinciosii cred in dumnezeu si nu si in mos craciun sau zana maseluta?
3. De ce credinciosii sunt in stare se omoare intre ei ca sa dovedeasca ca zeul lor este mai mare si mai tare decat al altor religii?
4. De ce credinciosii omorau negrii? I-a avertizat cumva dumnezeu ca la un moment dat vor da peste niste oameni de culoare si ca acestia reprezinta un pericol pentru lume? Si cine le-a dat dreptul sa omoare? Nu cumva a omori este un pacat? Cum de au avut nesimtirea sa creada ca sunt in continuare iubiti de dumnezeu dupa ce au facut?
5. De ce credinciosii au tupeul si nesimtirea sa se mai considere demni de iubirea lui dumnezeu cand ei de fapt pacatuiesc in FIECARE zi?

#23
rageagainst

rageagainst

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.02.2010
Pentru cei ce acuza filmul "Zeitgeist the movie" (prima parte, cea despre religie) pentru informatii nefondate, urmariti documentarul aparut de curand despre Peter Joseph, realizat de Charles Robinson. Acolo spune clar ca tot ce exista in acel film nu sunt vorbe/pareri personale aruncate la intamplare, ci toate au o sursa de unde s-a informat. Asa ca nu mai sariti si va dati destepti, ca el a gresit si voi aveti dreptate. Vina este a celor ce au recunoscut 'acea' informatie ca adevar. Cred ca daca s-ar aduna toti crestinii ortodoxi de pe pamant si s-ar pune la discutii, tot s-ar lua la cearta gen: "ba nu. nu a fost asa. este cum zic eu." Cum spune si Jacques Fresco in Addendum: "Religion is subject to interpretation."

Puteti urmari documentarul aici. Cine vrea il poate si descarca.. chiar sunt rugati cei care l-au vizionat sa faca asta la sfarsitul documentarului (fara beneficii monetare bineinteles).

Mai este si pe youtube impartit in 6 bucati.. scrieti la search 'who is peter joseph'. Eu unul l-am vazut pe youtube pentru ca se incarca greu pe site-ul documentarului.

#24
MaximusRo

MaximusRo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 14.11.2006
Nici una din subtitrarile de aici nu mai e buna, filmul Zeitgest a fost modificat de catre autor, puteti lua ultima versiune de pe siteul lor oficial, se cheama Zeitgeist.Final.Edition.DVDRip.XviD

Nu uitati ca a aparut si Zeitgeist: Addendum, le puteti downloada pe ambele gratuit de pe SITEUL OFICIAL
Pt cine nu are timp/rabdare sa le vada pe amandoua, va recomand sa va uitati doar la Zeitgeist Addendum.

De asemenea, TREBUIE sa vedeti si toate filmele lui Michael Moore, o lista completa o aveti aici: AICI

De asemenea, cautati si alte 4 filme importante: The God Who Wasn't There, EndGame - Blueprint For Global Enslavement, HOME (2009) si neaparat Who Killed The Electric Car. Asemanator cu Home este si The 11th Hour.

Toate confirma informatiile din celelalte, se completeaza, si puteti gasi in Addendum dar si in filmele lui Michael Moore solutii si ce e de facut pt a lupta concret si a incerca sa schimbam ceva.

A aparut si un efort romanesc de laudat: Kapitalism, reteta noastra secreta. De vazut neaparat.

Tot in spiritul globalizarii si corporatismului care nu mai tine seama de viata oamenilor privindu-i doar ca statistici (consumatori), cautati si Food.Matters.2008, si Food, Inc 2009.

Sint vreo 3 destepti care spun ca au vazut filmul si ca e cel mai prost si o idiotenie... chiar nu e nevoie sa va obositi sa le explicati acestor oameni fara creier de ce este acest DOCUMENTAR poate cel mai important film facut vreodata, inclusiv pt vietile lor insignifiante in ochii celor care ii exploateaza ca pe sclavi. E trist ca astfel de specimene functioneaza in societate printre noi, voteaza, ajung poate sa ia si decizii...
Da, documentarele sint mai prost realizate, pt ca sint eforturi independente, fara bugete de 650 milioane dolari ca pt avatar... ala film... niste animatii pe calculator, un film plin de clisee (indieni macelariti de cowboy pt terenuri, aur etc), denumiri originale gen pandora... Cei care apreciaza Zeitgeist sint atat de ciudati incat se gandesc ca nu e normal ca in mijlocul crizei sa coste un film de animatie 650 milioane de dolari, ba se mai gandesc si ca Holliwood ul este condus/dominat de evrei si ca poate se folosesc de aceste bugete de film pt a spala bani, ba se mai gandesc si la cate spitale s-ar fi putut face cu 650 milioane dolari, sau cati mor in africa ca nu au nici macar apa sau un colt de paine...
Manelistii insa, isi pun ochelarii de cal (3D desigur), si se programeaza la IMAX cu o luna inainte si se imbulzesc sa vada avatar, ba chiar de mai multe ori... Incidental, sa amintesc si ca am vazut film 3d cu ochelari acum vreo 20 de ani dus de parinti la cinemaurile "de pe bulevard"...

Edited by MaximusRo, 06 June 2010 - 10:36.


#25
teo15

teo15

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 875
  • Înscris: 10.09.2009

View PostMaximusRo, on 6th June 2010, 11:09, said:

 de ce este acest DOCUMENTAR poate cel mai important film facut vreodata,




buna gluma  :lol:  :roflmaofast: Auzi la el documentar  :roflmaofast:

Edited by teo15, 01 September 2010 - 17:55.


#26
MaryoAlex

MaryoAlex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 09.03.2009
link-ul pus de voi nu mai merge

Zeitgeist: The Movie 2007 - http
://www.filebox.ro/video/play_video.php...8htpgb44hdtxm4

Zeitgeist: Addendum        -  http://intreaba-te66...t-addendum.html

#27
calle

calle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 04.03.2009
A aparut si Zeitgeist Moving Forward . E un post pe forum

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate